איתי שטרן
איתי שטרן

הסדרה "חמישים" שיצרה יעל הדיה ושודרה ב"יס", מועמדת לפרס האמי הבינלאומי בקטגוריית הסדרה הקומית. זו הסדרה הישראלית היחידה שהשתחלה השנה לרשימה היוקרתית, שכוללת 44 סדרות שונות מ–22 מדינות. הפרס, שמוענק מאז 1973, יתקיים ב–23 בנובמבר. טקס האמי לסדרות אמריקאיות שהתקיים השבוע הופק במתכונת מקוונת והיה לטקס הפרסים המשמעותי הראשון ששודר באופן זה. סבירות גבוהה שגם הטקס הבינלאומי יתקיים במתכונת דומה, אך הדברים טרם פורסמו.

"חמישים", דרמה קומית בכיכובה של אילנית בן יעקב, מביאה את סיפורה של אלונה נחמיאס, תסריטאית בת 49 שהתאלמנה. היא מנסה להתאושש תוך שהיא מגדלת את שלושת ילדיה. במקביל היא מתמודדת עם בעיות שכרוכות בגיל המעבר דוגמת בריחת שתן, דייטים עם בחורים צעירים ממנה וילדים שלא ממש מיישרים קו עם הבעיות החדשות של אמא.

הסדרה זכתה לשבחי הביקורת בישראל. אריאנה מלמד כתבה עליה ב"הארץ" כי זו "סדרה מצוינת שכל ערוץ טלוויזיה יתברך בה" וכי היא "נועצת פגיון במקום שבו אנחנו מנסים להרדים את החרדות שלנו מפני זיקנה ומוות".

"אני מנסה להימנע מקלישאות, אבל יאללה, שיהיה: זה מדהים וזה מרגש בטירוף וזאת ואחד דרך להתעורר מתרדמת הקורונה המתמשכת, שאיכשהו השכיחה ממני את העובדה שיצרתי סדרה", מסרה הדיה ל"הארץ" עם פרסום המועמדות. "זו סדרה אישית מאוד. היא עלי, על הילדים שלי ועל מה זה להיות בת חמישים. במובן הזה, זו סדרה פורצת דרך, אם יורשה לי לומר, כי אני לא חושבת שיש עוד סדרות כאלה שהגיבורה שלהן היא אשה בת חמישים, שהיא לא סטריאוטיפ של דודה או מילפית. זה, בעיני, ההישג הכי גדול של המועמדות הזאת".

לצד "חמישים" מועמדות השנה בקטגוריית הקומדיה הטובה ביותר גם Back To Life של רשת "שואוטיים" בבריטניה, קומדיה הודית בשם Four More Shots Pleas, ו־Nobody’s Looking מברזיל, אותה ניתן למצוא בנטפליקס. ב–2010 זכתה "רמזור" בכיכובו של אדיר מילר בפרס ו–2018 קטפה "נבסו" של יוסי ואסה את הפרס באותה הקטגוריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ