חן חדד, עכבר העיר

בפברואר הקרוב תנסה משפחת סימפסון לשבור שיא עולמי נוסף, שיצטרף לשיאים שקבעה הסדרה בספר שיאי גינס, ובהם "סדרת האנימציה הארוכה ביותר", "הסיטקום הארוך ביותר בטלוויזיה" (על פי מספר פרקים), והשיא העולמי במספר הכוכבים המתארחים בסדרת טלוויזיה.

במסגרת השקת הפרק ה-500 של סדרת האנימציה הוותיקה (שישודר בארה"ב ב-19 בפברואר), הכריזה רשת פוקס כי היא מזמינה את מעריצי משפחת סימפסון להשתתף במרתון ולנסות לשבור של השיא העולמי של צפייה רצופה בטלוויזיה. השיא הנוכחי, המתועד בספר השיאים של גינס, עומד על 86 שעות, 6 דקות ו-41 שניות.

האירוע, שייערך בלוס אנג'לס תחת השם "Ultimate Fan Marathon Challenge" ייערך ב-8 בפברואר, וכבר עכשיו מדווח על אלפי מעריצים שמתכננים להשתתף בו ולנסות לצפות ברציפות ב-500 פרקים. המנצח לא יסתפק רק בשבירת השיא אלא יזכה גם ב-10,500 דולרים לצד מוצרים נדירים מהסדרה.

למרות שהסדרה מחזיקה ברזומה שורה של שיאי גינס, לפני כעשור צחקו היוצרים על ספר השיאים בפרק "Sweet and Sour Marge", ששודר בעונה ה-13. במהלך הפרק הומר מנסה לגרום לתושבי ספרינגפילד ליצור את הפירמידה האנושית הגדולה בעולם. כשהפירמידה מתמוטטת, נכנסת ספרינגפילד לספר השיאים כ"עיר בה מתגוררים התושבים השמנים בעולם".עיירת השמנים. הפירמידה של תושבי ספרינגפילד (צילום מסך)