איתי שטרן
איתי שטרן

מכתב ששיגר היום (רביעי) ברוך שי, ראש מערכת החדשות של "כאן" לעובדיו, מעלה את הסיבה בגינה הושעה אתמול דב גילהר מהגשת תוכניתו "ערב ערב": סירובו להתנצל על ההתבטאות הומוריסטית שהשמיע בשידור חי ביחס לראש הממשלה, בינימין נתניהו.

"טוב, זה יעלה הרבה כסף אבל משפחת נתניהו, שלא רצתה בכך, תיאלץ לשאת בהוצאות", אמר אמש המגיש בהומור לפרשן מוטי גילת שישב לצדו, והתייחס לדרך בה נתניהו, שסורב לקבל סיוע כספי בהוצאות המשפט בעניינו, ייאלץ לשלם על כך בעצמו. גילת מצדו הדגים לצופים בחיוך כיצד תתבצע פעולת שליחת היד לארנק. עוד ציין גילת כי למשפחת נתניהו, על פי עדותה של שרה נתניהו, אין כרטיס אשראי מזה 15 שנה — מכיוון שזה נוטה ללכת לאיבוד. בהמשך אמר גילהר כי הארנקים שלו ושל גילת מהוהים בעקבות שימוש יתר, ועל כך אמר גילת ש"לנתניהו כנראה אין בכלל כיסים כדי לשלוף מהם את הארנק".

במכתב התגובה לדברים ששוגר היום, מסביר שי מה הביא אותו להשעיית גילהר, בעוד שהפרשן גילת, שהיה שותף לדיאלוג אודות נתניהו, נותר לעבוד. "ביום שני שודר ב'ערב ערב' קטע בו שלף מרדכי גילת את ארנקו כדי להדגים למשפחת נתניהו כיצד משתמשים בכסף. הקטע היה סר טעם. הוא צויץ בחשבון הטוויטר של 'כאן חדשות' והיות ולא מדובר בחדשות, ביקשתי להסיר את הציוץ. נדהמתי לגלות שהקטע תוכנן מראש ונעשה על דעת המגיש והפרשן בלבד, מבלי לקבל אישור מעורכי התוכנית. בשיחה עמי גילת הודה שהמעשה היה לא תקין והביע צער, גילהר סבר אחרת. לאור זאת החלטתי להשעות את גילהר ליומיים, והוא ישוב מחר (חמישי) להגשת התוכנית". עוד ציין שי כי הבהיר לגילת וגילהר ש"יש מקום לביקורת ולפרשנות, אבל גם זאת צריכה להיעשות באופן מנומק, ענייני ועיתונאי ולא בצורה לא מכובדת ונמוכה".

בתחילת מכתבו ציין שי מקרה נוסף בו השעה שדרן של התאגיד משידור בעקבות התבטאויות חריגות. "בשבת שעברה, במהלך ראיון התוכנית 'שבת עולמית' בהגשת יצחק נוי ב'כאן רשת ב', המגיש אמר: 'הבדואים ידועים גם, ואי אפשר להסתיר את העובדות האלה, כרוצחים ממדרגה ראשונה'". בעקבות אמירה זו השעה שי את נוי למספר תוכניות וקבע כי "מדובר באמירה גזענית שאין לה מקום בשידורינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ