ברק רביד ודני רופ בין המפוטרים מ"חדשות 13"

37 עובדי מערכת החדשות ובהם העיתונאים סמדר פלד, איתי ורד, עמית אהרונסון ואלי ראכלין קיבלו זימון לשימוע לפני פיטורים. מערוץ 13 נמסר: "אנו בעיצומו של תהליך התייעלות לא פשוט"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דני רופ וברק רביד
דני רופ וברק רבידצילום: תומר אפלבאום, מוטי מילרוד

ברק רביד, דני רופ, סמדר פלד, איתי ורד, עמית אהרונסון ואלי ראכלין קיבלו היום (ראשון) זימון לשימוע לפני פיטורים מ"חדשות 13", כך נודע ל"הארץ". פיטוריהם הצפויים מצטרפים להודעתם של טלי מורנו ועקיבא נוביק בשבוע שעבר כי יעזבו את הערוץ.

רביד שימש זה שלוש שנים כפרשן המדיני של "חדשות 13". קודם לכן היה הכתב והפרשן המדיני של עיתון "הארץ". דני רופ הגיע ל"חדשות 13" לפני 15 שנה עם הקמת חברת החדשות של ערוץ 10. הוא עזב את עבודתו כחזאי הבכיר של ערוץ 2 והצטרף למגישי המהדורה, שעשו מהלך דומה: יעקב אילון ומיקי חיימוביץ'. לפני כן היה חזאי ברשות השידור. רופ גם הגיש את תוכנית הבוקר של "רשת" בסופי שבוע לצדה של ענת גורן.

סמדר פלד, כתבת הרווחה המוערכת של חברת החדשות בערוץ 2 לפני שפוצל, הגיעה לערוץ 10 ב–2013. ב"חדשות 13" שימשה ככתבת מגזין בעיקר ב"שישי", בהגשת אילה חסון. אלי ראכלין נהפך לחבר מערכת "חדשות 10" עוד ב–2003. הוא שימש תחילה כעורך במהדורה המרכזית ולאחר מכן עבר לתפקידים במערכת הדיגיטל של החברה. ראכלין הגיש גם את תוכנית האקטואליה היומית שקדמה למהדורת החדשות המרכזית ושודרה מדי ערב. עם איחוד ערוץ 10 ו"רשת", הגיש את "חדשות 16:00".

איתי ורד היה תחקירן ב"עובדה" בהגשת אילנה דיין בשנים 2002–2005. בעשור שלאחר מכן שימש ככתב מגזין ב"מבט", "יומן" והגיש את חדשות הלילה בערוץ 1. ל"חדשות 10" הצטרף ב–2015 ככתב מגזין בתוכנית "שישי". עמית אהרונסון הוא כתב האוכל של הערוץ והגיש במהדורת החדשות את הפינה "שיטת השקשוקה".

37 עובדי מערכת החדשות קיבלו בימים האחרונים הזמנה לשימוע. הפיטורים מגיעים לנוכח קיצוצים חדים שעוברת "חדשות 13" בגלל מצבה הכלכלי של "רשת 13", שמנהליה דרשו תחילה פיטורים רחבי היקף של יותר מ–30 אחוז מאנשי חברת החדשות. לאחר מאבק עיקש מצד ועד עובדי החברה, שהגיע עד לכדי איומים בשיבוש מהדורת החדשות המרכזית, נוסחה פשרה שלפיה יפוטרו כ–13 אחוז מכוח האדם — 42 עובדים, במקום 110.

במסגרת ההסדר שנחתם בין ועד "חדשות 13" להנהלת "רשת", עיתונאים בעלי ותק של יותר משנתיים יזכו לפיצויים מוגדלים, בעוד שעובדים שהוצאו לחל"ת בתקופת הקורונה יזכו לפיצויים גבוהים מאלה שיוצעו לכלל המפוטרים. ההסכם כלל גם את נסיגתה של הנהלת "רשת" מביטול רצועות האקטואליה בערב ואחר הצהריים ("היום שהיה", "חדשות ארבע" ו"המטה המרכזי") בהפקת אנשי "חדשות 13".

מחדשות 13 נמסר: "בימים אלה אנו נמצאים בעיצומו של תהליך התייעלות לא פשוט, ארגונית ופרסונלית. אנו נאלצים להיפרד מאנשי מקצוע מעולים. מן הראוי, ומפאת צנעת הפרט, שנמשיך לנהל את התהליך בתוך הארגון, ולא מחוץ לו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ