ליאור שליין פוטר מ"רשת 13", "גב האומה" תרד מהמסך

תוכנית הסאטירה היתה אמורה לשוב לעונה חדשה בסתיו הקרוב. בעבר נטען כי בערוץ 13 שוקלים לבטל את התוכנית בשל עלותה הגבוהה והרייטינג הנמוך

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור שליין בתוכנית גב האומה
איתי שטרן
איתי שטרן

חוזה ההעסקה של ליאור שליין בערוץ "רשת 13" בוטל, ותוכנית הסאטירה "גב האומה" בהגשתו לא תשוב אל המסך. עונתה האחרונה של "גב האומה" הסתיימה במארס האחרון, ועונה חדשה אמורה היתה להתחיל בסתיו הקרוב, לאחר חגי תשרי. חוזהו של שליין כלל עונה נוספת של התוכנית, וטרם נודע אם "רשת" תפצה אותו על הפרתו. שליין מסר כי בשלב זה הוא מנוע מלהגיב לדברים. מטעם "רשת 13" לא נמסרה תגובה לשאלות "הארץ".

מלבד ביטול תוכנית הסאטירה היחידה בערוץ 13, פיטוריו של שליין עלולים להרחיק מן המרקע את הפאנליסטים הקבועים ובהם עינב גלילי, אורנה בנאי וגלית חוגי. לאורך עונותיה הרבות, היתה "גב האומה" אחת התוכניות הבודדות שהקפידה על שוויון מגדרי בקרב חברי הפאנל שלה.

"גב האומה" החלה את דרכה ב"רשת" לפני כעשור תחת השם "מצב האומה". ב–2015 עברה התוכנית לערוץ 10 ונהפכה במהרה לאחת מתוכניות הדגל שלו. שליין אף העיר במהלך שידור כי "מצב האומה" הורדה מן האוויר בשל התערבות נתניהו בלוח השידורים של "רשת". ב"רשת" הדפו בשעתו את הדברים וטענו כי הם חסרי שחר.

עם איחוד "רשת 13" וערוץ 10 שבה התוכנית ל"רשת". לפני מספר חודשים דווח ב"ישראל היום" כי התוכנית לא תשוב למסך, אך ב"רשת" לא הגיבו לדברים. עם זאת, גורמים בערוץ מסרו אז כי הורדת התוכנית נובעת מעלות הפקה גבוהה בסך 300 אלף שקלים לתוכנית ורייטינג נמוך. נתוני הצפייה של התוכנית אכן לא היו גבוהים — אך הדבר נכון לכלל שידורי "רשת 13", שספגו מכה קשה מאז המיזוג. נכון להיום, מלבד "הישרדות", "רשת" אינה מצליחה להפיק אף תוכנית שמובילה את טבלאות הצפייה.

הורדת "גב האומה" היא לכאורה צעד נוסף בנטייה הפוליטית לימין של "רשת 13". בין השאר ניתנה לשרון גל, ח"כ מטעם ישראל ביתנו בעבר ותומך במאבק לשחרורו של אלאור אזריה, תוכנית אקטואליה יומית המשודרת בשעות אחר הצהריים. לכך יש להוסיף את פיטוריהם של עיתונאים בכירים מחברת החדשות של הערוץ, ובהם ניר בכר וברק רביד, ואת זמן המסך הרב שמקבל מקורבו של נתניהו, יעקב ברדוגו, במשדרי האקטואליה של הערוץ.

בדיווח של גידי וייץ ב"הארץ" מיוני האחרון פורסם כי ראש הממשלה התערב במכירת "רשת" והאיץ בלן בלווטניק לרכוש את הערוץ כדי שאילן שילוח, המזוהה כאיש שמאל, לא ירכוש אותו. בלווטניק קנה לבסוף את הערוץ מידיו של ארנון מילצ'ן, אשר לפי החשד בתיק 1000 העביר לזוג נתניהו מתנות יקרות ערך בדמות משקאות חריפים וסיגרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ