איתי שטרן
איתי שטרן

"את הפייק של הריאליטי אל תעשו על הגב שלי!" כך צייץ אמש (שבת) גיא פינס בתגובה לאופן בו הוצגה כתבת תוכניתו, לירון שמם, בסרט הדוקו־ריאליטי שתיעד את חתונתה של אנה ארונוב ושודר מוקדם יותר באותו ערב ב"קשת 12".

הציוץ של פינס

"אם צפיתם בסרט־עאלק־דוקו על ה'חתונה' של אנה ארונוב, וראיתם אותה תוקפת את כתבתנו שמעזה לשאול שאלות אישיות בנושא הריון וחתונה — דעו שהשאלות נשלחו אלינו מהפקת הסרט של אנה! רצו לייצר (עוד) סצינה מכלום", הוסיף פינס בציוץ. בדבריו התייחס לקטע ספציפי ב"החתונה של אנה", סרט ההמשך לריאליטי השידוכים "לאהוב את אנה" בה הכירה ארונוב את בן זוגה, אייל אלגבי.

בקטע נראים ארונוב ואלגבי בחנות חליפות גברים, כחלק מקמפיין פרסומי שאלגבי משמש בו כפרזנטור. שם נוכחת גם שמם, כתבת התוכנית של גיא פינס, שמפנה אל הזוג שאלות בדבר תאריך אופציונלי לחתונה והריון אפשרי. ארונוב זועמת על שמם, מטיחה בה כי "יש שאלות שעדיף לא לשאול" ומוסיפה שאין מקום לחטטנות מסוג זה. בתגובה שמם ממשיכה להפנות לארונוב ואלגבי את השאלות שמביכות אותם.

מתך "החתונה של אנה"

ציוצו החריג של פינס, המופנה למעשה כלפי הערוץ בו משודרת גם תוכניתו שלו, זכה לתגובות רבות — חלקן תקפו את המגיש עצמו. מואב ורדי, איש חדשות "כאן", כתב בתגובה: "גיא, אם זה 'עאלק־דוקו' על 'פייק־ריאליטי־חתונה' כדבריך, אז למה עשית על זה כתבה בתוכניתך, ולמה הסכמתם שהכתבת תשאל שאלות שההפקה נתנה לה?" תגובה נוספת תהתה "אז מה שאתה בעצם אומר שאת הפייק־עיתונאות שלכם אתם ביצעתם על הצד הטוב ביותר (שאלתם את השאלות שההפקה שלחה לכם) ומאוד מאוד הופתעתם כשאותה הפקה השתמשה בזה לצרכיה? פשייי יא אלללה כבר אין אינטגריטי בתעשיה".

את הסרט על חתונתה של ארונוב ואלגבי הפיקה חברת "קודה תקשורת" שחתומה על יצירות דוקומנטריות כמו "מחוז ירושלים" המשודרת ב"כאן 11", גם כלפיה הופנו טענות על היעדר סיקור הולם. הפקות נוספות של החברה כוללות את "מחוברים" ששודרה ב"הוט", "מצולמים" של שלישיית "מה קשור" ונוספות.

מגיא פינס, "קשת 12" ו"קודה תקשורת" לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ