עזיז אנסרי הגיב בסטנד-אפ על ההאשמות בהתנהגות מינית לא נאותה

במופע פופ־אפ בניו יורק התייחס הקומיקאי לכתבה שפורסמה בשנה שעברה, ובה צלמת צעירה סיפרה כיצד האיץ בה לקיים יחסי מין: "מפחיד אותי לדבר על זה, אבל אני מקווה שאני אדם טוב יותר בגלל מה שקרה"

חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עזיז אנסרי בסדרה שלו "מאסטר אוף נאן"
חן חדד

כשנה לאחר שהואשם בהתנהגות מינית לא נאותה, עזיז אנסרי מתייחס לראשונה בסטנד-אפ שלו לפרשה. במופע פופ־אפ בניו יורק, שאליו נרשמו 18 אלף אנשים כדי לזכות באחד ממאתיים המושבים ב"ווילג' אנדרגראונד", אנסרי התייחס לכתבה שפורסמה בשנה שעברה במגזין "בייב" ובה צלמת בת 23 שיצאה עמו לדייט סיפרה כיצד הקומיקאי האיץ בה לקיים יחסי מין בחוסר רגישות, על אף שרמזה לו כי הוא מתקדם מהר מדי.

לפי "ניו יורק מגזין", אנסרי סיפר במופע שרבים מתבלבלים בינו ובין הקומיקאי חסן מינאז', ומברכים אותו ברחובות ניו יורק על הצלחת תוכניתו של מינאז' בנטפליקס "פטריוט אקט". "אה, לא, רגע — עזיז מ'מאסטר אוף נאן'?" אנסרי מספר כיצד אחד הניו יורקרים תיקן את עצמו. "כן, כן, זה אני". "ו'מחלקת גנים ונוף'!", "כן, כן, זה אני". "והיה גם את עניין ההאשמות נגדך בשנה שעברה?". "לא, לא, לא, אתה מדבר על חסן מינאז'".

צילום: MARIO ANZUONI/רויטרס

בתום הבדיחה, אנסרי התיישב על כסא והחל לספר על חייו לאחר פרסום הכתבה, שבה הפרטנרית שלו לדייט תיארה כיצד משך את ידה שוב ושוב לכיוון איבר מינו אף שהזיזה אותה, ניסה לדחוף את אצבעותיו לגרונה והביא קונדום תוך דקות ספורות למרות ש"הבהירה פיזית שאינה מעוניינת".

הקומיקאי סיפר שלא התייחס עד כה לנושא בגלל מספר סיבות. האחת, בגלל שרצה זמן לעבד את מה שקרה ולהחליט מה הוא רוצה להגיד. שנית, "מפחיד אותי לדבר על זה", הודה. "היו לא מעט רגעים שבהם הרגשתי זועם או מושפל ונבוך", הודה. "אבל בסופו של דבר הרגשתי נורא על כך שכותבת הכתבה הרגישה את מה שתיארה. אחרי שנה, ואחרי שחשבתי על זה המון, אני מקווה שלקחתי צעד קדימה ושאני אדם טוב יותר".

אנסרי סיפר גם שאחד מחבריו אמר לו שבעקבות הפרשה הוא חשב מחדש על כל דייט שיצא אליו. "אז אם מה שקרה גרם לא רק לי, אלא גם לו לחשוב בצורה אחרת על דייטים, ואולי גם לגברים אחרים על התנהגות יותר רגישה, מודעת ומתחשבת, ועל בטחון שהבן אדם שאיתך ירגיש נוח, אז זה שינוי מבורך".

"אני גם חושב שיש לי פרספקטיבה אחרת על הקריירה שלי", אנסרי הוסיף, וסיפר עד כמה הוא חש בן מזל להופיע כקומיקאי. "היה רגע שבו הייתי חרד שלעולם לא אוכל להופיע שוב על במה". הוא נזכר כיצד בסיום מופעים קודמים היה נוהג להודות לצופים, אבל זה משהו שעשה כבדרך אגב. "אבל עכשיו זה משהו שאני מתכוון אליו מעומק הלב. ביטלתם את כל התוכניות שלכם לערב ובאתם במזג האוויר הקפוא הזה, חיכיתם בתור, נעניתם לבקשה להשאיר את הטלפון שלכם בתיבות, וכל השיט הזה רק כדי לשמוע אותי מדבר במשך שעה וקצת. וזה הכול בשבילי, אז תודה מקרב לב".

ההאשמות נגד אנסרי הרחיבו את הדיון על גבולות ההסכמה. היו מי שסברו שהתנהגותו של אנסרי משקפת יחס כולל של גברים רבים לנשים, ואת הלחץ המופעל עליהן לקיים יחסי מין גם כשניכר שהן חשות אי נוחות. אחרים טענו שבסך הכול מדובר בדייט רע, ושעל כל הישגיה של מהפכת "MeToo#" ששמו של אנסרי לא יכול להיות באותה הרשימה עם תוקפים מיניים סדרתיים כמו קווין ספייסי והארווי וויינשטיין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ