רינה מצליח הושעתה לשבוע בעקבות דבריה על תומכי נתניהו

רינה מצליח אמרה אתמול בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 12 כי "תומכי ראש הממשלה אומרים כי יצביעו לו גם אם יאנוס את הבת שלהם"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה מצליח, הערב ב"קשת 12"
רינה מצליח, אתמול בערוץ 12. לא הסתבכות ראשונהצילום: קשת 12 / מאקו

בתום בירור שנערך הבוקר (ראשון) עם רינה מצליח, החליט מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 12, אבי וייס, להשעותה למשך שבוע משידור בעקבות דבריה אתמול בתוכנית "פגוש את העיתונות". מצליח אמרה כי "תומכיו של נתניהו מתראיינים ואומרים כי גם אם הוא יאנוס את הבת שלהם, ימשיכו להצביע לו".

חברת החדשות מיהרה להתנער מדבריה של מצליח עם תום השידור ומצליח עצמה הבהירה בתוכנית כי היא חוזרת מדבריה. בשיחה שנערכה היום בינה לבין וייס הוחלט שהיא תושעה לשבוע ובשל כך לא תשתתף בפאנל הפוליטי של "אולפן שישי" וכן לא תגיש את "פגוש את העיתונות" המשודרת מדי שבת. 

החלטתו של וייס נחשבת חריגה בשל העובדה שהוא ממעט להשעות מגישים וכתבים, גם כאשר אלה מביעים דעות שנויות במחלוקת בשידור. כך למשל, כאשר אמנון אברמוביץ' סיפר בשנה שעברה כי ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, אמר לו בשיחה כי היו שני ראשי ממשלה שדאגו לעצמם יותר מאשר למדינה, ציין אברמוביץ' רק את נתניהו וסירב להסגיר כי דגן דיבר גם על אהוד ברק. הדברים פורסמו בהמשך, אך דעותיו של אברמוביץ' לא זכו לגינוי. 

בדבריה הבוטים אתמול התייחסה מצליח ככל הנראה לראיון מ–2016 עם הסופר אתגר קרת ב"גלובס" ובו אמר: "דיברתי עם נהג מונית שאמר לי שהוא מצביע לביבי, שאלתי אותו למה לא להצביע לכחלון, הוא ענה שביבי מביא ביטחון, אמרתי לו אבל כרגע אין ביטחון, אז הוא אמר 'עזוב, בוא נקצר את השיחה. אם ביבי נכנס אלי הביתה באמצע הלילה מהחלון ואונס את הבת שלי, אני עדיין מצביע לביבי'".  

בימין מיהרו להזדעזע מהאמירה של המגישה הוותיקה. "רינה מצליח תתביישי!" כתב ראש הממשלה נתניהו בטוויטר. "השנאה החולנית שלך למצביעי הליכוד ולי הגיעה לתהומות חדשים, קודם קראת לנו עדר עיוור ועכשיו הגעת לשפל שאי אפשר בכלל לחזור עליו ואת עוד מתיימרת להיות 'עיתונאית'. בושה וחרפה". בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, צייץ עוד קודם לכן: "‏Wtf?! שמעתם מה רינה מצליח אמרה על מצביעי הימין עכשיו בערוץ אל ג'זירה 12?! כל מצביעי הימין צריכים לדרוש את פיטוריה!" לאחר מכן הוסיף: "המצלוחה לא בקו הבריאות!"

לצדה של מצליח התייצב אהוד ברק, שכתב בטוויטר כי היא "ניצבת אמיצה, מגדלור של אמת והתרסה מול גל של התקרנפות בתקשורת". גולשים רבים העלו צילום מסך של אשה בשם דקלה כהן, שצייצה ב–2016: "גם אם ביבי יאנוס אותי בסמטה חשוכה אצביע לו". חברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון, שעזבה ראיון בתוכנית "קלמן וסג"ל" בגלל השוואה בין יהודים לקורבנות אונס, כתבה בטוויטר כי "מצליח הבינה את חומרת הדברים ולכן מיד התנצלה. לא ראיתי את קלמן ליבסקינד מתנצל על ההשוואה שלו. אונס עבורכם הוא רק עוד כלי פוליטי".

אין זו הפעם הראשונה שבה מצליח נופלת בלשונה בתקופה האחרונה. עם פרוץ מגפת הקורונה האשימה מצליח את רוב החברה החרדית בהפצת הנגיף, אמירה שספגה גינויים רבים מכל צדי הקשת הפוליטית וגם מגורמים בחברת החדשות. לפני כן ספגה ביקורת  משמאל כאשר תקפה את ח"כ אחמד טיבי בטענה כי הוא תומך במחבלים וכי לא הותקף באלימות על ידי קומץ יהודים כפי שטען.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ