"לונדון את קירשנבאום" תמשיך להיות משודרת עד למיזוג ערוץ עשר ורשת

אחרי שירון לונדון אמר כי הופתע מהודעת הערוץ כי ביקש לעזוב וכי אמנון לוי יחליף אותו, נפגש המגיש עם מנכ"ל ערוץ עשר והשניים יישרו את ההדורים

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירון לונדון ב"לונדון וקירשנבאום"
איתי שטרן

ירון לונדון נפגש היום (חמישי) עם מנכ"ל ערוץ עשר, יוסי ורשבסקי, כדי לדון בירידת התוכנית "לונדון את קירשנבאום". לדברי גורמים שנכחו בפגישה, השיחה בין השניים התלהטה - אך בסופה יושרו ההדורים. הפגישה נערכה לאחר שלונדון סיפר ל"TheMarker" כי הופתע מהודעת הערוץ על כך שאמנון לוי ימלא את משבצת השידור של תוכניתו בטענה כי "ביקש לעזוב". 

לדברי לונדון, מעולם לא ביקש לעזוב את תפקידו בתוכנית, וההודעה ששוגרה על ידי ערוץ עשר לכלי התקשורת נוסחה בלי שידע על כך דבר. ללונדון יש חוזה עם הערוץ להגשת התוכנית עד יולי 2019, והמשמעות כעת היא שערוץ עשר מפר את החוזה עמו. "נעתקו המילים מפי כשראיתי את ההודעה", אומר לונדון. לדבריו, אכן סיכם עם תאגיד השידור הציבורי "כאן" על יצירת סרט תיעודי. "החוזה שלי מאפשר לי לעבוד במקומות נוספים. זה כלל לא סותר את החוזה עם ערוץ עשר", אמר.

אמנון לוי ב"פנים אמיתיות". "אני מצטער שירון לונדון החליט לעזוב"צילום: צילום מסך ערוץ 10

ורשבסקי הבהיר ללונדון בפגישה כי התוכנית במתכונתה הנוכחית תמשיך להיות משודרת עד לעליית הערוץ הממוזג של "רשת" וערוץ עשר. השניים קבעו פגישה נוספת בשבוע הבא, אז יוכרע אם לונדון ימשיך לעבוד גם בערוץ הממוזג או יפרוש ממנו לחלוטין.

מערכת התוכנית, שקיבלה את ההודעה על סיום דרכה השבוע, ממשיכה לעבוד כרגיל. עורך התוכנית, דרור זרסקי, מסר ל"הארץ" כי "התוכנית היא בראש ובראשונה של הצופים ושל המערכת. הערוץ החליט להוריד את התוכנית וזו זכותו. אנחנו נמשיך לשדר כרגיל עד ליום האחרון פה, כולל סיבוב פרידה מהקהל הכי נאמן בטלוויזיה".

מוקדם יותר היום דווח כי את "לונדון את קירשנבאום" תחליף תוכנית יומית בהגשת לוי, טאלנט נוסף של הערוץ. לדברי גורמים בכירים בערוץ, הבחירה בלוי נעשתה לאחר משאלי דעת קהל שסימנו אותו כאהוב במיוחד. 

במסגרת הטלטלה שעוברת על ערוץ עשר בחודשים האחרונים בשל המיזוג עם רשת, דווח אודות עזיבות רבות. עוד בטרם פיצולו של ערוץ 2 עזבו את הערוץ שניים מנכסיו הגדולים: תוכנית הבידור של גיא פינס (שעברה ל"קשת") ו"צינור לילה" (שעברה ל"רשת"). בחודשים האחרונים דווח כי גם גיא זהר, מגיש "היום שהיה", עבר לתאגיד השידור הציבורי. גם רביב דרוקר, העיתונאי הבכיר של חדשות עשר, נמצא במגעים עם "כאן" על כניסה לחטיבת החדשות והגשת תוכנית תחקירים.

לוי, שנמצא כבר 13 שנה בערוץ עשר, הגיש בו את התוכנית "פנים אמיתיות" וכן סדרות תיעודיות. בין התוכניות הזכורות במיוחד — אלה שעסקו בשד העדתי ובקיפוח שנכפה על מזרחים בישראל וכן מספר סדרות וסרטים על החברה החרדית.

לוי החל את דרכו העיתונאית בעיתון "חדשות". הוש שימש בו כתב פרלמנטרי, כתב לענייני חרדים, כתב המוסף ושליח העיתון בניו יורק. לוי היה גם המגיש הראשון בתוכנית "תיק תקשורת" והגיש את "ערב חדש" במשך חמש שנים. ב–1988 כתב לוי את ספרו רב־המכר "החרדים", שיצא ב-14 מהדורות. לוי הוא גם מחזאי שכתב שישה מחזות (יחד עם רמי דנון) שהוצגו בהבימה, הקאמרי ובית לסין. ביניהם ניתן למנות את ״הצמה של אבא״, ״שיינדלה״ ו״ולנטינו״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ