ערוץ 10 ניצל מסגירה: הרשות השנייה אישרה את המשך זיכיונו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כתבת התקשורת של "הארץ"

מועצת הרשות השנייה אישרה אמש פה אחד את הארכת זיכיונו של ערוץ 10 עד לסוף 2012. בכך למעשה מאפשרת הרשות את המשך פעילותו של הערוץ, למרות אי עמידתו בתשלום חובותיו לאוצר בסך 60 מיליון שקלים. האישור נעשה בכפוף לחוות דעת שהפיץ שלשום היועץ המשפטי לממשלה, אשר הסמיך את מועצת הרשות לדון בשאלת הארכת הזיכיון, שתוקפו היה עד 27 בינואר.

נציגי הערוץ, שנכחו בשימוע שנערך במועצה, הביעו אתמול אופטימיות בקשר למצבו של הערוץ. המנכ"ל יוסי ורשבסקי אמר בפגישה כי מתקיימים מגעים עם משקיעים חדשים וביניהם גם משקיע אירופי ומשקיע מקומי וכי הוא מקווה "שבקרוב ייכנסו משקיעים".

החלטת הארכת הזיכיון אמנם מאפשרת מרווח נשימה לאנשי הערוץ אבל איננה מסדירה באופן אוטומטי את דחיית תשלום חובות הערוץ. כתוצאה מאי תשלום החובות נפתח נגד הערוץ הליך הפרה לכאורה שנשאר בתוקף למרות הארכת הזיכיון.

יש לציין כי הליך דומה נפתח גם נגד זכיינית ערוץ 2, רשת, לאחר שלא עמדה בחובותיה. כיוון שקשת היא הזכיינית היחידה ששילמה את מחויבויותיה כחוק היא צפויה להגיש את ההסתייגויות מהאישור. בנוסף, בימים אלה נבחנת הצעת חוק להמיר את חובות הערוץ בהשקעה בתוכן.

כמו כן בהתאם לחוות הדעת, דרשה הרשות כי הערוץ יעביר את המסמכים הנדרשים המוכיחים את עמידתו בתנאי הכשירות להארכת זיכיון לא יאוחר מ-1 בפברואר. עוד ביקשה המועצה לקבל מבעלי המניות של ישראל 10 הצהרה באשר למחויבותם להמשיך ולתמוך במילוי מחויבויותיו של הערוץ בשנה הקרובה.

מנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה אמר על אישור הארכה כי: "ההחלטה שהתקבלה נותנת פרק זמן חשוב לכל עובדי הערוץ וציבור הצופים".

בערוץ 10 בירכו על המהלך ואמרו אתמול כי הם: "מברכים על כל פתרון שיאפשר המשך פעילות הערוץ ומימוש רפורמת הרישיונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ