מה הקשר בין אסון התאומים והעונה החדשה של "מד מן"?

הפוסטר הרשמי של העונה החמישית מפורסם ברחבי ארצות הברית ומעורר סערה: הכרזה בה ציור של אדם נופל מגובה, מזכירה לאמריקאים את תמונת "האיש הנופל", שצולמה בזמן אסון התאומים

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

העונה החמישית של מד מן מתקרבת למסך, והפוסטר הרשמי של העונה שנחשף השבוע, כבר הספיק לעורר סערה בארצות הברית. בהמשך לסגנון המינימליסטי של הפתיח של הסדרה, הפוסטר החדש מתמקד בדמותו של גבר נופל, כשמתחת מצויין תאריך הפרמיירה: ה-25 במרץ.

» מד מן - כל הכתבות והביקורות» פרק פתיחת העונה של "מד מן" ימשך שעתייםהעיצוב המינימלי, לצד העובדה ששם הסדרה אינו מוזכר בשום מקום בפוסטר, הזכיר לאמריקאים את תצלום "האדם הנופל", בו נראה אדם הקופץ אל מותו מהמגדל הצפוני של מגדלי התאומים בניו יורק, עם קריסתם באירועי הטרור של ה-11 בספטמבר. הפוסטרים, שכבר מוצגים על תאי טלפון ותחנות אוטובוס ברחבי ניו יורק (מקום התרחשותה של הסדרה), הובילו לתגובות שליליות ברשת. המוחים טוענים כי רשת AMC המשדרת את "מד מן", סומכת על כך שהצופים הנאמנים יזהו כי מדובר בפוסטר לעונה החדשה, ומתעלמת מתגובותיהם של אלה שמוצפים בזכרונות הקשים של הפיגוע - שהינו בבחינת פצע פתוח. לפני מספר חודשים צוין יום השנה העשירי לאסון בשורה של טקסים ציבורים, ובראשם פתיחתו של אתר ההנצחה שנבנה במתחם בו עמדו המגדלים.פוגע בפטריוטיזם האמריקאי. פוסטר העונה החמישית של "מד מן" (צילום יח"צ)הפוסטר זכה לתגובות שליליות נוספות גם מצד קופירייטרים שטענו כי מדובר בעיצוב חסר רגישות, שמזכיר את הטרגדיה שהתרחשה בעולם הפרסום ב-2008 לאחר שפול טילי, מנהל הקריאייטיב בחברת פרסום גדולה בשיקגו, קפץ אל מותו מחלון בית מלון.

ההשראה לפוסטר? תמונת האיש הנופל (צילום AP)