עופר קניספל יתנצל בפני ליאור שליין: שיקרתי בעניין ההתעמרויות

התסריטאי שעבד עם שליין ופוטר, טען כי שליין ניהל סביבת עבודה פוגענית והשליך כיסאות על עובדים — ונתבע בחצי מיליון שקל. בפשרה משפטית סוכם שהתנצלותו תפורסם שנה בראש עמוד הפייסבוק שלו

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור שליין. קניספל ייאלץ להוסיף בהודאתו כי "בכל שנות עבודתי עם ליאור הוא נהג בי בהגינות ובהתחשבות וכך גם בסיום עבודתי"
איתי שטרן
איתי שטרן

תביעת הדיבה בסך חצי מיליון שקל שהגיש ליאור שליין נגד התסריטאי עופר קניספל, שעבד עימו שנים ארוכות בתכניות "גב האומה" ו"מצב האומה", הסתיימה בפשרה במסגרתה הודה קניספל כי שיקר כשהשמיץ את שליין וכשטען כי התעמר בו ונהג בו באלימות פיזית ומילולית. בפסק דין שניתן היום (שני) בבית משפט השלום בתל אביב, נדרש קניספל לפרסם הבהרה בזו הלשון: "דבריי אודות ליאור שליין בפייסבוק ובמקומות אחרים, כי הוא משליך כסאות על העובדים איתו ומנהל סביבת עבודה פוגענית, שנאמרו בשל תחושות כעס ועלבון שלי הקשורות בסיום עבודתי, אינם אמת. גם הדברים שפרסמתי, כאילו זכיתי בפיצוי בגין מעשיו של שליין במסגרת הליך משפטי, אינם אמת".

קניספל ייאלץ להוסיף בהודאתו כי "בכל שנות עבודתי עם ליאור הוא נהג בי בהגינות ובהתחשבות וכך גם בסיום עבודתי. משום כך אני מתנצל על הדברים וחוזר בי מהם". את נוסח ההתנצלות ייאלץ קניספל לפרסם בראש עמוד הפייסבוק שלו למשך שנה שלמה, החל ממחר. בהמשך ידון בית המשפט בסוגיית ההוצאות המשפטיות.

שליין הגיש את התביעה נגד קניספל ביוני 2018, לאחר שהאחרון התראיין לרדיו 103FM ואמר כי שליין הוא "מעסיק פוגעני, מתנהג בבריונות ועושה המון דברים רעים... המטרה שלי היא לגרש את האיש הזה מהטלוויזיה". דברים אלו נכתבו לאחר שבנובמבר 2017 פורסמה כתבת תחקיר ב"מאקו" ובה עלו טענות אנונימיות על כך ששליין השליך כסאות על אנשי צוות התוכנית שלו. קניספל אמר באותה כתבה כי "הרבה פעמים ראיתי אנשים בוכים, בעיקר נשים שהיו בתפקידים נמוכים כמו מפיקות, עוזרות־הפקה ותחקירניות. תמיד היתה איזו הצטופפות סביב מישהי, או שעולים לגג איפה שמעשנים ויושבת בחורה שפופה ובוכה". שליין דרש בתביעה, שהוגשה באמצעות עורך הדין זאב ליאונד, פיצוי של חצי מיליון שקלים. כאמור, היום הגיעו הצדדים לפשרה.

קניספל תבע בעבר את חברת ההפקה "מעגלות" שהפיקה את "גב האומה" וטען כי פוטר מעבודתו שלא כדין. לבסוף הגיעו הצדדים לפשרה שהיתה מקובלת על שניהם. כאשר קניספל נתבע על ידי שליין, הוא ניסה לגייס את תמיכת איגוד התסריטאים, שבו הוא חבר, כך דווח ב"המקום הכי חם בגיהנום". באיגוד ניסו להביא לפשרה בין הצדדים אך הדבר לא צלח והנושא הסתיים היום בבית המשפט, כשידו של קניספל על התחתונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ