הכתבת דיווחה על פתיחת הבריכות, יעקב אחימאיר הגיב: "זה עשה לי חשק לראות אותה בביקיני"

חתן פרס ישראל לתקשורת אמר את הדברים לסיגל גפני בתוכנית הבוקר של "קשת 12". בתגובה מסר: "איני נמנה על המשועבדים למחנה התקינות הפוליטית"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב אחימאיר
יעקב אחימאיר וסיגל גפני, היום ב"תוכנית הבוקר"צילום: קשת 12

"זה עשה לי חשק לראות את סיגל בביקיני", במלים אלה הגיב היום (שלישי) יעקב אחימאיר בתוכנית הבוקר של "קשת 12" לדיווחה של הכתבת סיגל גפני, שעידכנה את משתתפי התוכנית על ההחלטה לפתוח את בריכות השחייה וחדרי הכושר בצל תקנות הגל השני של נגיף הקורונה.

דבריו של אחימאיר, חתן פרס ישראל לתקשורת, נענו בצחקוק של מגישי התוכנית, ניב רסקין ומעיין אדם, שלא מחו על ההתבטאות הסקסיסטית. באולפן נכח גם עיתונאי "הארץ" חיים לוינסון, שהתלוצץ לשמע ההערה: "רציתי שטוביה (גמלאי שגפני ראיינה לצד הבריכה) ידחוף אותה למים". אחמיאיר מסר ל"הארץ" בתגובה כי "הדברים נאמרו בהומור, כמובן. איני נמנה על המשועבדים למחנה התקינות הפוליטית".

אחמיאיר, מבכירי רשות השידור לשעבר, הודח לפני מספר חודשים מתאגיד השידור הציבורי "כאן". בשעתו אמר ל"הארץ": "האם פוטרתי מטעמים פוליטיים? איני בוחן כליות ולב של המחליטים. לא הסתרתי את אהדתי למחנה הימין". ראש הממשלה נתניהו התייצב לצדו וטען כי "אחימאיר פוטר מפני שאמר באומץ את דעותיו".

אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, מסרה ל"הארץ" כי "לבדיחה" של יעקב אחימאיר אין כל מקום על המסך: "לכל אחת יש את הזכות הבסיסית ללכת לעבודה בלי להיות מסומנת כאובייקט מיני בשידור חי. צורם עוד יותר שחברי הפאנל שמעו את ההתבטאות והחרישו, ובכך בפועל סיפקו לגיטימציה להתנהגות הפסולה. שיקול הדעת הלא בריא של אחימאיר ראוי להעלות סימני שאלה לגבי מקומו בתוכנית. אנו קוראות לערוץ 12 להתנער מן הדברים, ולנצל את השידור הקרוב על מנת להתנצל בפני הצופים והכתבת על הדברים שנאמרו".

בשבוע האחרון עורר אחמיאיר לא מעט שערוריות רשת. בשבת, למשל, גינה בתקיפות את מחאת הדגלים השחורים נגד התנהלות ראש ההממשלה כשצייץ: "הזיהום בהתגלמותו! מפגינים ליד מעון ראש הממשלה, מנופפים בדגלי הלאום מזוהמים בדגלים שחורים. בושה! בוז למזהמי שמה של המדינה עם פיסות הבד השחורות".

בציוץ נוסף משלשום מחה נגד דבריו של אסף אמדורסקי: "רציתי להסתייג מאמירתו של אמדורסקי כי מקומו של נתניהו בבית משוגעים. אבל במחשבה שנייה חששתי מתגובות כמו 'על ביבי כנאשם אין לך מה לומר?' או 'אין לך מה לומר על הנקיון במשרד ראש הממשלה?' ובכלל "אתה כתב חצר של הקיסר'. ועוד ועוד. אז ויתרתי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ