חן חדד
חן חדד

החודש, ב-19 באוקטובר, תשוב "לעשות רוצח" (Making a Murderer) לעונתה השנייה והמצופה.

על פי הדיווחים, תמשיך סדרת הדוקו-פשע המעוטרת של "נטפליקס" לעקוב בה אחר המאבק של סטיבן אייברי ושל אחיינו ברנדן דסי לטיהור שמם, אחרי שהורשעו ברצח. הטריילר הראשון של "Making a Murderer: Part 2" שיצא אתמול (שלישי) מספק הצצה ראשונה למסעם של השניים, ועדכונים במצבם לאורך השנים.

עשרת פרקי העונה הראשונה גוללו את סיפורו של אייברי, שהורשע באונס בשנת 1985 ונכלא ל-18 שנה. לאחר שהתקדמות טכנולוגית אפשרה בדיקת ד־נ־א נוספת של ראיות שנמצאו בזירה, נחשף כי הפושע האמיתי הוא אנס שהיה מוכר למשטרה. שחרורו של אייברי סוקר בהרחבה בתקשורת, וכן החלטתו לתבוע פיצויים בסך 36 מליון דולר ממשרד השריף וממחוז מניטווק על העוול שנגרם לו. כשנתיים בלבד לאחר ששוחרר מהכלא, ובתזמון חשוד עם מועד תשאול החוקרים והתובעים שהרשיעו אותו על לא עוול בכפו, אייברי נעצר בשנית, הפעם בפרשת רצח הצלמת תרזה הלבק. הוא הוחזר לבית הכלא, ונמצא מאחורי הסורגים עד היום.

הטריילר של "עשייתו של רוצח: חלק 2"

באמצעות תיעוד של אינספור מסמכים, צילומים מבתי המשפט, ראיונות ושיחות עם חוקרים ומומחים, בחנו יוצרות הסדרה לורה ריקרדי ומוירה דמוס את פרטי הפרשה מחדש - בניסיון להבין אם אייברי הופלל על ידי הרשות התובעת בניסיון להימנע מלהודות בקלונם ולשלם את הפיצויים.

בעקבות הסדרה הוצף טוויטר בתגובות של צופים זועמים, שהביעו את תדהמתם מהשחיתות ומחוסר הצדק במערכת המשפט. כ–500 אלף צופים חתמו על עצומות המבקשות להעניק לאייברי חנינה. כן היו מי שהתעקשו כי אייברי אשם. התובע הראשי במשפטו, קן קראץ, טען שיוצרות הסדרה, לורה ריקרדי ומוירה דמוס, השאירו על רצפת חדר העריכה מידע רלבנטי שיוכיח את אשמתו. 

בעקבות החשיפה הגדולה שהעניקה הסדרה לסיפורו, והודות לחשיפות של טיוחים נוספים שהגיעו לאחר שידורה (בין השאר, מגזין "פיפל" חשף שאחד המושבעים היה אביו של סגן שריף מחוז מניטווק ושמושבעת נוספת הייתה אשתו של פקיד המחוז), אייברי הגיש בינואר 2015 בקשה לעמוד מחדש לדין, בטענה שלא מימש את זכותו למשפט הוגן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ