בן עמי ואברמוביץ' התנצלו על ה"קדיש" לעידן נתניהו: "פרשנות מניפולטיבית"

העיתונאים, שעוררו גל ביקורות אחרי שהשתמשו בתפילת קדיש לתיאור "תום עידן נתניהו", התנצלו על ה"פרשנות המעוותת" שניתנה לדבריהם. "חס וחלילה לא אמרנו את הקדיש על ראש הממשלה. המונח עוות - אני לא זוכר כמות גידופים כזו", אמר אברמוביץ'

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן עמי (מימין) ואברמוביץ'. "שום כוונה לפגוע. הדבר התנפח לממדים לא נכונים"
הארץ

יממה אחרי שהשתמשו בתוכנית "שש עם" בסיומת תפילת קדיש כדי לתאר את "תום עידן נתניהו" וגררו גל תגובות זועמות, התנצלו היום (חמישי) עודד בן עמי ואמנון אברמוביץ' בשידור חי על התבטאותם. 

"אתמול בשעה הזאת היה ביני לבין אמנון חברי דיון, שבכלל לא עסק בראש הממשלה אלא בחברי הליכוד שמנהלים כל מני אירועים, ודיברנו על העידן שאחרי נתניהו", פתח בן עמי בדברים, אחרי שהמגישה רינה מצליח העבירה אליו את השידור.

אמנון אברמוביץ' ועודד בן עמי מתנצלים על "הקדיש על עידן נתניהו"

"אמנון אמר בסיום הקטע שיש אנשים בליכוד שהיו מעוניינים שהעידן שאחרי נתניהו יבוא בזמן קרוב, ואני תרגמתי לארמית - 'בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן'. יכול מאוד להיות, בגלל השידור החי, שזו היתה בחירת מלים לא מוצלחת. לא היתה לי כל כוונה שהיא תתפרש בצורה מעוותת. אני מתנצל אם מישהו נפגע, לא היתה לי שום כוונה כזאת והדבר התנפח לממדים לא נכונים".

"אם מישהו נפגע בתום לב – אני מתנצל התנצלות כנה, אבל מה שנעשה כאן היה מניפולציה, עשו עלינו סיבוב", הוסיף אברמוביץ' התנצלות משלו, תוך שהוא מבקש להעמיד את הדברים על דיוקם. "המונח בו נקט בן עמי הוא שגור בתפילות, גם בבקשות שחרור אסירים – למשל אפשר להשתמש בו בתקווה לשחרורה של נעמה יששכר שכלואה במוסקבה. חס וחלילה לא אמרנו את הקדיש על נתניהו. בכלל עסקנו במתמודדים שלאחריו. לקחו ועשו פשוט מניפולציה, נתנו לזה הקשר זדוני וסובבו את הדברים. אנשים שלא ראו את התוכנית והם חיים מפי הדברים שצייצו גורמים אינטרסנטיים – לכן אנחנו מסבירים כאן כדי שלא תהיינה אי הבנות".

"הקדיש על עידן נתניהו". מתוך תוכניתו של עודד בן עמי

הציוץ של ה"גורמים האינטרסנטיים" אליו התייחס אברמוביץ' עלה אתמול בטוויטר של מפלגת הליכוד זמן קצר אחרי השידור, וגרס כי "אברמוביץ' ובן עמי אפילו לא מנסים להסתיר את שנאתם לראש הממשלה נתניהו, ואומרים עליו היום קדיש בשידור חי. אפילו בושה כבר אין להם. תארו לכם מה היה קורה אם מישהו מהימין היה אומר קדיש על אחד ממנהיגי השמאל". 

כשמצליח שאלה את בן עמי ואברמוביץ' האם ציפו לתהודה השלילית של הדברים, ולכמות התגובות שקיבלו - שכללו בין היתר כ–2,000 תלונות שהוגשו נגדם לרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו - ענה אברמוביץ' כי קיבל מאות תגובות. "אני לא זוכר כמות גידופים כזו. לקחו מונח ועיוותו אותו. בונים על חוסר ידע בסיסי של אנשים והסיתו אותם לגדף בכמות שלא הכרתי כמוה", הוסיף. 

ציוץ התגובה של בן עמי לסערה. אתמול

בן עמי הסכים עם דבריי עמיתו. "הפייסבוק מלא בהמון תגובות", הוסיף וסיכם בשנית כי "מישהו תרגם את הדברים לא כפי שנאמרו. זה לא נעים, הסיטואציה באמת מיותרת לחלוטין, וצריך לכבות את האש הזאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ