"קשת" הביסה את המתחרות אמש, עם רייטינג של 21.4%

בדקת המדגם ששודרה ב–22:00 צפו במשדר הבחירות של קשת 797,000 צופים, על אף שבבחירות הקודמות סקר הבחירות של הערוץ היה רחוק מתוצאות האמת

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חדשות 12. חוגגים
איתי שטרן
איתי שטרן

״קשת" גברה אמש על ״רשת״ ו״כאן 11״ במדדי הצפייה לאורכו של כל ערב הבחירות. על אף הקריאה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להחרים את שידורי ״קשת״ ועל אף שבבחירות הקודמות סקר הבחירות של קשת 12 היה רחוק מתוצאות האמת, בעוד שתוצאות הסקר של קמיל פוקס בחדשות 13 היו מדויקות בהרבה, בדקת המדגם ששודרה בשעה 22:00 זכתה קשת ל–21.4 אחוז צפייה בכלל האוכלוסיה, שהם 797,000 צופים, לעומת ״רשת״ שהסתפקה ב–19.7 אחוז שהם 737,000 צופים. ב״כאן״ עמדו אחוזי הצפיה על 5.7 אחוזים, ירידה משמעותית מבחירות מועד א׳ של שנת 2019, אז עמד מדג הצפייה על 7.5 אחוזים.

על אף הניצחון המובהק של ״קשת״ על ״רשת״ בדקת המדגם, הרי שהפערים בין גופי השידור הצטמצמו בהשוואה לערב הבחירות הקודם. בעוד שבבחירות הראשונות שנערכו השנה הפער בין קשת לרשת בשעות השידור שלאחר המדגם עמד על כ-12.5 אחוז לטובת קשת הרי שבבחירות הנוכחיות הצטמצם הפער ל-8 אחוז בלבד. עם זאת, בכל הנוגע למהדורת החדשות ששודרה בשעה 20:00, קשת פתחה פער אדיר מול רשת והשיגה 16.8 אחוז לעומת 7.3 אחוז שרשמה רשת — פער של למעלה מפי שתיים.

בכאן 11 אמנם לא הצליחו לתת תחרות משמעותית לקשת״ ורשת במהלך שידורי הערב, אבל התגאו בכך שמדגם הבחירות שלהם, שנערך על ידי משרד קאנטאר TNS, היה המדויק מכולם בהשוואה לתוצאות האמת, לאחר ספירת 90 אחוז מהקולות. כך למשל, המדגם של כאן היה היחיד שחזה את התיקו בין ״כחול לבן״ ו״הליכוד״ וכן דייק את תוצאות המנדטים של ״ימינה״. סך הטעויות במנדטים במדגם כאן עמד על שני מנדטים בעוד שאצל חדשות 12 הפער עמד על תזוזה של שמונה מנדטים ובחדשות 13 הפער היה של שישה מנדטים. ראוי לציין כי רק לאחר ספירת כל הקולות יתברר של מי היה המדגם המדויק ביותר.

שידורי החדשות אמש נאלצו להתמודד עם בחירות בפעם השנייה לשנת 2019. בחדשות 12 נותרו באולפן החדשות המסורתי, זאת בניגוד למועד הבחירות הקודם, אז שודר המדגם מרחבת הכנסת בשידור שעלותו יקרה. בקשת יצא משדר הבחירות להפסקה קצרה, בה ניתנה הבמה לחברי ״ארץ נהדרת״ ששידרו בלייב מאולפן התוכנית בהתאם לתוצאות המדגם. ברשת יצאו לשידור של "גב האומה". שידור הבחירות של "רשת" נערך מגבעתיים, בשונה משידורי המהדורות השגרתיים, המשודרים מירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ