הארץ

החרדה מנגיף הקורונה הגיעה לארצות הברית, כשעל רקע הדיווחים על הנפילות החדות בוול סטריט פורסם בסוף השבוע על מקרה מוות ראשון מהמחלה במדינה. תוכניות הלייט נייט ו"סאטרדיי נייט לייב" הקדישו מערכונים למסיבת העיתונאים שערך טראמפ בנושא ולעגו לבחירה של הנשיא למנות את סגנו, מייק פנס, לאחראי על ההתמודדות עם המגיפה.

מערכון הפתיחה של "סאטרדיי נייט לייב" הוקדש למסיבת העיתונאים שכינס פנס. במערכון אומר פנס (בק בנט) כי הנשיא טראמפ מינה אותו לאחראי על ההתמודדות עם נגיף הקורונה "למרות שאני לא מאמין במדע", ומוסיף: "הנגיף הזה מעמיד את האמונה שלי במבחן, כמו עצמות הדינזאורים או טימותי שאלאמה". אחריו עולה לדוכן ד"ר בן קרלסון (קינאן תומפסון) שהראה תמונה של סטיץ' מ"לילו וסטיץ'" והציע לציבור לרכוש מסיכות פנים שעליהן כתוב Make America Great Again.

במהרה משתלטים על מסיבת העיתונאים המועמדים בפריימריז הדמוקרטיים: מייקל בלומברג (פרד ארמיסן), אליזבת וורן (קייט מקינון), ג'ון מאלייני (ג'ו ביידן) וברני סנדרס (לארי דייוויד).

סת' מאיירס הצביע על הבורות שהפגין טראמפ בכל פעם שנשאל על הנגיף (באחת העצרות שלו הוא הבטיח טראמפ שהנגיף "ייעלם בצורה פלאית" עד אפריל), והוסיף שאכפת לנשיא בעיקר מההשפעה של הקורונה על הבורסה. מאיירס הזכיר גם שטראמפ קיצץ משמעותית בתקציב הבריאות ושצוותו כל כך לא מוכן להתמודד עם הווירוס שנציגי הממשל לא יודעים לענות על השאלות הכי בסיסיות בקונגרס. לסיום אמר מאיירס על הבחירה בפנס לטפל בנושא: "טראמפ היה צריך לבחור מישהו עם ניסיון רלוונטי ומוכח, אבל במקום הוא העדיף 'יס מן' פוליטי כי הוא יודע שלא נותר אף אחד אחר בבית הלבן שלו... אנחנו תקועים עם מנחה שעשועונים לא כשיר שכלית שלא מסוגל לחשוב על שום דבר מלבד האינטרס האישי שלו".

סטיבן קולבר הגיע למונולוג בתוכנית הלייט נייט שלו עם כפפות מנתחים, ואז ביקש ממישהו בקהל לשרוף אותן – "ואז לשרוף את האדם ששרף אותן".

בהמשך התוכנית שידר תשדיר שירות סאטירי, כזה שבטח פנס יהיה מרוצה ממנו: "נבין את הווירוס רק כשנמות", שרים בסרטון. "אל תטרחו לשטוף ידיים, נישואים חד מיניים זה חרפה/ אל תבדקו חיסונים על בעלי חיים, שימו את מבטחכם בישו/ נבין את הווירוס רק כשנמות".

טרבור נואה הגיע לשידור עטוי במסכת מנתחים. "לא משנה איפה אתם נמצאים בעולם", אמרה מנחה הלייט נייט, "מסין וספרד ועד סעודיה ויפן, הקורונה מנסה להפיל את כולם, שזה נורא מפחיד – אבל גם מאוד נאור!" התבדח, והוסיף שהקורונה הפגין יותר גיוון מגדרי ואתני מאשר האוסקר. "כולם מקבלים צ'אנס".

ג'ימי קימל הצביע גם הוא על כך שהסיבה היחידה שטראמפ מודאג היא הנפילות בבורסה, והזכיר שבמאי 2018 ביטל ממשל טראמפ את צוות החירום להתמודדות עם מגיפה עולמית. "הנשיא ג'רמפוב ולא אוהב כשיש אנשים חולים בסביבה", אמר קימל והציג סרטון הדרכה סאטירי על הדרך הנכונה לשמור על עצמך מהדבקה אפשרית.

צפו במסיבת העיתונאים שכינס טראמפ ביום חמישי על סכנות הקורונה:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ