בדרכה של "פאודה": תאגיד "כאן" יפיק סדרת מתח בשיתוף סי־בי־אס האמריקאית

הסדרה, "יאפא", תתמקד ביחידת משטרה המנסה להשליט סדר בשכונות הפשע של יפו. בין יוצריה יהיו כותבים ומפיקים שהיו שותפים להצלחת הסדרה "פאודה" ומכירתה לנטפליקס

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"פאודה"
"פאודה"צילום: yes tv

תאגיד השידור הציבורי "כאן" יפיק סדרת מתח ישראלית בשיתוף פעולה עם רשת סי־בי־אס האמריקאית. בסדרה, שתיקרא "יאפא", יהיו כותבים ומפיקים שהיו שותפים להצלחת הסדרה "פאודה" ומכירתה לנטפליקס, בהם התסריטאית ליאורה קמינסקי והמפיקה ליאת בנאסולי. על הסכם שיתוף הפעולה בין כאן לסי־בי־אס אחראי המפיק הישראלי־אמריקאי אלון ארניה.

עלילתה של "יאפא", שתתפרש על פני עשרה פרקים, תתמקד ביחידת משטרה המנסה להשליט סדר בשכונות הפשע של יפו. אחרי רצח של נערה יהודייה, מקימה המשטרה יחידה מיוחדת שמבקשת לפענח את הרצח. במרכז הסדרה יעמדו צמד שוטרים, האחד ממוצא רוסי והאחר ממוצא מזרחי. עלילות המשנה של הסדרה יסובו סביב משפחות הפשע היפואיות ותושביה היהודים והערבים של יפו. גם הסכסוך הישראלי־פלסטיני ייכנס לנבכי העלילה.

זו הפעם הראשונה שרשת סי־בי־אס רוכשת זכויות הפצה לסדרה ישראלית, עוד בשלב התסריט שלה. בהמשך צפויה הרשת למכור את זכויות התסריט לעיבודים נוספים בשפות שונות. זהו ההישג המשמעותי הראשון בשביל מחלקת הדרמה של "כאן" שבראשו עומדת רוני פרי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ