סופשבוע בטלוויזיה: "המיוחדת", דרמה משטרתית חדשה

וגם: סדרת המופת "The killing" מגיעה למסך, עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי ודרמת המתח "רוביקון"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

יום חמישי: עפר שכטר נלחם בפשע בבניין אפרורי ותמים במרכז תל אביב ממוקמים משרדיה של "המיוחדת" אשר אמונה על פיצוחם של "התיקים" המורכבים ביותר בארץ. אך מסתבר, שבקרב חברי היחידה הסודית מתגלים לא מעט שלדים בארונות – כאלה שאינם נופלים מאותם מקרי רצח מסתוריים על פתרונם הם מופקדים. משתתפים: עופר שכטר, יעל שרוני, גל תורן, ששון גבאי, שמיל בן ארי, נתן דטנר ואחרים.

המיוחדת, 22:30, ערוץ 2

וגם:

דרמת פשע המבוססת על סדרה דנית מצליחה. העלילה מתרחשת בסיאטל, וושינגטון ועוקבת אחר חקירת רצח של נערה מקומית בשם רוזי לארסן, כאשר כל פרק מתאר 24 שעות ממהלך החקירה. העלילה מתמקדת בשרה לינדן (מירל אנוס, "אהבה גדולה"), חוקרת מחלק רצח מנוסה, שעומדת לפרוש בגיל צעיר, ולעבור עם ארוסה לקליפורניה. ביומה האחרון בתפקיד, חובר אליה חוקר רצח טירון, סטיבן הולדר (ג'ואל קינמן), שעבר לאחרונה למחלק רצח, ממשימות סמויות במחלק מוסר וסמים. סגנונו האגרסיבי של הולדר עומד בניגוד גמור לסגנונה הקריר והמרוחק של לינדן. שני החוקרים נשלחים לזירת פשע אפשרית, בפארק מקומי, בו התגלו חולצת אישה מוכתמת בדם, וכרטיס אשראי.

The Killing, ב-21:10, yes Oh HD

מי רצח את רוזי לארסן? "The Killing":

יום שישי: יום השואה הבינלאומי

סרט בשני החלקים שנותן מבט נדיר ומצמרר על גרמניה הנאצית, והפעם מבפנים. בסרט נערך שימוש נרחב בקטעי סרטים, יומנים ומכתבים שניהלו אזרחי גרמניה, השופכים אור על החיים תחת שלטון הרייך. ממכתבי הערצה של נשים לאדולף היטלר, דרך סרטי תעמולה נאציים המתארים את החיים השלווים שניהלו הגרמנים במדינתם בעוד בשאר היבשת מתחוללת מלחמה נוראה, ועד ליומנים של חיילים גרמנים שתיעדו את הזוועות ופשעי המלחמה שביצעו כנגד זקנים, נשים וטף. בנוסף, יופיעו סרטים שצילמו חיילים אמריקנים לקראת סוף המלחמה, עת שיחררו את מחנות הריכוז ונחרדו למראה ערימות הגופות לצד האסירים שנותרו בחיים והיו על סף מוות. סרטי החובבים שרואים אור לראשונה, מתעדים את הנפילה הקולוסלית של משטר הרייך השלישי מבפנים, ואת החורבן הטוטאלי שהמיט היטלר על ארצו, דרך עיני האנשים שחוו זאת על בשרם. הרייך השלישי: עלייתו ונפילתו - ספיישל בשני חלקים, 23:30, ערוץ ההיסטוריה

וגם:

לאורך שנות ה-80 שלטו הסיטקומים המשפחתיים דוגמת "משפחת קוסבי" ו"קשרי משפחה" על המסך והיטיבו להציג משפחות אוהבות ומושלמות למראה, המתגברות על כל משבר דרך חינוך אוהב ואמונה בצדקת הדרך. עד שעלתה לאוויר הסדרה "נשואים פלוס", קומדיה פרועה שהרשתה לעצמה ללכלכך בלי סוף על מוסד המשפחה והנישואין, והפכה ללהיט פולחני תוך רגע. הביוגרפיה שתשודר בערוץ ביו מוקדשת לסדרה ובוחנת את עלייתה לגדולה, בעזרת כמה מרגעיה הבלתי נשכחים.

"נשואים פלוס": ביוגרפיה, 17:10, Bio

חיי הנישואים לפי אל באנדי. מתוך "נשואים פלוס":

שבת: הון, שלטון ופענוח קודים

בדרמת המתח "רוביקון" שום דבר הוא לא כפי שהוא נראה, כולם חשודים והרמזים מסתתרים בכל מקום. הסדרה מציגה קונספירציה מודרנית, שנוגעת בפרנויה הקולקטיבית של אמריקה פוסט אסון התאומים. במרכז העלילה נמצאת הסוכנות הפדראלית "API" היושבת בניו-יורק, מקבלת מידע ומתקשרת בין סוכנויות ממשלתיות, מפענחת קודים ומחפשת סימנים לאיומים שונים ברחבי העולם.

בין קבוצת הגאונים הזו נמצא וויל טרוורס (ג'יימס בדג' דייל, "השתולים", "הפסיפיק"), אנליסט מודיעיני מבריק, מבודד ומצולק, שאשתו ובתו נהרגו במתקפה על מגדלי התאומים. לאחר שהוא חוקר את מותו המסתורי של המנטור שלו, הוא צולל לתוך עולם אפל ומסוכן, כשהוא מתחיל לחשוף רמזים שעשויים להוביל אותו לקונספירציה מורכבת וזדונית של קהילת הון-שלטון סודית, אשר מרוויחה באופן מניפולטיבי מאסונות בקנה מידה עולמי, וביניהם עשויים להיות גם המעסיקים שלו.

רוביקון, 18:30, HOT Zone

מחפשים את הדפוס החוזר. ר"וביקון":