כתב ערוץ 10 נחקר במצרים ושב לארץ מחשש לפגיעה בחייו

מואב ורדי, כתב חדשות 10 במהומות במצריים, צילם את כוחות הביטחון בהפגנות ונעצר. אחרי שנחקר הלילה, חזר לארץ בעקבות המלצה מהמשטרה המקומית לעזוב את המדינה

עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר אונליין

כתב חדשות 10 במהומות במצרים, מואב ורדי, חזר אמש (שלישי) לארץ לאחר שנעצר לחקירה בקהיר וקיבל המלצה מהמשטרה המקומית לעזוב את המדינה.

ורדי, שדיווח מקהיר מאז החלו בה ההפגנות כנגד המשטר, ערך אתמול כתבה נוספת סביב המהומות ומעשי הביזה הרבים שמשתוללים בעיר בשבוע האחרון. כשצילם לא רק את התושבים המקומיים אלא גם את כוחות הביטחון שנכחו ברחוב, החליטו אלה לעצור את ורדי בחשד לשיתוף פעולה עם המפגינים ולהעביר אותו באופן מיידי לחקירה.

הכתב נלקח אל תחנת משטרה בעיר, לא לפני שהספיק לעדכן את האחראים עליו בחברת החדשות של ערוץ 10, ונחקר עד השעות הקטנות של הלילה על ידי קצין בכיר. לאחר שהצליח לשכנע את חוקריו כי הוא אכן עיתונאי בתפקיד, והציג גם את דרכונו הזר בנוסף לזה הישראלי, שוחרר ורדי מהתחנה אך לא לפני שזכה בהמלצה חמה לעזוב את מצרים. לטענת השוטרים, דבר מעצרו וזהותו הישראלית נודע לכמה מהמפגינים ברחוב ואלה המליצו לו לצאת מהמדינה בהקדם מחשש שינסו לפגוע בו.

לאחר השחרור שב ורדי לדווח מהשטח עבור חברת החדשות, אך בסופו של דבר הוחלט שלא לקחת סיכונים ולהשיב אותו לארץ ולשגר במקומו את הכתב צ'יקו מנשה אל רחובות קהיר. ערוץ 10 אישרו את הפרטים.