אייל גולן לבית המשפט: לעצור את שידור הסרט שיצרו אורלי וילנאי וגיא מרוז

הזמר ביקש מבית המשפט למנוע את שידור הסרט בשבוע הבא. לטענתו, נאמר לו כי הוא מוזמן לראיון ש"ינקה את שמו" בפרשת המין עם הקטינות ולכן הסכים להצטלם

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גולן
איתי שטרן
איתי שטרן

עורכי דינו של אייל גולן הגישו לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה לצו מניעה נגד שידור של סרט תיעודי על פרשת "משחקי חברה". הסרט, שיצרו אורלי וילנאי וגיא מרוז, אמור להיות משודר ביום שלישי הבא ברשת 13.

בעת העבודה על הסרט הסכים גולן לראיון מקדים ובו הציג את הסיפור מנקודת מבטו. לאחר מכן החלו וילנאי ומרוז לזמן לראיונות את הצעירות שקיימו לכאורה יחסי מין עם גולן. העדויות שלהן לא עלו בקנה אחד עם טענותיו של גולן. לאחר מכן זומן גולן לראיון נוסף ובו התבקש להגיב על הטענות שעלו בעדותן של הצעירות. נציגיו של גולן טוענים כי הובטח להם לצפות בסרט לפני שידורו, אך כעת רשת 13 מסרבת לעשות זאת. ברשת 13 דוחים את הטענות על הבטחה כזו. בשל טענות אלה, הבהיר עורך דינו של גולן, קובי קמר, תוגש תביעה בהמשך על השגת דבר במרמה.

"במשך שבע שנים עמל אייל גולן על תיקון נזקי התקשורת בפרשה ההזויה הזו", אמר מנהלו של הזמר, בני פרץ. "נקיון כפיו הוכח בתוך זמן קצר מול הרשויות. אורלי וילנאי וגיא מרוז כבר התנצלו בתביעת הדיבה שהוגשה נגדם וכעת, מתוך שיקולי רייטינג בלבד, הם מנסים ליצור מצג שווא חדש. אנו נתמודד בבתי המשפט ונוכיח את הנזק שנעשה בעבר ועלול להיגרם בעתיד".

על פי הכתוב בבקשה לצו מניעה, אורלי וילנאי יצרה קשר עם פרץ ושיכנעה את גולן להתראיין אחרי שאמרה כי "מטרת שידור הראיון היא אך ורק לסייע לו בשיקום ההריסות ובשיפור תדמיתו בעיני הציבור". על פי עורך דינו של גולן, פרץ וגולן השתכנעו כי מדובר בראיון בלעדי עם גולן שכל מטרתו היא השבת שמו הטוב בעיני הציבור. לדבריהם, "מעולם לא נאמר כי ראיון זה הוא חלק מתוכנית שבמסגרתה ישלוב הראיון כחלק מעניין אחר שהוא בעצם המושא העיקרי של התוכנית". 

גיא מרוז ואורלי וילנאיצילום: גיל אליהו

במהלך הראיון עמו נשאל גולן, כך על פי כתב הבקשה שהגיש קמר, את השאלות הבאות: "האם קיימת יחסי מין עם ט' ונ' במלון רויאל ביץ' באילת? האם לאחר שקיימת יחסי מין עם ט' ונ' בחדר במלון באילת, הגיע לשם חבר שלך, המכונה א"נ, ואתה ביקשת מהן לפנק אותו? האם קיימת יחסי מין עם נ' במושב האחורי של רכבך אחרי שהייתם בביתו של אחד הנגנים בלהקה שלך? האם במהלך יחסי המין עם נ' קראת למנהל שלך להצטרף אליכם ליחסי המין? האם הזמנת את נ' להופעה שלך בחתונה בעכו? האם לפני ההופעה בחדר ההלבשה, מאחורי הקלעים, ביקשת מנ' לפנק חבר שלך בשם ל'?"

קמר מוסיף בבקשה לצו מניעה קריאה לבית המשפט לפסול גם את שידור הקדימונים לתוכנית וגם את התוכנית עצמה, בין השאר בשל האפשרות שילדיו של גולן יחפשו למידע שיפורסם בתוכנית.

אבי זילברברג, עורך התוכנית של וילנאי ומרוז, הגיב אף הוא לדברים וכתב בתצהיר כי הטענות המועלות בבקשה חסרות כל בסיס עובדתי. "מדובר בפרשה אקטואלית אשר לה השלכות ציבוריות שונות והיא מהווה חלק מהשיח הציבורי המתנהל". לדברי זילברברג, הראיון נערך עם גולן ללא תנאים מקדימים.

על פי קמר, וילנאי הבטיחה לגולן שיתאפשר לו לצפות בכתבה המלאה בטרם תשודר ו"ככל שיסרב לפרסומה כך יהיה". לדברי קמר, גולן הופתע לגלות כי השאלות שמופנות אליו נושאות אופי ביקורתי המנסה להטיל ספק באמינות הסיפור כפי שהציג עד כה. בעקבות זאת, "גולן הוכה בתדהמה מהתפנית החדה שנערכת ולהבטחות שניתנו, מצא עצמו במצב נפשי ורגשי קשה שמנע ממנו להתרכז ולהגיב נכונה".

לאחר קיום הראיון דרשו למחוק את הראיון עמו ולקיים ראיון חדש במקומו. לדבריהם, ברשת 13 לא הסכימו לדרישה והציעו שגולן יבוא לאולפן ויגיב על הדברים לאחר שידור התוכנית. אנשיו של גולן סירבו בתוקף. קמר טוען בכתב הבקשה כי ברשת 13 לא יכולים לטעון לתום לב או "זכות הציבור לדעת" בשל העובדה שמדובר בנסיון "פתטי לשפר אחוזי צפייה של גוף שאחוזי הצפייה בו אינם מן המשופרים". 

מרשת 13 נמסר בתגובה "לא ניגרר להשמצות אישיות. מדובר בתחקיר מקצועי, מעמיק ובעל חשיבות ציבורית עליונה. התחקיר ישודר ביום שלישי הבא. הציבור מוזמן לראות ולשפוט בעצמו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ