ביקורת טלוויזיה

לא משנה מה תבחרו - נתניהו, לפיד או בנט - בקלפי תצביעו דם

מסיבות העיתונאים של נתניהו ובנט, כל הערוצים

רוגל אלפר
רוגל אלפר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
בנט ושקד, היום. לא רוצים מלחמה? אתם האנשים הלא נכונים
בנט ושקד, היום. לא רוצים מלחמה? אתם האנשים הלא נכוניםצילום: אמיל סלמן
רוגל אלפר
רוגל אלפר

שני אירועים טלוויזיוניים, אמש והבוקר, הבהירו לאזרחי ישראל כי פני המדינה למלחמה, וכי דמם יוקז על מזבח מדיניות. מדיניות שבכסות של ניסיון לפתור באמצעים צבאיים את בעיותיה האסטרטגיות של ישראל, תנסה בעצם לפתור את הבעיות הפוליטיות של פוליטיקאים שמתחרים ביניהם מי לאומן קיצוני, ימני ומיליטריסטי יותר. כפי שכתבתי כאן לפני כמה ימים, בישראל יש רק פוליטיקה ימנית וימנית יותר. אופוזיציה שמאלנית איננה קיימת וגם לא רלוונטית לציבור שש אלי קרב וצמא למלחמה, ציבור שמאמין בדת השכול, דת צה"ל והשואה, דת ההתקרבנות והתקומה, דת הדם, הדת האדומה.

נתניהו אמר כי תידרש הקרבה. כלומר, הוא יקריב אתכם. הזרע שוב יינתן למולך. ישראלים יוקרבו, חיילים ואזרחים. בנט דורש ניצחון צבאי. לא טוב לו המצב שבו כמעט אין נפגעים בנפש בדרום. הוא רוצה שהדם יזרום. יזרום בדרום, יזרום בצפון. ברור מדברי נתניהו כי ישראל תיזום. ישראל תיזום והדרם יזרום. טילים יתעופפו. מוות הוא תעשייה ישראלית ותיקה יותר מהיי-טק.

ומי באופוזיציה? לפיד התראיין אתמול לפני נאום נתניהו. הוא רוצה שהדם יזרום. הדם של הנייה וסינוור, הדם של פעילי חמאס, הדם של נשים וילדים עזתים, ובלית ברירה גם הדם של חיילי צה"ל, של אזרחים ישראלים שייפגעו בתגובה של חמאס. בתוך 24 שעות, שמעו ישראלים שצפו בטלוויזיה שלהם כדי ללמוד באיזה עולם הם חיים, שהם חיים בעולם שבו עליהם לבחור בין מוות בגלל שאין הרתעה מול החמאס למוות בגלל שצריך להרתיע את חמאס.

לא כל מי שצפה במעמדים הטלוויזיוניים האלה יהיה בחיים אחרי שהמלים יהפכו למעשים. בקלפי הצביעו: דם. יהיו מי שיטבעו בו. לישראל יש אידיאות אפלטוניות באשר לעצמה: היא מגלמת את הטוב, את היפה ואת האמת הנצחיים. אלוהים לצדה. הנפש של כל ישראלי תשכון בחיק אלוהים בגן עדן. מה זה בכלל מוות? זה מעבר מכאן לגן עדן. במקום לגור בישראל, עוברים לגור שם למעלה. זה לא סוף, רק שינוי כתובת מגורים.

לפי סקרי סוף השבוע, אזרחי ישראל היהודים אמורים להיות כעת מרוצים. הם היו מאוד לא שבעי רצון מהפסקת האש בעזה. הם דורשים מלחמה. נתניהו שומע. בנט מקשיב. לפיד שש לספק את הסחורה. רוצים? בבקשה, יקבלו. היא בדרך. אם לא בדרום, אז בצפון. זה באמת משנה איפה? הלוקיישן הוא עניין טכני. העיקר המהות. נתניהו וגנץ מעדיפים בצפון. בנט ולפיד בעד הדרום. זה לא ויכוח עקרוני. בסוף אולי אפשר גם וגם.

לא רוצים מלחמה? אתם האנשים הלא נכונים, במקום הלא נכון, בזמן הלא נכון. סעו לברלין, זבלים. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ