בעקבות הידיעה על התפטרותה של יונית לוי: חדשות 12 מאיימת לתבוע את אתר "וואלה!"

"התנהלותם מעלה חשש לפעילות משיקולים זרים", נכתב בפניית חדשות 12 לעורך האתר, שפרסם כי המגישה יונית לוי הגישה מכתב התפטרות לאחר הראיון שערכה לפני כחודש עם ראש הממשלה. "זהו שקר מוחלט", התייחסה גם לוי לפרסום. "וואלה!": "עומדים מאחורי הדברים"

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונית לוי. "שקר מוחלט"
יונית לוי. "שקר מוחלט"צילום: צילום מסך מתוך ער

חברת חדשות 12 מאיימת לתבוע את אתר החדשות "וואלה!", זאת בעקבות ידיעה שפורסמה בו הבוקר (ראשון), לפיה מגישת החדשות יונית לוי הגישה מכתב התפטרות אחרי הראיון שערכה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני כחודש. האיום בתביעה מופיע במכתב ששלחה חברת החדשות לעורך הראשי של האתר, ערן טיפנבון, בו גם דרשה התנצלות על תוכן הידיעה, שתוארה כ"שקרית". בידיעה של "וואלה!", עליה לא חתום עיתונאי ספציפי, נכתב כי לוי הגישה את התפטרותה כי חשה שלא היתה מקצועית דיה במהלך הראיון עם נתניהו, וסורבה. לוי עצמה הגיבה לידיעה בחשבון הטוויטר שלה, שם כתבה כי "לא היה ולא נברא" וכי מדובר ב"שקר מוחלט".

עוד נטען במכתב כי ב"וואלה!" פנו רק לדוברות חדשות 12 ולא ללוי עצמה או למנכ"ל חברת החדשות אבי וייס, וכי למרות שתוכן הידיעה הוכחש לחלוטין על ידי הדוברות — הידיעה פורסמה בכל זאת. "התנהלות זאת מעלה חשש כבד כי פעלתם מתוך שיקולים זרים", צוין במכתב, והועלתה דרישה להסיר באופן מיידי את הידיעה מכל פלטפורמה בה פורסמה. הימנעות מהסרת הידיעה ופרסום ההתנצלות, בפני לוי ובפני חברת החדשות, תגרור לפי המכתב תביעה והליך משפטי.

תגובתה של יונית לוי

מאתר "וואלה!" נמסר בתגובה לדבר האיום בתביעה כי הם "עומדים מאחורי הדברים".

אמש, כיממה לפני פרסום הכתבה ב"וואלה!", טענו יאיר נתניהו וינון מגל בטוויטר כי ראש הממשלה נתניהו ביקש להתראיין בתוכנית "פגוש את העיתונות" ששודרה אתמול, אך נענה בסירוב — זאת בעוד שהתראיין לתוכניתה של איילה חסון, "המטה" ששודרה בחדשות 13. בחודש שעבר, בעקבות הראיון הבלעדי שהעניק נתניהו לחדשות 12 שהיה הראשון לתקופת הבחירות הנוכחית, הודיעו בחדשות 13 כי יימנעו מאירוח של נציגי "הליכוד". הצהרתם הופרה אמש בתוכניתה של חסון.

יונית לוי מראיינת את נתניהו

טיפנברון, שערך בעבר את אתר ynet והיה חלק מקבוצת ידיעות במשך 22 שנה, משמש כעורך הראשי של "וואלה!" מזה חודש. שמו של טיפנברון עלה בפרשת תיק 2000 — בה מעורבים נתניהו ו"ידיעות אחרונות". על פי כתב האישום, בשיחות שקיים נתניהו עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס, עלה כי אתר ynet, תחת עריכתו של טיפנברון, היה חלק מהצעת השוחד שנידונה בין השניים. "ב־ynet זו לא בעיה", אמר מוזס בשיחה עם נתניהו.

ציוצו של ינון מגל

הצעת השוחד, על פי כתב האישום, היתה להטות את הסיקור לטובתו של נתניהו תמורת מינוי אנשים מטעמו של ראש הממשלה לתפקידים בעיתון, בנוסף לקידום חוק "ישראל היום". עם זאת, ראוי לציין כי טיפנברון אינו מואשם בפרשה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ