"אבל למה היא התלבשה ככה?" לבי-בי-סי יש אחלה תשובה

בערוץ הממלכתי הבריטי הכינו סרטון הומוריסטי שמספק תשובה לכל אלו שמעדיפים להפנות את האצבע המאשימה לקורבנות תקיפה מינית מאשר לתוקפים עצמם

שירה מייקין - צרובה
שירה מייקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסרטון של בי-בי-סי. האשמת קורבן קלאסית עם קמצוץ סלאט שיימינג
שירה מייקין - צרובה
שירה מייקין

אין דבר יותר מרתיח מעוד ידיעה על תקיפה מינית שמתמלאת בתגובות נאצה בסגנון: "אבל למה היא התלבשה ככה?" שמשלבות האשמת קורבן קלאסית עם קצת סלאט שיימינג. גם אחרי שפורסמו מחקרים שמוכיחים שלבגדים שלבשה הנפגעת אין שום קשר לעובדה שהותקפה, וגם אחרי שבקמפייני רשת בישראל ובעולם העלו נשים צילומים של מה שלבשו כשהותקפו מינית (פיג'מה, טריינינג, חולצת טי של ילדות) כדי להפריך את הדעה הקדומה הזו - אנשים רבים עדיין מעדיפים להפנות את האצבע המאשימה לקורבן במקום לתוקף ולחברה שאיפשרה לו לפעול.

כנראה שגם לנשות בי-בי-סי נמאס מהפרקטיקה הזו, והן העלו סרטון קצרצר והומוריסטי בנושא. "אוי, זה מזעזע", אומר גבר א' בבית קפה, כשהוא מתבונן על שער צהובון שמדווח על פרשיית אלימות מינית באוניברסיטה. "כן", עונה לו גבר ב', "אבל תראה מה היא לובשת, היא ביקשה את זה!" הוא מוסיף ומצביע על המחשוף של אחת הנשים שמצולמות בכתבה. 

הבאריסטה שמשרתת את הלקוחות מעבר לדוכן הקפה תוהה בקול רם: "אם כשאת לובשת חולצה עם מחשוף את 'מבקשת את זה', מעניין מה עוד אנחנו יכולות לבקש?" ומכאן אנחנו נשלחים למחוזות הפנטזיה האבסורדיים, שבהם נשים יכולות לקבל מה שירצו - בתנאי שיתלבשו בהתאם.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ