אייל גולן עונה לגיא מרוז ואורלי וילנאי: "פירקתם משפחות. אתם הרבה יותר לא מוסריים ממני"

הזמר טוען כי התוכנית עליו, ששידורה מתוכנן לשבוע הבא ברשת 13, היא "שקרית לחלוטין". לדבריו, "אף אחת מהבנות שמתראיינות היא לא אחת מהבנות שנחקרו במשטרה ונתפסו כנותנות עדות שקר. אלה בנות שהייתי איתן"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גולן בכנסת, אשתקד
אייל גולן בכנסת, אשתקד. "הייתי רווק, מותר לי"צילום: אמיל סלמן

אייל גולן תקף הערב (חמישי) את גיא מרוז ואורלי וילנאי בעקבות התחקיר שאמור להתפרסם על אודותיו ביום שלישי הקרוב ברשת 13. "אני רוצה להגיב ישר למצלמה ולספר לכם בקצרה מה באמת קורה", אמר גולן בסרטון שהעלה מברזיל, שם הוא שוהה כעת לטובת צילומי התוכנית "גולסטאר". גולן תקף את התחקיר של וילנאי ומרוז והבהיר כי בעבר השניים התנצלו בפניו לאחר שאיים עליהם בתביעה. "לפני כמה חודשים פנו אלי ולבני פרץ (מנהלו של גולן; א"ש) ואמרו שהם רוצים לעשות תוכנית תחקירים כדי לתקן את מה שנאמר עלי בעבר. כמובן שהאמנו להם, מן הסתם. חשבנו שהכוונות שלהם טובות, אבל לצערי הכוונות שלהן ממש לא טובות".

בהמשך דבריו אמר גולן כי "קצת חורה להם (למרוז ולווילנאי; א"ש) לראות אותי במקומות טובים שבהם אני נמצא כיום. הם החליטו לעשות תוכנית שקרית לחלוטין שבה הביאו בנות שאומרות שהייתי איתן בקשר, ומה שהם עושים בפועל זה להביא בחורות שהייתי איתן בקשר. הייתי רווק, מותר לי. כמו כל גבר במדינת ישראל. הן היו בגיל הנכון, לא קטינות. לא בכוח, מרצונן החופשי. אף אחת מהבנות שמתראיינות בכתבה שלהם היא לא אחת מארבע הבנות שנחקרו במשטרה ונתפסו כנותנות עדות שקר. אלה בנות שהייתי איתן. מן הסתם הייתי בעבר שלי עם בחורות. אני לא חושב שיש בזה משהו פסול".

עוד אמר גולן כי "אורלי וגיא באו פה להטעות. אני רוצה להגיד לכולם שאני בסדר. אני יודע את האמת שלי. האנשים שהולכים איתי יודעים שהאמת שלי היא אמת חזקה מאוד". בהמשך פנה ישירות למרוז ווילנאי: "אם כבר צריך תוכנית תחקירים זה עליכם. אתם הרבה יותר לא מוסריים ממני. יש בעשרת הדיברות כיתוב של לא תנאף ולא תחמוד אשת רעך. את שני הדברים האלה אתם עשיתם. אתם פירקתם משפחות של אחרים כדי להיות יחד. אתם תעשו תוכנית תחקירים על עצמכם. אני שלם עם כל מה שעשיתי בחיים שלי ועל מה שהייתי צריך להתנצל, התנצלתי".

היום הגישו עורכי דינו של גולן בקשה לצו מניעה בבית המשפט המחוזי בירושלים כדי למנוע את שידור התחקיר. על פי הצו, יצרה אורלי וילנאי קשר עם פרץ ושיכנעה את גולן להתראיין אחרי שאמרה כי "מטרת שידור הראיון היא אך ורק לסייע לו בשיקום ההריסות ובשיפור תדמיתו בעיני הציבור". על פי עורך דינו של גולן, קובי קמר, פרץ וגולן השתכנעו כי מדובר בראיון בלעדי עם גולן שכל מטרתו היא השבת שמו הטוב בעיני הציבור. לדבריהם, "מעולם לא נאמר כי ראיון זה הוא חלק מתוכנית שבמסגרתה ישולב הראיון כחלק מעניין אחר שהוא בעצם המושא העיקרי של התוכנית".

במהלך הראיון נשאל גולן, כך על פי כתב הבקשה שהגיש קמר, את השאלות הבאות: "האם קיימת יחסי מין עם ט' ונ' במלון רויאל ביץ' באילת? האם לאחר שקיימת יחסי מין עם ט' ונ' בחדר במלון באילת, הגיע לשם חבר שלך, המכונה א"נ, ואתה ביקשת מהן לפנק אותו? האם קיימת יחסי מין עם נ' במושב האחורי של רכבך אחרי שהייתם בביתו של אחד הנגנים בלהקה שלך? האם במהלך יחסי המין עם נ' קראת למנהל שלך להצטרף אליכם ליחסי המין? האם הזמנת את נ' להופעה שלך בחתונה בעכו? האם לפני ההופעה בחדר ההלבשה, מאחורי הקלעים, ביקשת מנ' לפנק חבר שלך בשם ל'?"

על פי קמר, וילנאי הבטיחה לגולן שיתאפשר לו לצפות בכתבה המלאה בטרם תשודר ו"ככל שיסרב לפרסומה כך יהיה". לדבריו, גולן הופתע לגלות כי השאלות שמופנות אליו נושאות אופי ביקורתי המנסה להטיל ספק באמינות הסיפור כפי שהציג עד כה. בעקבות זאת, "גולן הוכה בתדהמה מהתפנית החדה שנערכת ולהבטחות שניתנו, מצא עצמו במצב נפשי ורגשי קשה שמנע ממנו להתרכז ולהגיב נכונה".

לאחר קיום הראיון דרשו למחוק את הראיון עמו ולקיים ראיון חדש במקומו. לדבריהם, ברשת 13 לא הסכימו לדרישה והציעו שגולן יבוא לאולפן ויגיב על הדברים לאחר שידור התוכנית. אנשיו של גולן סירבו בתוקף. קמר טוען בכתב הבקשה כי ברשת 13 לא יכולים לטעון לתום לב או "זכות הציבור לדעת" בשל העובדה שמדובר בנסיון "פתטי לשפר אחוזי צפייה של גוף שאחוזי הצפייה בו אינם מן המשופרים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ