במאי הפיילוטים של "משחקי הכס", הומלנד" בין המעומדים לפרס הבמאי של גילדת הבמאים

גילדת הבמאים חושפת את המועמדים לפרס במאי הטלוויזיה הטוב ביותר. "משפחה מודרנית", "רוק 30, ו"תרגיע" הביאו מועמדויות לבמאי פרקים, וגם: באיזו קטגוריה מועמדת ג'ניפר אניסטון?

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

יממה לאחר שהציגו את המועמדים לפרס הבמאי הטוב ביותר בקולנוע, חשפו חברי גילדת הבמאים את המועמדים לפרס המקביל בתחום הטלוויזיה.

בגזרת הדרמה מועמדים יוצר שובר שורות וינס גיליגן שביים את "Face Off", פרק הסיום של העונה הרביעית. הבמאי מייקל קואסטה על בימוי פרק הפיילוט של הומלנד, פטי ג'נקינס על הפיילוט של "The Killing", טים ואן פאטן על הפיילוט של משחקי הכס, ומייקל ווקסמן על הפינאלה של אורות ליל שישי.

בגזרת הקומדיות שולטת משפחה מודרנית עם מועמדות לבמאים שביימו את הפרקים "After the Fire" (הפרק בו בני המשפחה מגייסים תרומות עבור השכנים לאחר שביתם עלה באש), ו"Express Christmas" (שסובב סביב נסיונם לחגוג את חג המולד במועד מוקדם יותר). מועמדת נוספת בקטגוריה היא רוק 30 עם במאי הפרק "Double Edge sword" (בו למון נפרדת מבן זוגה הטייס, וג'ק ואייברי מנסים לעכב את הלידה עד חזרתם מקנדה). יריבתן היא תרגיע, שקטפה שתי מועמדויות לבמאים החתומים על פרק פתיחת העונה השמינית, והפרק "Palestinian Chicken" (שסובב סביב חיבתו של דיוויד למסעדה פלסטיני, וכולל רומן סוער עם אישה פלשתינית וסצינת סקס עמוסה בהערות אנטישמיות). הפרק קטף את שבחי המבקרים ואף נשלח לביבי נתניהו על ידי פרליט הצמרת היהודי אמריקאי אלן דרשוביץ, בשאיפה שיצפה בו עם אבו מאזן.

כמו כן, בקטגוריות הראשיות בולטת גם מועמדות לחמש הבמאיות של פרוייקט "Five": ג'ניפר אניסטון, דמי מור, אלישיה קיז, פנלופה ספיריס ופטי ג'נקינס. במסגרת הפרוייקט, שנוצר עבור רשת הכבלים "לייף טיים", ביימו הכוכבות סרטים קצרים להגברת המודעות לסרטן השד. טקס הכרזת הפרסים ייערך ב-28 בינואר.