רינה מצליח בשידור: "תומכי נתניהו אומרים כי יצביעו לו גם אם יאנוס את הבת שלהם"

רינה מצליח אמרה את הדברים בתוכנית "פגוש את העיתונות", וציטטה ככל הנראה ראיון עם אתגר קרת מ-2016. המגישה זומנה לבירור. חברת "החדשות": מסתייגים מהאמירה החמורה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רינה מצליח, הערב ב"קשת 12"
איתי שטרן
איתי שטרן

הערב (שבת) אמרה רינה מצליח בתוכנית "פגוש את העיתונות" בקשת 12 כי "תומכיו של נתניהו מתראיינים ואומרים כי גם אם הוא יאנוס את הבת שלהם, ימשיכו להצביע לו". חברת החדשות של הערוץ מיהרה להגיב לדברים ומסרה כי "חברת החדשות מסתייגת מהאמירה החמורה של מגישת 'פגוש את העיתונות', רינה מצליח, שהושמעה מוקדם יותר הערב. מנכ"ל חברת החדשות, אבי וייס, זימן את מצליח לבירור מחר בבוקר". מצליח הוסיפה בשידור: "זו הדוגמה ששמעתי", והתנצלה בסוף האייטם ובסוף התוכנית.

בדבריה התייחסה מצליח ככל הנראה לראיון מ–2016 עם הסופר אתגר קרת ב"גלובס" ובו אמר: "דיברתי עם נהג מונית שאמר לי שהוא מצביע לביבי, שאלתי אותו למה לא להצביע לכחלון, הוא ענה שביבי מביא ביטחון, אמרתי לו אבל כרגע אין ביטחון, אז הוא אמר 'עזוב, בוא נקצר את השיחה. אם ביבי נכנס אלי הביתה באמצע הלילה מהחלון ואונס את הבת שלי, אני עדיין מצביע לביבי'".  

בימין מיהרו להזדעזע מהאמירה של מצליח. "רינה מצליח תתביישי!" כתב ראש הממשלה נתניהו בטוויטר. "השנאה החולנית שלך למצביעי הליכוד ולי הגיעה לתהומות חדשים, קודם קראת לנו עדר עיוור ועכשיו הגעת לשפל שאי אפשר בכלל לחזור עליו ואת עוד מתיימרת להיות 'עיתונאית'. בושה וחרפה".

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, צייץ עוד קודם לכן: "‏Wtf?! שמעתם מה רינה מצליח אמרה על מצביעי הימין עכשיו בערוץ אל ג'זירה 12?! כל מצביעי הימין צריכים לדרוש את פיטוריה!" לאחר מכן הוסיף: "המצלוחה לא בקו הבריאות!"

טופז לוק, יועץ המדיה של נתניהו כתב: ‏"יצא לי לפגוש פעם במקרה את רינה מצליח, פגשתי אשה גסת רוח ומתנשאת — הדברים שהיא מרשה לעצמה להגיד בשידור זה רק קצה הקרחון. לא מבין איך נותנים לה במה".

אין זו הפעם הראשונה שבה מצליח נופלת בלשונה בתקופה האחרונה. עם פרוץ מגפת הקורונה האשימה מצליח את רוב החברה החרדית בהפצת הנגיף, אמירה שזכתה לגינויים מקיר לקיר, כולל מצד גורמים בחברת החדשות. לפני כן זכתה לביקורת ערה משמאל כאשר תקפה את ח"כ אחמד טיבי בטענה כי הוא תומך במחבלים וכי לא הותקף באלימות על ידי קומץ יהודים כפי שטען.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ