כתב חדשות 13 הושעה לאחר שבכתבתו נטען כי הרב נאמבורג מטיף נגד צה"ל

חדשות 13 התנצלו על הטעות. בשבוע שעבר פירסם עמרי מניב כתבה ובה הוצאו דבריו של נאומבורג מהקשרם. מפלגת ימינה דורשת לפטרו: "פייק ניוז שפל"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך כתבתו של עמרי מניב בחדשות 13
איתי שטרן
איתי שטרן

"אנחנו בחדשות 13 פתחנו בבדיקה מעמיקה שעדיין נמשכת. הבדיקה שלנו את עצמנו העלתה שאכן מדובר בתפקיד מחשבתי של משחק תפקידים ואיפכא מסתברא. הרב נאמבורג לא טען נגד שירות צבאי והחשש שיגרום להפקרות, אלא שיחק תפקיד של חרדי לכאורה. חשוב לנו להדגיש כי התנהלות הכתב היתה בתום לב וללא כל כוונה לפגוע ברב או במכינה, ואנחנו מצטערים עמוקות בפני הרב נאמבורג על האופן שבו הצטייר בקטעים ששודרו ועל עוגמת הנפש שנגרמה לו. פנינו היום לרב נאמבורג במטרה לקיים איתו ראיון ואנחנו תקווה שבעתיד זה יתאפשר". אלה דברי ההתנצלות שהשמיעה הערב מגישת חדשות 13, תמר איש שלום.

הכתב האחראי לטעות, עמרי מניב, הוצא לחופשה מחדשות 13 עד לסיום הליך הבירור, בעקבות כתבתו שעסקה בישיבה הקדם צבאית "עוצם" בעצמונה בשיעורו של הרב אסף נאמבורג. בכתבה ששודרה בשבוע שעבר נראה נאמבורג, המלמד במכינה הקדם צבאית עצמונה, מטיף לכאורה לתלמידיו לא להתגייס לצה"ל ולהימנע מקשר עם חילונים. בעקבות תחקיר של חנן עמיאור מאתר "פרספקטיבה" שודר אתמול (ראשון) השיעור המלא בכאן 11, וממנו עלה כי הדברים הוצאו מהקשרם. נאמבורג הציג לתלמידיו טענות השמעות מצד החברה החרדית, בעוד הוא גינה את הדברים והטיף לערכים שונים של גיוס לצבא ודיאלוג עם החילוני.

"אני מבקש להתנצל", כתב מניב בטוויטר. "צפיתי בשיעורים מהמכינה לפני הכתבה שפרסמתי. אחרי הפרסום היום לקחתי נשימות (הרבה) צפיתי שוב והבנתי שהדברים שנאמרו בשיעור שונים מכפי שהצגתי. אין דבר שחשוב לי יותר מלדייק, שכשאני חתום על אייטם, זה יהיה ברזל. חבל לי שזה הוביל לשמחה לאיד מפוליטיקאים שאני מסקר. ‏מתנצל".

פוליטיקאים מהימין תקפו את מניב וחדשות 13 ואף קראו לפיטוריו. ממפלגת ימינה נמסר כי "אנו דורשים ממערכת חדשות 13 להתנצל בפתיחת המהדורה בדיוק כפי שפרסמו את ההקלטות ולפטר את הכתב עמרי מניב ששפך את דמו של הרב נאמבורג בפרסום פייק ניוז שפל”. שר החינוך, רפי פרץ, ממקימי המכינה הקדם צבאית בעצמונה, הוסיף: "לא את עלבוני אני תובע, אלא את הניסיון להכתים ולהתיר את דמם של אלפי תלמידי מכינות הציונות הדתית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ