מחאה נגד "רשת 13": "אל תשדרו מופע עצמאות בהשתתפות אייל גולן"

במכתב ששלחו מרכזי הסיוע לנפגי תקיפה מינית למנכ"ל הזכיינית תואר הזמר כ"אמן שניצל את מעמדו לפגיעה בצעירות מוחלשות", והוזכר התחקיר "המטריד" בעניינו ששודר בה לפני שנה. מנכ"לית האיגוד: "הבחירה לשדר — יריקה בפני הנפגעות". תגובת "רשת 13": "חברת טלוויזיה היא אינה בית משפט"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גולן. מתואר במכתב כ"רמס את כבודן של צעירות"
אייל גולן. מתואר במכתב כ"רמס את כבודן של צעירות"צילום: תומר אפלבאום
איתי שטרן
איתי שטרן

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית תוקף את החלטת "רשת 13" לשדר מופע יום העצמאות בהשתתפות אייל גולן. במכתב ששלח האיגוד אתמול (שבת) למנכ"ל הזכיינית אבי בן טל, תואר גולן כ"אמן מוכר וידוע הזוכה להערצה מכל עבר, שבחר לנצל את מעמדו הציבורי הרם לשם ניצול ופגיעה בצעירות מוחלשות אשר רק רצו בקרבתו". בהתאם, נכתב שם, "אין מקום לתת במה כה מרכזית להופעתו במסגרת חגיגות יום העצמאות בערוץ טלוויזיה מרכזי, באופן המעביר לציבור בכלל ולצעירות ולצעירים בפרט את המסר השגוי והמוטעה כאילו ההתנהגויות הינן מקובלות, לגיטימיות ואולי אף רצויות".

במכתבם הזכירו דוברי האיגוד את התחקיר בעניינו של הזמר, ששודר בתוכניתם של אורלי וילנאי וגיא מרוז ב"רשת 13", בו "נחשפו נדבכים מטרידים למדי מחקירת המשטרה את גולן ומקורביו, והותירו רושם קשה באשר לאופן התנהלותו של גולן כלפי בחורות צעירות מרקע מוחלש".

מתוך התחקיר על איל גולן בתוכנית "אורלי וגיא"

"קברניטי 'רשת 13' מודעים היטב למסכת מעשיו של גולן, שנפרשה בתחקיר ששידר הערוץ רק בקיץ האחרון", מסרה היום אורית סולציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, ל"הארץ". "הבחירה הצינית להעמיד את גולן במשדר העצמאות, משל היה מקור לגאווה לאומית, היא יריקה בפניהן של הנשים הצעירות שבהן פגעה החבורה ובפני הציבור כולו".

טרם פרסום התחקיר, פנו נציגיו של גולן לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להוציא צו מניעה נגד שידורו — אך נדחו. עוד צוין במכתב כי חרף העובדה שלא הוגש כתב אישום פלילי נגד גולן, מדמויות הזוכות לחיבוק והערצה ציבורית יש לדרוש רף מוסרי שהינו גבוה מהרף המשפטי־פלילי. "אל לנו להאדיר את מי שבוחר לרמוס ברגל גסה את כבודן, נפשן וגופן של נשים צעירות", נכתב שם.

אורלי וילנאי וגיא מרוז. "מתקשים להאמין שזה מה ש'רשת' עומדת לשדר"צילום: גיל אליהו

מ"רשת 13" נמסר בתגובה כי "חברת טלוויזיה לא מפעילה אג'נדה כזו או אחרת או לחילופין אינה משמשת כבית משפט, שכן עבור דברים אלה בדיוק קיים בית המשפט. יחד עם זאת רשת מוצאת לנכון לשדר את התחקירים החשובים ביותר לצד הבאת מוזיקה ושמחה לעם ישראל, בטח ובטח במצב בו מצוי הציבור בימים אלה. כך עושות כל חברות הטלוויזיה הישראליות כמו גם תחנות הרדיו, הציבוריות והפרטיות".

וילנאי ומרוז מסרו ל"הארץ" בתגובה לדברים כי "אנחנו עובדים ב'רשת' ואנחנו מתקשים להאמין שזה מה ש'רשת' עומדת לשדר בערב יום העצמאות".

במקביל לדברים פורסמה היום (ראשון) עצומת רשת הקוראת גם כן לביטול המופע של גולן בערב יום העצמאות. בין היתר מצוטטת בעצומה אחת מתוך שתי צעירות שהגישו תביעה אזרחית נגד גולן, המתנהלת בימים אלה. לדבריה, "כל פעם שאני רואה אותו על המסך מוצג כמו איזה גיבור לאומי, הלב שלי נשבר לרסיסים. אין יום שבו הדברים שהוא והחבורה שלו עשו לי כשהייתי נערה, לא עוברים לי בראש?"

לצד "רשת 13", גם הזכיינית "קשת 12" שידרה לאחרונה מופע של גולן כחלק ממופעי הערב המשודרים בתקופת הקורונה, וכמוה גם חברת הכבלים "הוט" עושה שימוש חוזר בגולן כפזרנטור של החברה וכאחד מכוכבי התוכנית "גולסטאר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ