רשות השידור: ועדת איתור למנהל ערוץ 1

הוועדה תוקם לאחר ששני מכרזים הסתיימו ללא מינוי. שמו של העיתונאי גדי סוקניק הועלה כמועמד לתפקיד מנהל הטלוויזיה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

רשות השידור הודיעה כי במכרז השני לתפקיד מנהל הטלוויזיה בערוץ 1 לא נמצא מועמד מתאים. במקום מכרז, ימליץ יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, על הקמת ועדת איתור. אחד השמות שמוזכרים הוא מגיש חדשות ערוץ 2 לשעבר, ובוגר רשות השידור, גדי סוקניק. ביום ראשון אמור היה להיבחר מנהל חדש לערוץ 1, שיחליף באופן קבוע את מושון מצליח, המשמש כמנהל בפועל.

המכרז האחרון, לצד שורה של מכרזים לתפקידי מנהלי רשתות ברדיו, היה השני שנערך לתפקיד. מכרז ראשון, שהיה מכרז פנימי על פי נוהלי שירות המדינה, התקיים באוגוסט, אולם איש מבין המועמדים שהתמודדו בו לא נבחר לתפקיד. בעקבותיו, פרסמה רשות השידור מכרז פתוח, אליו ניגשו, על פי גורמים ברשות, תשעה מועמדים. אלא שבישיבת ועדת המכרזים ביום ראשון השבוע הוחלט שלא לבחור באף אחד מהם. על פי הודעת הרשות, "יו"ר הרשות ימליץ למליאת רשות השידור להקים ועדת איתור לתפקיד".

כבר בשלב זה הוזכר שמו של העיתונאי והמגיש גדי סוקניק לתפקיד. סוקניק היה עובד רשות השידור במשך כ-17 שנים, מהן חמש בטלוויזיה, עד שעבר לערוץ 2 בשנת 1995. כבר בעבר, לפני כמה שנים, הוצע לו התפקיד. לדברי גורמים בתעשיית התקשורת, באחרונה הוצע לו התפקיד שוב. לפני כמה שבועות נשא סוקניק דברים באירוע לזכרו של שמואל בן ארצי, חמיו של ראש הממשלה, שסוקניק היה תלמידו. סוקניק מסר בתגובה: "איש לא פנה אלי בעניין".

מרשות השידור נמסר: "לא נתייחס לספינים ולשמועות. מליאת רשות השידור טרם דנה בנושא הקמת ועדת האיתור. אם וכאשר תתקבל החלטה כזו, יוכל כל מועמד שיעמוד בתנאי הסף להגיש את מועמדותו".

אתמול קיימה הוועדה לביקורת המדינה דיון על רשות השידור, בסיומו דרשה הוועדה מיו"ר הרשות, אמיר גילת, לנמק את אי הארכת החוזים של מנהלי רדיו רק"ע, תחנת 88FM ורשת ב', שהוחלפו ביום ראשון. יו"ר הוועדה, ח"כ רוני בר-און (קדימה), דרש לקבל מגילת מסמכים והסברים להחלטה להדיח את המנהלים המכהנים לטובת חדשים. גילת סירב בטענה כי מדובר בעניינים של צנעת הפרט ולבסוף הוחלט כי הרשות תעביר פרוטוקולים ומסמכים בתוך כמה ימים. דיון נוסף בעניין צפוי בוועדה בקרוב.

בתוך כך, למרות עתירה לבג"ץ שהגישו ארגוני היוצרים, ועל רקע סירוב הכנסת לאפשר דחייה בתשלום חוב של כ-60 מיליון שקלים לערוץ 10, אישרה אתמול ועדת הכלכלה של הכנסת את מחיקת חוב התוכן של רשות השידור לשנת 2011. הוועדה האריכה את סמכותו של השר הממונה על רשות השידור, תפקיד שאותו ממלא ראש הממשלה בנימין נתניהו, למחוק את ההוצאה הנדרשת בה מחויבת הרשות ליצירה ישראלית. סכום החוב שנמחק הוא כ-176 מיליון שקלים, שהם 36% מתקציב הטלוויזיה, אותם מחויבת הרשות על פי החוק להשקיע בקניית תוכן. ההחלטה קיבלה אמש פטור מחובת ההנחה, וצפויה לעבור היום בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי התבטא בחריפות בוועדה. "אני נבוך מגודל האבסורד שאנחנו רואים פה", אמר. "מצד אחד יושבים כאן חברי הכנסת לישיבות שנוגעות לערוץ 10, ובכוונה רבה אומרים שחובות צריך להחזיר. החזרנו במאמץ רב בשנתיים וחצי האחרונות את כל החובות ליצירה הישראלית ואנחנו נמשיך. אנחנו לא מבקשים מחיקה, אנחנו רוצים להחזיר 100%. זה שלטון של סטאלין וז'דנוב".

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

העבודה "נערה עצובה". שוויה כמיליון דולר

שמונה הורשעו בגניבת עבודה שצייר בנקסי בזירת הפיגוע בבטקלאן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ