ירון לונדון מסרב להתנצל, אבל לא היה עושה את זה היום כי "הייתי חוטף אגרוף לסנטר"

המגיש סיפר אמש בתוכנית "גאולה ולונדון" כי בעבר לפת שד של אשה זרה במעלית אחרי שזו נגעה לו בכרס. השרות מירי רגב וגילה גמליאל קראו להתפטרותו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לונדון ואבן-סער בתוכנית בכאן11. הוא מסרב להתנצל
הארץ

לאחר שירון לונדון אמר אתמול (שלישי) במהלך תוכניתו כי חפן את שדה של אשה זרה במעלית לאחר שזו נגעה לו בכרס, הנהלת תאגיד השידור שוחחה היום עם העיתונאי הוותיק והודיעה לו כי ימשיך לשדר כרגיל, וכי הם מצפים ממנו להבהיר הערב את דבריו בשידור.

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, קראה אמש ללונדון להתפטר בעקבות דבריו. "עד כאן - ירון לונדון, הגיע זמנך ללכת", צייצה רגב בטוויטר. "אתה באמת לא רואה את ההבדל בין לגעת בכרס שלך לבין לחפון שד של אישה? כמה אפשר להיות מנותק מהמציאות? עליך להתפטר. ואם לא תעשה כן, על תאגיד השידור להשעותך מידית ולמנוע ממך את היכולת להמשיך ולזהם את השיח התקשורתי במימון כספי משלמי המסים".

גם השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, קראה לתאגיד להשעות או לפטר את לונדון וצייצה בטוויטר: "אין ׳כאן׳ מקום למטרידים שלא מפנימים את המהפכה המוסרית שעבר העולם. כאן 11, איך זה שעוד לא שמענו על השעייתו או פיטוריו של ירון לונדון?" 

לונדון הגיב אמש לחדשות 2 וציין כי הוא מסרב להתנצל. "זה סיפור נחמד, אין לי חשק להתפלפל", אמר. בשיחת טלפון בהפתעה שקיבל הבוקר משי גולדשטיין ולאה לב בשידור חי ב-103FM, חזר לונדון על דבריו כי אינו מתנצל, אך הוסיף כי לא היה עושה זאת שוב היום. "אני מניח שלא (הייתי עושה זאת שוב היום), מפני שהיום הקששתי, זה היה לפני 20-15 שנה ואשה חזקה וחסונה שהולכת לפילאטיס היתה מחטיפה לי אגרוף בסנטר. אני לא לוקח סיכונים מיותרים".

אתמול סיפור המגיש בתוכניתו "גאולה ולונדון" בכאן 11 כי עשה זאת בתגובה לאשה שנגעה לו בכרס ללא רשות, וסיפר לעמיתתו גאולה אבן-סער: "פעם נסעתי במעלית בבניין רב קומות, ואשה שעל פי מדיה הבנתי שהיא עורכת דין... היינו שנינו במעלית לבד, ותוך כדי הנסיעה, היא עושה לי ככה (טופח על כרסו): 'לונדון, מה זה?', אז אני הנחתי את היד על השד שלה ואמרתי לה, 'גם זה כבר לא מה שהיה'". 

דבריו של לונדון עוררו תגובות חריפות ברשתות החברתיות, ורבים הצביעו על כך שנגיעה בגופה של אשה ללא הסכמה היא עבירה פלילית ותקיפה מינית. מתאגיד השידור נמסר אתמול כי הדברים שנאמרו על ידי לונדון "אינם מקובלים וייבדקו עמו". גורמים בתאגיד מסרו כי בהנהלת התאגיד התקיימו דיונים באשר לצעדים שיינקטו כלפי לונדון. ככל הנראה, לונדון לא יודח מתפקידו אך ייתכן בהחלט כי יינזף או יושעה לימים ספורים.

גם הציוץ של רגב ספג ביקורת. "פתאום פמניסטית? החברה הכי טובה של אייל גולן", צייץ אחד הגולשים בתגובה. "שתי מלים: פות מוביל", צייץ אחר. "אבירת זכויות הנשים", צייץ גולש שלישי לצד תמונה של רגב מחובקת עם אייל גולן, שנחקר ב-2013 בשל קיום יחסי מין עם מעריצות והודה בחקירתו כי ערב אחד הופיע אביו בביתו עם שתי מעריצות קטינות, ושניהם קיימו איתן יחסי מין בחדרים סמוכים.

אוה מדז'יבוז', יו״ר הרשות לקידום מעמד האשה, מסרה ל"הארץ" כי "הקלות הבלתי נסבלת שבה גבר מוכר וידוע מרשה לעצמו להטריד מינית אשה ומתרץ את התנהגותו הנלוזה בעלבון, היא מתן לגיטימציה לאלימות". מאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית נמסר כי "אם עד היום ירון לונדון לא מבין שהמעשה שהוא מתאר הוא תקיפה מינית, לא ברור מה כבר יעזור לו. ההתפארות שלו במעשים האלו כמעשייה 'מצחיקה' אינה רק סרת טעם - היא מביכה".

MeToo# לאן? כינסנו את הכותבות הבכירות שלנו לדיון. האזינו לפודקסט:

פרק 83

שמעון ריקלין: אני בטוח שהמדינה תמשיך להתקיים גם אחרי נתניהו

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ