כוכבת "גלי" צייצה בעד המחאה בארה"ב, הואשמה בגזענות - ואיבדה קמפיין

ליאה מישל הביעה תמיכה בהפגנות על מותו של ג'ורג' פלויד, אך הואשמה על ידי שחקנים ושחקניות שחורים שעבדו עמה בהתנהגות פוגענית. "הפכת את חיי לגיהנום עלי אדמות"

אי-פי והארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאה מישל
ליאה מישל. התנצלהצילום: Jordan Strauss/אי־פי

כוכבת "גלי" לשעבר ליאה מישל התנצלה על שהיתה "קשה שלא לצורך" על הסט של סדרת המיוזיקל, אחרי ששחקנית אחרת בסדרה האשימה אותה בהתנהגות אלימה, וטענה כי מישל הפכה את חייה ל"גיהנום עלי אדמות".

ההתנצלות מתפרסמת יומיים אחרי שמישל העלתה בטוויטר ציוץ תמיכה במחאה המתנהלת ברחבי ארצות הברית בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד, וכתבה כי יש להפסיק מיד כל אלימות משטרתית כלפי שחורים. שחקנית אחרת בסדרה, סמנתה מרי וור, שגילמה את דמותה של ג'יין הייוורד, הגיבה לציוץ וכתבה: "זוכרת שהפכת את חיי לגיהנום עלי אדמות? כי אני לעולם לא אשכח. אמרת לכולם שאם היתה לך הזדמנות - היית מחרבנת בפאה שלי!" וור המשיכה והאשימה את מישל ב"מיקרו-אגרסיות טראומטיות שגרמו לי להטיל ספק בהמשך הקריירה שלי בהוליווד". 

מאז הציפו שחקנים נוספים - הן ב"גלי" והן בסדרות טלוויזיה אחרות שמישל השתתפה בהן - טענות דומות נגד מישל, וביססו דפוס שחוזר על עצמו של התנהגות אלימה מילולית ופוגענית, בעיקר כלפי שחקנים ושחקניות שחורים. "אני לא הולכת לומר שליאה מישל היא גזענית", אמרה בראיון אמבר ריילי, ששיחקה ב"גלי" במשך כל ששת העונות. "האינבוקס שלי מלא בסיפורים של שחקנים ושחקניות שחורים שסיפרו לי שהם התמודדו עם אותם דברים על הסט, שהכוכבות הלבנות של הסדרה עשו להם את המוות". שחקנית נוספת מהסדרה, הת'ר מוריס, צייצה: "האם היה לא נעים לעבוד לצדה? בהחלט. אחרי שהיא התנהגה לאחרים בכזה חוסר כבוד למשך תקופה ארוכה, הגיע הזמן שכולם יידעו… עם זאת, הרבה רומזים שהיא גזענית, ומדובר בהנחה בלבד".

סמנתה מארי וור

בעקבות ההאשמות פוטרה מישל מקמפיין. חברת משלוחי המזון "מיל קיט" הודיעה כי היא מנתקת עם השחקנית כל קשר. "אנחנו פגועים ומאוכזבים ללמוד על הטענות האחרונות בנוגע להתנהלות של ליאה מישל", נמסר מטעם החברה. 

מישל, שגילמה בסדרה את דמותה של רייצ'ל ברי, פירסמה אתמול פוסט באינסטגרם ובו כתבה כי על אף שאינה זוכרת שום תקרית ואינה נוהגת לשפוט אנשים על פי הרקע שלהם - היא מצטערת ומאשימה את הפריביליגיה ו"חוסר הבגרות" שלה. "אין ספק שנהגתי באופן שפגע באנשים אחרים. ייתכן שזה נובע מהעמדות והתפיסות הפריבילגיות שלי, שגרמו לי להיתפס כאדם לא רגיש שנוהג בצורה בלתי הולמת לפעמים, אני מתנצלת על ההתנהגות שלי ועל כל גרם שגרמתי לו", אמרה. 

מישל ציינה שהיא בהריון וניסתה לסיים בנימה אופטימית. "הקשבתי לביקורת ואני לומדת… אלמד מהחוויה הזו איך להיות אדם טוב יותר", כתבה. "כולנו יכולים לגדול וכולנו יכולים להשתנות ואני ללא ספק ניצלתי את החודשים האחרונים כדי לערוך חשבון נפש". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ