פרסי האקדמיה לטלוויזיה: "על הספקטרום" ו"בשבילה גיבורים עפים" מובילות לזכייה

הסדרות תתמודדה ב–13 קטגוריות בטקס, שיתקיים ב–10 במרץ. באגף הקומי יתחרו "האחיות המוצלחות שלי" ו"מייקל" עם שבע מועמדויות. "לונדון וקירשנבאום" שירדה מהמסך תתחרה בפעם האחרונה באגף האקטואליה, מול "אופירה וברקוביץ'"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: מתוך "בשבילה גיבורים עפים" ו"על הספקטרום". ראש בראש
איתי שטרן
איתי שטרן

"על הספקטרום" ו"בשבילה גיבורים עפים" הן המתמודדות המובילות בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה, שיתקיים ב–10 במארס, לראשונה באור יהודה, וישודר ב"כאן 11". השתיים קיבלו 13 מועמדויות כל אחת, ותתמודדנה לצד "להעיר את הדב" שקיבלה 10 מועמדויות, "איש חשוב מאוד" לה שבע מועמדויות ו"עיר מקלט" שתתמודד בשש קטגוריות. התאגיד, בשנת פעילותו השנייה, זכה ללא פחות מ-30 מועמדויות. גם הזכיינית "קשת" תבלוט השנה בטקס, עם נוכחות ב–23 מועמדויות.

באגף הקומי בולטות השנה "מייקל", סדרת הטלוויזיה ששודרה ב"יס" ועובדה לטלוויזיה לאחר הצלחה בימתית מתמשכת. הסדרה זכתה לשבע מועמדויות, וכמוה גם העונה השנייה של "האחיות המוצלחות שלי", "ככה זה" של דנה מודן, "יש לה את זה" ששודרה ב"קשת" ו"קופה ראשית" המשודרת ב"כאן 11". בקטגוריה זו בולטת חטיבת התוכן של "יס" עם שלוש סדרות המועמדות ב–19 קטגוריות שונות. באגף המינ־סדרות מועמדות השנה "שטוקהולם" ששודרה ב"כאן 11", ו"אוטונומיות" ו"מיגל" ששודרו ב"הוט".

מתוך "על הספקטרום". 13 מועמדויות

תוכניות הריאליטי שזכו למועמדויות השנה כוללות כמה חדשות ובהן: "MKR: המטבח המנצח" ו"נינג'ה ישראל", שתיהן של "קשת". השתיים מועמדות לצד העונה השלישית של "בואו לאכול איתי" (כאן 11), הכוכב הבא לאירוויזיון 2019 (קשת) והעונה השלישית של משחקי השף ("רשת").

בקטגוריית סדרת הדוקו מעומדות השנה שתי סדרות ששודרו בערוץ "יס דוקו": "בית, פזמון" שיצרה אתי אנטה ו"נפילתה ועלייתה של המחתרת היהודית". לצדה מועמדות השנה "הקברניטים" שיצר רביב דרוקר ושודרה בערוץ 10, "יומני קירשנבאום" ששודרה ב"הוט 8" ו"ארץ לבנה" של הוט העוסקת בגזענות נגד אתיופים. באגף תוכניות הסאטירה מועמדות השנה "ארץ נהדרת" של "קשת", "גב האומה" שעברה מערוץ 10 לערוץ הממוזג, ושתי תוכניות של "כאן 11": "פעם בשבוע עם תום אהרון" ו"עד כאן".

באגף המשחק בולטת השנה נלי תגר שזכתה בשתי מועמדויות לפרס השחקנית, עבור משחקה בסדרה הקומית ה"אחיות המוצלחות שלי" ועבור תפקידה בסדרת הנוער "אובוי". לצד תגר מועמדות השנה בפרס השחקנית הקומית גם דאנה איבגי ("מלכות"), דנה אברהם סמו ("האחיות המוצלחות שלי"), דנה מודן ("ככה זה"), הילה גולדנברג ("מייקל") ותיקי דיין ("שטוקהולם"). בסדרת הדרמה מועמדות השנה חן אמסלם על תפקידה ב"פמת"א" (המועמדת ארבע פעמים השנה, גם בקטגוריות הבימוי, התסריט וליהוק), חני פירסטנברג ("עיר מקלט"), לאורה ריבלין ("המנצח"), נעמי לבוב ("על הספקטרום") ונועה קולר ("להעיר את הדב"). 

"מייקל" עם שבע מועמדויות. עובדה לטלוויזיה לאחר הצלחה בימתית מתמשכת

בקטגוריית השחקנים בסדרת דרמה מועמדים השנה יהודה לוי ("איש חשוב מאוד"), אלון אבוטבול ("הרמון"), יוסי מרש ("להעיר את הדב"), ליאור אשכנזי ("המנח"), ניב מג'ר ("על הספקטרום"). בקטגוריה הקומית מועמדים השנה אבי דנגור ("מייקל"), אסי כהן ("ככה זה"), גל תורן ("האחיות המוצלחות שלי 2") ודב גליקמן וששון גבאי ("שטוקהולם").  

"לונדון וקירשנבאום" אומנם ירדה זה מכבר מהמסך אך תתחרה בפעם האחרונה באגף תוכניות האקטואליה לצד "אופירה וברקוביץ", "המגזין עם אושרת קוטלר", "שיחת היום" ו"שישי עם איילה חסון". באגף התחקירים תתחרה "עובדה" של "קשת" כנגד "זמן אמת" של "כאן 11", "המקור" של ערוץ 10 ו"המתחזים" של "קשת".

ירון לונדון ב"לונדון וקירשנבאום". מועמדות אחרונה אחרי שירדה מהמסךצילום: צילום מסך ערוץ 10

האקדמיה תעניק השנה את פרס מפעל חיים לבילי סגל גזליוס, מנהלת ארכיון "כאן" ומי שניהלה בעקביות ובהתמדה את ארכיון רשות השידור משך 23 שנים. בנימוקי הזכייה נכתב כי השקיעה "כל רגע, יום ולילה, במחשבה על שימור והנגשת הארכיון הגדול והחשוב ביותר בישראל - היא הצילה במו ידיה את ארכיון קול ישראל שנזרק לרחוב, ומעל הכל, היא זו שמובילה את פרויקט הדיגיטציה של הארכיון, שבזכותו יישמרו החומרים הנדירים שבו גם לדורות הבאים, ויאפשרו גם להם גישה אל הארכיאולוגיה המודרנית של התרבות הישראלית".

בחירת המועמדויות נעשתה על ידי 1,200 חברי האקדמיה ובהם נמנים אנשי התעשייה ובהם במאים, מנחים, שחקנים, תסריטאים, צלמים, טכנאים, מעצבים ועוד. לדברי יו"ר האקדמיה, מוש דנון, "חברי האקדמיה, מלבד להיותם אנשי מקצוע בעלי רקע ברור במקצועות הקולנוע והטלוויזיה הישראלי, משקפים את המגוון העשיר ושלל הדעות, המגזרים והעדות בחברה הישראלית, ללא הבדלי דת, עדה ומגדר. אין ספק שהיבול הטלוויזיוני העשיר והמגוון משקף זאת".

למעלה מ-120 תכניות נרשמו השנה לתחרות המתפרשת על פני 46 קטגוריות שונות, דבר שמעיד על שנה פוריה במיוחד בתעשיית הטלוויזיה שידעה טלטלות רבות וכללה את סגירת ערוץ 2 ומיזוגו של ערוץ "רשת" עם ערוץ 10. השנה, כללה התחרות קטגוריה חדשה שהוקדשה לסדרות רשת ובה מועמדות השנה: Motherland.tlv, הטרמפיסטים, הרומן שלי עם דאעש, מעשה בחמישה משוררים, תהלים – בשר ודם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ