פליטת פה של דייוויד צ'ייס הסגירה: טוני סופרנו אכן מת בסוף

השאלה שהציתה דיונים סוערים ב–2007 מצאה תשובה בספר לרגל 20 שנה לעליית הסדרה, שבו היוצר מאשר בלי משים את מות הגיבור. בימים אלה כותב צ'ייס פריקוול ל"סופרנוס"

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'יימס גנדולפיני כטוני סופרנו (מימין) ודייוויד צ'ייס. "סצינת הסיום של 'הסופרנוס' מעלה שאלה רוחנית, וככזו אין לה תשובה נכונה או לא נכונה", אמר צ'ייס בעבר
ג'יימס גנדולפיני כטוני סופרנו (מימין) ודייוויד צ'ייס. "סצינת הסיום של 'הסופרנוס' מעלה שאלה רוחנית, וככזו אין לה תשובה נכונה או לא נכונה", אמר צ'ייס בעברצילום: AP

סצינת הסיום של "הסופרנוס" הדהימה את הצופים כששודרה ב–2007 והציתה אז דיונים סוערים שלא שככו עד היום. יוצר הסדרה, דייוויד צ'ייס, סירב במשך שנים לפזר את הערפל סביבה — אלא שבספר שיצא לאור היום, לרגל 20 שנה לעליית הסדרה שהובילה את תור הזהב של הטלוויזיה, מתועדת פליטת־פה שבה אישר צ'ייס את גורלו של טוני סופרנו (ג'יימס גנדולפיני).

בספר, ששמו "The Sopranos Seesions", פרי עטם של מבקרי הטלוויזיה אלן ספינוול ("הרולנג סטון") ומאט זולר סייץ ("ניו יורק מגזין"), צ'ייס נשאל על ההחלטה לסיים את הסדרה. "כשנתיים לפני הסוף ידעתי שסצינת־המוות תסיים את 'הסופרנוס'", ענה. "חשבתי שטוני ייסע לפגוש את ג'וני סאק במנהטן ואז יחזור דרך מנהרת לינקולן לפגישה הזו, והמסך יושחר כך שבעצם לא רואים אותו אבל מרגישים שמשהו רע יקרה לו. אבל בסוף לא הלכנו על הגרסה הזו". בתגובה, שאל זולר סייץ: "אתה מבין כמובן שהתייחסת כרגע לסצינת הסיום כסצינת המוות?". בתום שתיקה ארוכה ענה צ'ייס: "לכו תזדיינו, חברים".

זו אינה הפעם הראשונה שבה מראיינים מנסים לגרום לצ'ייס לפענח את סצינת הסיום. בפעמים קודמות בהן אמירותיו הכו גלים ברשת צ'ייס חזר והבהיר ש"השאלה אם טוני סופרנו חי או מת אינה חשובה. אין טעם להמשיך ולחפש אחר תשובה לשאלה הזו. סצינת הסיום של 'הסופרנוס' מעלה שאלה רוחנית, וככזו אין לה תשובה נכונה או לא נכונה".

במקביל לציון 20 שנה לעליית הסדרה, צ'ייס כותב תסריט לסרט מקדים (פריקוול) ל"סופרנוס". הסרט, ששמו "The Many Saints of Newark", חוזר לילדותו של טוני וחניכתו במאפיה של ניו ג'רזי בשנות ה–60 וה–70. "החיים בניוארק של אותה תקופה מאוד מעניינים אותי", אמר צ'ייס ל"דדליין". "על הרקע הזה, שכולל מהומות אלימות ומתח גזעי ומאפיה שהיתה מאוד מאורגנת ומלאת סטייל, מרתק בעיניי לספר על ילדותו והתבגרותו של טוני". צילומי הסרט יחלו בהמשך השנה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ