ירון לונדון: חפנתי שד של אשה זרה במעלית כי נגעה לי בכרס

המגיש סיפר על התקרית בתוכנית "גאולה ולונדון" בכאן 11 במהלך דיון על הפוסט של לוסי אהריש. תאגיד השידור: "הדברים שנאמרו על ידי לונדון אינם מקובלים וייבדקו עמו"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לונדון ואבן-סער בתוכנית בכאן11. הוא מסרב להתנצל
איתי שטרן
איתי שטרן

ירון לונדון סיפר הערב (שלישי) בתוכניתו "גאולה ולונדון" בכאן 11 כי בעבר חפן שד של אישה זרה במעלית בתגובה על כך שנגעה לו בכרס ללא רשות. במהלך דיון על פוסט שפירסמה לוסי אהריש, ובו קראה לציבור "לצאת לה מהרחם" בעקבות שלל פירסומים כוזבים על היותה בהריון, סיפר לונדון לעמיתתו גאולה אבן-סער: "פעם נסעתי במעלית בבניין רב קומות, ואשה שעל פי מדיה הבנתי שהיא עורכת דין... היינו שנינו במעלית לבד, ותוך כדי הנסיעה, היא עושה לי ככה (טופח על כרסו): 'לונדון, מה זה?', אז אני הנחתי את היד על השד שלה ואמרתי לה, 'גם זה כבר לא מה שהיה'".

אבן-סער, שהובכה מהסיפור, ניסתה להסביר ללונדון כי "שד זה איבר עם משמעות מינית וכרס לא", אך הוא התעקש שמדובר בגילנות. "זה אותו עלבון! אותה חזירות!" אמר המגיש הוותיק. 

מתאגיד השידור נמסר כי הדברים שנאמרו על ידי לונדון "אינם מקובלים וייבדקו עמו". גורמים בתאגיד מסרו כי בהנהלת התאגיד מתקיימים הערב דיונים באשר לצעדים שיינקטו כלפי לונדון. ככל הנראה, לונדון לא יודח מתפקידו אך ייתכן בהחלט כי יינזף או יושעה לימים ספורים.

אוה מדז'יבוז', יו״ר הרשות לקידום מעמד האשה, מסרה ל״הארץ״ כי "דבריו של ירון לונדון הערב הם בדיוק הסיבה שבגללה אסור להמעיט לרגע בחשיבותו של קמפיין MeToo#. הקלות הבלתי נסבלת שבה גבר מוכר וידוע מרשה לעצמו להטריד מינית אשה ומתרץ את התנהגותו הנלוזה בעלבון, היא מתן לגיטימציה לאלימות. צר לי על כך שאותה אשה לא התלוננה בזמן אמת. צר לי על כך שמר לונדון רואה לנכון להתגאות בהתנהגותו. השנים האחרונות מחייבות אותנו לשרטט מחדש את גבולות ההתנהגות המקובלת וחלק ממנה טמון גם בגינוי מוחלט של כל התנהגות אלימה כלפי נשים. אני מצפה ממנהליו של לונדון בתאגיד השידור הציבורי להבהיר את עמדת התאגיד בצורה נחרצת וחד משמעית".

הדס שטייף, כתבת הפלילים של גלי צה״ל, מסרה ל"הארץ" בתגובה לדברים של לונדון כי ״העובדה שהעז לספר את זה כמעט בגאווה, מלמדת עד כמה הלכנו צעד קדימה במלחמה נגד הטרדות מיניות  וחזרנו בזמן שניים אחורה".

מאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית נמסר בתגובה כי "אם עד היום ירון לונדון לא מבין שהמעשה שהוא מתאר הוא תקיפה מינית, לא ברור מה כבר יעזור לו. ההתפארות שלו במעשים האלו כמעשייה 'מצחיקה' אינה רק סרת טעם - היא מביכה".

חברת הכנסת שלי יחימוביץ צייצה את הקטע בטוויטר לצד הכיתוב: "אז שוביניסטים גסים שהתעדנו לכמה שנים כי הבינו ש, אפעס, כבר קצת בעייתי לבצע מעשים מגונים ולהתגסס, מרגישים חופשי להיות שוב האדם הקדמון. כנראה במסגרת קמפיין ההתמסכנות 'אוף כמה קשה להיות גבר וכמה הגזמתן עם החוצפה הפמיניסטית לדרוש לא להיות קרבן לעברות מין'".

פרק 83

שמעון ריקלין: אני בטוח שהמדינה תמשיך להתקיים גם אחרי נתניהו

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

MeToo# לאן? כינסנו את הכותבות הבכירות שלנו לדיון. האזינו לפודקסט:

העיתונאי אראל סג"ל, שמגיש גם הוא תוכנית בכאן 11, דווקא הגן על לונדון וקרא לשים את הדברים בהקשרם: "הוא סיפר שהאשה הניחה יד על הכרס שלו ואמרה לו 'ירון, זה לא מה שהיה פעם'. האשה חדרה למרחב האישי שלו קודם. לונדון הגיב. אמנם באופן בעייתי מאוד אבל יש התחלה אמצע וסוף לא רק סוף".

זו לא הפעם הראשונה שלונדון מתבטא בצורה שנויה במחלוקת; בחודש ינואר עורר תגובות זועמות ברשתות החברתיות אחרי שאמר בראיון ל"גלובס" כי מפרסמים לא רצו לפרסם ב"לונדון את קירשנבאום" בגלל ששיעור הנשים הצופות בתוכנית הוא קטן ו"הנשים הן בעלות הארנק". הוא הוסיף כי "המומחים מסבירים לי שהמפרסמים מעוניינים בעיקר בציבור של נשים, ובנו הן צפו פחות. אני לא לגמרי יודע להסביר את זה. אולי שעת השידור איננה נוחה לצפייה של נשים, וייתכן שנשים מתעניינות בתכנים אחרים שקשורים במשק בית, יחסים אישיים... אלה השערות בלבד, אבל אין לי באמת הסבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ