פאולה וליאון הכריזו בשידור: "חיסון לקורונה בדרך לישראל"

מגישי תוכנית הבוקר של ערוץ קשת 12 אירחו את ד"ר איתי גל, שסיפר כי "יש 25 חיסונים מוכנים לקורונה. בגלל הצנזורה אנחנו לא רשאים למסור מידע נוסף". בהמשך המשדר חזר בו מהדברים

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פאולה וליאון רוזנברג
איתי שטרן
איתי שטרן

"חיסון לקורונה בדרך לישראל" הכריזו היום (ראשון) מגישי תוכנית הבוקר של ערוץ קשת 12, פאולה וליאון רוזנברג. השניים הודיעו בחגיגיות על התגלית המרגשת במעבר מתוכניתו של ניב רסקין, שניסה לצנן את התלהבותם וביקש מהם להיות זהירים בלשונם. עם זאת, השניים עמדו על דעתם כאילו אכן נמצא חיסון לנגיף הקטלני, וציינו כי כל הפרטים יינתנו בתוכניתם מפי ד"ר איתי גל.

גל, רופא ילדים וספורט, הסביר באולפן כי מאז מיפוי הגנום של הווירוס החלו חברות שונות במרוץ למציאת החיסון. "נכון להלילה יש 25 חיסונים מוכנים לקורונה שעומדים להתחיל ממש בקרוב ניסויים בבני אדם. חלק כבר התחילו", אמר. כאשר פאולה רוזנברג שאלה מה כוונתו בכך שהחיסונים מוכנים, השיב: "החיסונים מוכנים להזרקה ו–45 איש בארה"ב כבר קיבלו אותם". גל הבהיר כי חיסונים אלה טרם קיבלו את אישור מינהל התרופות האמריקאי.

"ממה שאני שומע מעמיתיי בארה"ב זה שיש כבר תוצאות חיוביות", המשיך גל והוסיף כי הניסוי נמצא בשלבים ראשוניים. בהמשך לדברים אלה, צייץ גיל משעלי, כתב הרכילות של ערוץ רשת 13, את הקטע שבו מנסה רסקין להרגיע את הרוזנברגים. צמד המגישים התייחס לציוץ בשידור כשפאולה אמרה כי השניים לא מדברים מ"המיית לבם". בתגובה לכך גל התעקש: "יש 25 תרכיבים חיסוניים שהפיתוח שלהם הושלם ומתחילים ניסויים. בשלושה מהם כבר החלו הניסויים. אחד הניסויים מתבצע בסודיות בישראל ובגלל הצנזורה אנחנו לא רשאים למסור מידע נוסף".

בהמשך המשדר הבהיר גל כי החיסונים עליהם דיבר יהיו מוכנים רק בעוד חמישה או שישה חודשים וכי בסך הכל "רצינו לעורר קצת אופטימיות זהירה. אין עדיין חיסון. כולם בבדיקה". פאולה רוזנברג מסרה בסיום התוכנית: "אם הובן מדברינו כאילו הודינו כאן כי החיסון כבר אושר, אז כל הבנה כזאת אינה נכונה. דיברנו על תרכובות חיסוניות ניסיוניות. הניסויים נעשו כבר בצורה ניסויית בארץ. זה כל מה שנאמר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ