רוברט ד' מקפיידן, ניו יורק טיימס

רג'יס פילבין, שהגיש תוכניות ואירוח ושעשועונים, ועשה היסטוריה בטלוויזיה כשהציג את הלהיט "מי רוצה להיות מיליונר", מת ביום שישי האחרון. הוא היה בן 88. משפחתו הודיעה על כך לתקשורת. לא נמסרה סיבת המוות.

בעולם של מטרדים, פילבין היה האדם הפשוט המתרעם על כל דבר - מחשבים מעצבנים, מזג אוויר נורא, האנשים שמאחרים ולא מתחשבים באחרים.

הוא עבד בטלוויזיה כשהיתה בתחילת דרכה, כעורך במערכת חדשות, שחקן ומגיש לצד אחרים. בסבלנות, נחישות ופיקחות הוא טיפס במעלה הסולם הטלוויזיוני עד שנהפך למנחה ולמגיש שעשועונים. בניגוד לרוב מנחי תוכניות האירוח שלו, מונולוג הפתיחה שלו היה אישי.

רג'יס, כפי שכולם קראו לו, היה במשך כמעט שישה עשורים איש טלוויזיה. מאז 1998 הוא היה כוכב של רשת אן-בי-סי, אחרי שתוכנית האירוח הניו יורקית שלו החלה להיות משודרת ברחבי ארצות הברית. אבל הוא גם כתב חמישה ספרים, הופיע בסרטים, הקליט אלבומים כזמר ובין השאר פרסם חולצות ועניבות, וסיפק עצות בענייני רפואה ומשחקי מחשב.

הוא הצליח מעל המשוער, הרבה מעבר לחלומות שהיו לו כילד בברונקס. בשנותיו האחרונות העריך "פורבס" את הונו האישי ב-150 מיליון דולר. על פי ספר השיאים של גינס, פילבין היה האיש הכי נצפה בתולדות הטלוויזיה, עם יותר מ-17 אלף שעות שידור המקבילות לשנתיים. האיש שהחזיק בשיא הקודם, יו דאונס, מת בחודש שעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ