אושרת קוטלר מכחישה את הטענות כי תקפה תחקירנית

היום הגישה תחקירנית לשעבר בתוכנית "המגזין" תלונה במשטרה נגד קוטלר, ובה נטען בין השאר כי העיתונאית כלאה אותה במשרד. "שקר וכזב" אמרה קוטלר בתגובה

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אושרת קוטלר
איתי שטרן

אושרת קוטלר מכחישה כי תקפה מילולית את אחת מעובדות "המגזין" בערוץ עשר, זאת לאחר שהעובדת הגישה נגדה היום (רביעי) תלונה במשטרה. בפוסט שפרסמה העיתונאית בעמוד הפייסבוק של התוכנית, המשודרת מדי שבת, כתבה: "היום הגישה נגדי תחקירנית שעבדה תחתיי תלונה על תקיפה. לפני שאבהיר כאן את הדברים אומר מיד, לא היו דברים מעולם. כל טענותיה של התחקירנית הן עורבא פרח. שקר וכזב".

בתלונה שהוגשה למשטרה, ובהקלטה קולית שפורסמה לראשונה באתר "ynet", נשמעת קוטלר כשהיא צועקת לכאורה על העובדת ואומרת לה שלא תצא מהחדר שבו התנהלה השיחה. לטענת העובדת, קוטלר כלאה אותה. בתגובה לדברים אלו כתבה קוטלר בפייסבוק כי "בשיחה אליה זומנה התחקירנית נכח גם עורך התוכנית ניר בכר. שנינו עיתונאים ותיקים. שנינו נדהמנו מעוצמת המהומה שהתחקירנית החליטה לחולל בכוונת מכוון בשיחה הזאת".

התקרית היתה לפני כארבעה חודשים. לפי עורך דינה של התחקירנית, יניב שגב, באותו הזמן נודע למתלוננת שהיא חולה במחלה סופנית. לדבריו, הוא פנה אל ערוץ עשר עם ההקלטות, אך בערוץ התעלמו - דבר שהוביל לבסוף להגשת התלונה במשטרה. על הדברים שפרסמה קוטלר בעמוד הפייסבוק שלה מסר היום שגב: "מצופה היה מהגברת קוטלר להתנצל בפני מי שבה פגעה, לאחר שידעה כי היא חולה במחלה סופנית. למרות הפגיעה הממושכת בתחקירנית, קוטלר המשיכה להכחיש וזאת למרות ראיות אובייקטיביות".

לפי קוטלר, בניגוד לעמדת העובדת, "התחקירנית לא זומנה לשיחת פיטורים אלא לשיחה שנועדה לאפשר לה להמשיך לעבוד במערכת למרות חוסר שביעות רצון מתמשך מהתנהלותה המקצועית. אלא שהיא, מצוידת באמצעי הקלטה, בחרה להוביל את השיחה לצעקות כשהיא מטיחה בנו שוב ושוב שאנחנו מתנכלים לה ורוצים לפטר אותה. לצערי נגררתי לצעוק חזרה. תבעתי ממנה לשבת רק כדי שתקשיב לדברנו. איש לא איים. איש לא 'כלא'. בדיוק להיפך, הוצע לה לנסות לפתוח דף חדש במסגרת עבודתה". ראוי לציין כי גם בהקלטה שפורסמה, אומרת קוטלר מפורשות כי אין בכוונתה לפטר את העובדת כשזו שואלת אותה על כך.

בסיום הפוסט כתבה קוטלר: "אני מזמינה את העובדת לפרסם לא רק ציטוטים חלקיים מהשיחה אלא את הדברים במלואם, וגם שיחה נוספת שיזמתי למחרת ושבה הצטערתי על הטונים הגבוהים. 27 שנים אני עובדת לצד תחקירנים, כתבים מפיקים ועורכים. כולם יעידו ש'המגזין' הוא משפחה חמה ותומכת. צר לי שהפעם בחרה העובדת לנהל מסע הכפשות נגדי ונגד מעסיקיה".

מוקדם יותר היום נודע כי אלכס גלעדי מחק את תביעת הדיבה שלו נגד העיתונאיות אושרת קוטלר ונרי ליבנה, לאחר הליך גישור שהתקיים בין הצדדים. בגישור הצהיר גלעדי כי אינו זוכר את האירועים משנת 1994 שאותם תיארה קוטלר בשידור. גלעדי הבהיר כי התנהגות כמו זו שתיארה קוטלר אינה מאפיינת אותו ולא היתה לו כל כוונה לפגוע בה. בהודעה שהוציא ערוץ עשר נמסר: "נוכח הבהרה זו בא עניין זה מבחינת הצדדים אל קיצו ובהתאם — תביעתו של מר גלעדי תמחק מבלי יכולת להשיבה בשנית". גם התביעה שהגיש גלעדי כנגד עיתונאית "הארץ", נרי ליבנה, נמחקה.

בינואר 2018 הגיש גלעדי תביעת דיבה בסך שני מיליון שקלים נגד קוטלר וליבנה לאחר שהשתיים תיארו כיצד הטריד אותן מינית בעבר בהזדמנויות שונות. בין השאר טען גלעדי בתביעתו כי "השתיים פרסמו דברי לשון־הרע מזעזעים על אודות גלעדי, שהוא אישיות ציבורית, הטיחו בו בפומבי האשמות שווא, פרסמו על אודותיו בפומבי השמצות חסרות שחר". עוד נטען כי "במודע או שלא במודע, חברו קוטלר וליבנה יחדיו ובכוחות משותפים הפכו את חייו של התובע מקצה לקצה והסבו לו נזקים כבדים, חלקם בלתי ניתנים לתיקון". במסגרת נזקים אלו, הודח גלעדי מתפקידו כנשיא "קשת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ