בניגוד להחלטת קובלנץ: התוכנית "קלמן וסג"ל" תישאר באוויר

החלטת מנכ"ל התאגיד לבטל את התוכנית גררה בחודש שעבר ביקורת לפיה מדובר בהשתקת עיתונאים המזוהים עם הימין. לפי הסדר הפשרה בין ארגון העיתונאים לתאגיד, היא תישאר באוויר לפחות לחודשים הקרובים. סג"ל בתגובה: ''מאבק משפטי חשוב"

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סג"ל (מימין) וליבסקינד בתוכניתם. "שמח על הפשרה שהושגה"
סג"ל (מימין) וליבסקינד בתוכניתם. "שמח על הפשרה שהושגה"צילום: צילום מסך מתוך עמוד היוטיוב של "כאן 11"

"קלמן וסג"ל", תוכנית האקטואליה של קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל ב"כאן 11", תישאר לפי שעה באוויר — זאת בניגוד להחלטתו של מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ להורידה, שפורסמה בחודש שעבר. ההחלטה התקבלה היום (שני) לאחר שליבסקינד וסג"ל, יחד עם ארגון העיתונאים, הגישו תביעה נגד תאגיד השידור בבית הדין לעבודה, בה נטען כי ביטול התוכנית נעשה ללא אישור מועצת התאגיד. על פי הסדר הפשרה, שהושגה באמצעות עו"ד מעמותת "הצלחה", התוכנית תישאר באוויר עד לדיון במועצת התאגיד הכנסת, שחבריה ממתינים למינוי רשמי על ידי ועדה שהעומד בראשה הוא השופט אילן שיף. נכון לרגע זה, פעילותה של הוועדה תקועה, בשל משבר הקורונה. 

עם זאת, בהסכם הפשרה נקבע כי אם לא יתקיים דיון במועצה מפאת הנסיבות, בתאגיד לא מחוייבים להאריך התקשרויות הקשורות בתוכנית. החוזה עליו חתום סג"ל עם התאגיד מסתיים בעוד מספר חודשים. משמעות הדבר היא שאם קובלנץ יתעקש למנוע את המשך שידור התוכנית, הוא יוכל לעשות זאת עם סיום החוזה של סג"ל.

בצד הדברים, פורסם היום כי גאולה אבן תשוב ל"כאן 11" כמגישה של התוכנית "ערב ערב", המשודרת מדי יום בשעה 17:00, בעוד מיכל רשף, המגישה המקורית של התוכנית, תשתלב בהנחיית תוכניות אחרות.

ההודעה על ירידת "קלמן וסג"ל" בחודש שעבר הגיעה כארבעה חודשים אחרי שסג"ל השתתף בסרטון תעמולת בחירות של הליכוד, והושעה עקב כך מתוכניתו לימים ספורים. עם פרסום ירידת התוכנית מהאוויר הושמעה ביקורת ציבורית שגרסה כי מדובר בהשתקה של עיתונאים המזוהים עם הימין. בתאגיד טענו מנגד כי הורדת התוכנית קשורה לכך שלא הצליחה ליצור את השיח הציבורי המתבקש, וכי נתוני הצפייה שלה נמוכים מהמצופה.

אראל סג"ל מסר היום בתגובה לדברים כי הוא שמח על הפשרה שהושגה, וכי הוא "מודה לארגון העיתונאים, עמותת 'הצלחה' ופרקליטי המלומד על ההתגייסות למאבק המשפטי החשוב".

יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצ'קי, מסר: "אנחנו שמחים שהצלחנו לבלום את המחטף החד צדדי ורואים הישג חשוב ונקודת ציון משמעותית במאמצים שלנו לשמור על חופש העיתונות בתאגיד ועל העצמאות של חטיבת החדשות כפי שהיא מעוגנת בחוק. החוק קובע כי את כל ההחלטות העיתונאיות צריך לקבל מנהל חטיבת החדשות כדי לאפשר לעיתונאים לבצע את מלאכתם במנותק משיקולים זרים- זה סעיף שהוכנס לחוק ביוזמת ארגון העיתונאים ונמשיך לוודא שהוא מתקיים כלשונו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ