מוניקה לוינסקי חושפת בסדרת דוקו פרטים חדשים על הרומן עם קלינטון

בסדרה שתעלה בערוץ A&E חושפת לוינסקי פרטים שטרם סופרו אודות הרומן שניהלה עם הנשיא. "צילום הסדרה איפשר לי להכיר באשמה ובחרטה שאני עדיין מרגישה"

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוניקה לוינסקי
מוניקה לוינסקי. ״שנינו היינו זהירים אך לא זהירים מספיק״צילום: DANNY MOLOSHOK/רויטרס

מוניקה לוינסקי חושפת בסדרת דוקו חדשה פרטים שטרם סופרו אודות הרומן שניהלה עם נשיא ארה״ב לשעבר, ביל קלינטון. הסדרה, "The Clinton Affair", שתעלה לשידור היום (ראשון) בערוץ A&E (ותשודר בארץ בערוץ History החל מ-10 בינואר), מעמידה במרכזה את גרסת לוינסקי לפרשייה, שכמעט והביאה להתפטרות הנשיא קלינטון לאחר שזה שיקר תחת שבועה בנוגע למערכת היחסים בין השניים. ״ביי ביי, סקנדל לוינסקי״ כתבה לוינסקי במאמר שפורסם בסוף השבוע במגזין ״ווניטי פייר״ לקראת יציאת הסדרה ״נדמה לי ש–20 שנה הם די והותר כדי לסחוב את הגלימה הזו״.

״שנינו היינו זהירים אך לא זהירים מספיק״, מצוטטת לוינסקי בפרומואים המקדמים את הסדרה ומוסיפה כי קלינטון הזהיר אותה כי ייתכן ותעבור תישאול בנוגע לטיב היחסים שלהם. ״הוא לא אמר... את תצטרכי לשקר שם. מצד שני, הוא גם לא בא ואמר ׳שמעי, מותק, זה הולך להיות ממש נורא. נצטרך לומר את האמת'״. כזכור, לבסוף חתמה לוינסקי על מסמך שהכחיש את הרומן. קלינטון בעצמו שלל את הרומן ושיקר תחת שבועה, דבר שהביא לפתיחת תהליך ההדחה שלו, שנקטע בסופו של דבר.

״כמה מהאנשים הקרובים אליי שאלו אותי למה שארצה לחזור ולסקור את האירוע הכואב והטראומטי בחיי שוב. ועוד מול מצלמה״, כתבה לוינסקי, ״העניין הוא שחלק מהריפוי של הטראומה נעשה על ידי חפירה בעבר. לצלם את הסדרה הזו איפשר לי להכיר באשמה ובחרטה שאני עדיין מרגישה על המעשים שעשיתי אז״. בהמשך מציינת לוינסקי כי היו לא מעט רגעים שהטילה ספק בשפיותה שלה.

פרשיית מוניקה לוינסקי זכתה להד מחודש סביב עליית תנועת ״מי טו״. בראיון שהעניק קלינטון בשנה שעברה נשאל האם הוא מרגיש צורך להתנצל בפני לוינסקי באופן אישי והשיב בשלילה. ״מה שיותר חשוב מההתנצלות בפניי היא התפיסה שלי שביל קלינטון היה צריך לרצות להתנצל. אני פחות מאוכזבת ממנו ויותר מאוכזבת בשבילו. הוא היה אדם טוב יותר לו התנצל וכך גם אנחנו, כחברה״.

בהמשך התייחסה לוינסקי לאמירה אחרת של קלינטון. כשנשאל מדוע נכנס לקשר לא ראוי עם מתמחה, השיב ״כי יכולתי״. על כך כתבה לוינסקי: ״יש סיבה מרכזית אחת בגללה השתתפתי בסדרה הזו: כי אני יכולה. במהלך ההיסטוריה השתיקו את הסיפורים והקולות של נשים. עכשיו הגיע הזמן שנשמיע את הסיפורים שלנו, במילותנו שלנו״.

בביקורה בישראל פוצצה מוניקה לוינסקי ראיון שערכה עימה יונית לוי במהלך כנס שנערך בירושלים, זאת לאחר שנשאלה אודות התנצלות אישית מצד ביל קלינטון. לוינסקי טענה אז כי נוצלה על ידי לוי בשאלה שלא היתה אמורה להישאל לפי הסכם שהושג בין הצדדים עוד לפני קיום הראיון. לוי וחברת החדשות הכחישו כי נערך סיכום מסוג זה ולאחר מכן נטען כי לוינסקי סירבה לדבר על הנושא בשל הרצון שלה לא לפגוע ביחסי הציבור לסדרת הדוקו החדשה, בה היא מתייחסת כאמור לסוגיית ההתנצלות מצד קלינטון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ