מי שמשתמט לא שורד: מחאה בפייסבוק להחרים את "הישרדות VIP"

הקבוצה קוראת להחרים את העונה הבאה של הישרדות VIP בגין השתתפותם של אושרי כהן, איתי תורג'מן ומייקל לואיס בתוכנית. אל"מ במיל' אמיר שוצמן, יוזם המחאה: מי שלא מתגייס לצבא בגלל מגבלות לא יכול ללכת לתוכנית עם תנאים קשים יותר"

אלעד בילו, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

קבוצת מחאה שנפתחה בפייסבוק קוראת לחרם על עונת ה VIP של הישרדות, בשל העובדה שחלק מהמשתתפים בתכנית (כולם מפורסמים) לא שירתו בצה"ל. נראה כי הקבוצה מתכוונת בעיקר לאושרי כהן, איתי תורג'מן ומייקל לואיס, שלושתם מתמודדים בתכנית שלא עשו צבא (או שירתו שירות חלקי). מקימיה טוענים כי לא ייתכן שמי שהשתמט משירות צבאי בטענה של בעיות רפואיות, יכול לקחת חלק בתחרויות ובתנאים הפיזיים ש"הישרדות" כוללת בתוכה.

הקבוצה "מי שלא כשיר לצבא לא כשיר להישרדות!!" כבר מונה יותר מאלף חברים, שהחליפו את הלוגו של הישרדות במילה 'השתמטות'. בשיחה עם עכבר העיר אונליין אומר אמיר שוצמן, מקים הקבוצה, ש"בשורה התחתונה, מה שמפריע לי יותר מהכל זה לא שמישהו שלא עשה צבא משתתף בריאליטי, כי אני לא יכול להגיד להם לא ללכת להאח הגדול או לכוכב נולד, זה לא משהו שדורש מאמצים. מה שמפריע לי זה שאנשים שלא מתגייסים לצבא בגלל בעיות רפואיות ונפשיות כן עושים מאמצים פיזיים בתכנית כמו הישרדות. אם רופא פטר אותם משירות צבאי בגלל המגבלות שלהם, לא הגיוני שרופא אחר נותן להם אישור לתכנית בתנאים קשים שמצריכים מאמצים יותר קשים". עוד אומר שוצמן, יוצא צבא שהשתחרר בדרגת אלוף-משנה, כי "אי אפשר להיות צבועים, יש גבול. בסוף החברה הזאת מורכבת מאנשים שיש להם זכויות וחובות ואי אפשר לנצל את זה לטובתך האישית בלבד. אני חושב שאנחנו כחברה צריכים להוקיע את זה".

כזכור, בסוף השבוע נחשפו 15 הידוענים שייקחו חלק בעונה השישית של הריאליטי, שצילומיו מתחיל בימים אלה בתאילנד. בנוסף לשלושה הנ"ל ישתתפו בתכנית חברת הכנסת לשעבר ענבל גבריאלי, שחקן הכדורסל לשעבר דורון ג'מצ'י, כתב הפלילים בוקי נאה, זוכה העונה השנייה של כוכב נולד הראל מויאל, השבוי לשעבר עזאם עזאם, מגישת הטלוויזיה מיכל זוארץ, הסקסולוגית איריס בר-און, מאמנת הכושר ומגישת הטלוויזיה ענת הראל והשחקנים משה פרסטר ואיתי שגב. גם הרקדנית אנה ארונוב, והדוגמניות נטלי דדון ויוליה פלוטקין יהיו בין המתמודדות על האי. כמובן שבשונה מהעונות בהם השתתפו בתכנית מתמודדים אנונימיים, בעונת הסלבס ירוויחו המשתתפים הרבה יותר כסף.

מערוץ 10 לא נמסרה תגובה.