אוהד חמו צילם כתבה על אלימות מתנחלים - והותקף על ידם באבנים

עיתונאי חדשות 12, שהגיע לאזור נחל עוז ציון לתעד קטטות בין פלסטינים לנערי גבעות, הוכה על ידם באלה והושלכו לעברו אבנים. "צעקתי בעברית שיפסיקו אבל זה לא עזר", סיפר ל"הארץ"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
התקיפה של אוהד חמו
איתי שטרן
איתי שטרן

עיתונאי חדשות 12, אוהד חמו, הותקף היום (שלישי) באבנים על ידי מתנחלים במטע זיתים הנמצא באזור נחל עוז ציון, בסמוך לכפר פלסטיני. חמו הגיע לאזור עם הצלם צחי ירון כדי לסקר היתקלויות בין נערי גבעות למוסקים הפלסטינים שעובדים במקום.

"הגענו לאזור המסיק שהתחיל השבוע, ושם התפתח העימות", סיפר חמו ל"הארץ". "ראינו שהמתנחלים מזהירים את הפלסטינים שלא להתחיל את המסיק, למרות שזהו שטח שנמצא בבעלותם. המתנחלים התקרבו לאזור המסיק - ואז פלסטיני דחף אחד מהם. משם התפתחה מהומת אלוהים והמתנחלים התחילו ללכת מכות עם הפלסטינים".

תיעוד הקטטה

במהרה, תאר חמו, גם הוא וצוותו הפכו למטרה עבור המתנחלים. "התחילו לזרוק עלינו מלמעלה עשרות אבנים וסלעים. צעקתי בעברית והפצרתי בהם להפסיק אבל זה לא עזר. בשלב מסוים מתנחל רעול פנים הגיע אליי עם אלה והכה אותי ביד. נמלטתי משם אחרי שנפצעתי". לדבריו, כוחות של הצבא הגיעו למקום אחרי 20 דקות, ו"איש לא נעצר כי לא נשלחה משטרה". התקרית, הבטיח, תובא במלואה במהדורת החדשות.

מ"ארגון העיתונאים" נמסר כי "אנחנו עדים בשבועות האחרונים לרצף חמור ומתמשך של ניסיונות פגיעה, אלימות פיזית ומילולית כנגד עיתונאים המבצעים את שליחותם הציבורית בנסיבות מורכבות. הארגון מלווה וימשיך ללוות באופן אישי, עיתונאים שנפגעו מאלימות ויספק להם את ההגנה והליווי הנדרשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ