קים רטוש: "מי שהדיח אותי, עשה לי טובה גדולה"

הוא לרגע לא חשב שיישאר עד הסוף ואין לו כוונה להתחיל ללכת להשקות ולפתיחות. אביבית בר זוהר היא בעיניו אישה טובה ומקסימה, לעומת יעל שבה הוא רואה את התככנית של הבית. קים רטוש יוצא מהבית ופותח את הפה

ליטל שמש, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליטל שמש, עכבר העיר

לקים רטוש יש את כל הסיבות לכעוס על ההדחה המוקדמת שלו מבית האח הגדול. היו דיירים שהגיע להם לעזוב לפניו, היו שהספיקו להעמיד לעצמם אויבים ושונאים, אבל קים, מודע לעצמו כמו ביום שצעד אל תוך הווילה, יודע שבכל מקרה לא היה שורד לשמוע את הגברת השמנה שרה. "לא הייתי שורד עד הסוף", הוא אומר, "יש שם אנשים שבשבילם להגיע לשלבים גבוהים זה חזות הכל. ליוסי למשל, זה יכול לפתוח דלת למקומות שאליהם הוא מעוניין להגיע. הוא בנוי לזה ונהנה מכל רגע".» האח הגדול 4 - כל הכתבות והביקורות» דייר "האח הגדול" מדבר לראשונהאבל ההדחה הזאת לא הפתיעה אף אחד. בעונה קרקסית במיוחד, בין רודפת כסף מסולקנת, ומחנות מחודשים של בובלילים ופרידמנים, סל התכונות האינטלקטואליות של קים לא הספיק כדי ללחוץ לנו על בלוטות הסמס, וסחורת המריבות שסיפק מסביב לשעון, לא נתנה הזדמנות אמיתית לאף אחד מהדיירים לחבב אותו באמת.לא היה שורד עד הסוף. קים רטוש (צילום: רונן אקרמן)למה אתה חושב שעזבת כל כך מהר?"זו שאלה שצריך להפנות לציבור המסמסים, לא אליי. אני לא חושב שהייתי פחות מעניין משאר המועמדים, אבל אם בחרו להוציא אותי אז אין לי בעיה עם זה. מי שמגיע מהעבודה או ממרצ-לייט ועם אתאיזם, אין לו סיכוי לשרוד עד הסוף. הבאתי די והותר מכל הכיוונים, בין אם שירה אישית, שירה פוליטית או לעג וקריצה למכונה שנקראה 'האח'. וגם עשיתי את זה יחד עם סער סקלי שהוא אדם מעניין מטעם עצמו ועשינו עונה מעניינת. עוד לא ראיתי את הפרקים ואת מה שהשאירו בעריכה, אבל הבאתי ציונות אחרת, ישראל טובה יותר, הנפתי את דגל המחאה, המצב בקריות במפעלים, הבאתי סטטיסטיקות על מצב חולי הסרטן. אני רוצה לומר לך שהחודש הזה היה די והותר ואפילו יותר מזה ומי שהדיח אותי עשה לי טובה גדולה".

העזיבה של ברי וזיוה תרמה להרגעת הרוחות בבית?"לחלוטין כן, היא הרגיעה את הבית במידת מה, אבל היו לי ריבים אקוטיים עם אנשים אחרים בבית. אין מה לעשות, זה הבית, סיר לחץ. כמובן שההדחה שלהן הורידה את הלחץ, את הפרובוקציה, את הזלזול המופגן שלהן בכל מי שלא הולך בדרכן, אבל הריבים והמתחים המשיכו".העזיבה הורידה את הלחץ בבית. ברי סימון וזיווה כהן בהנם (צילום מסך)

עם מי תישאר בקשר?"אני מקווה שאשאר בקשר עם סער. הוא אדם נהדר ואינטלקטואל מופלא, אפשר לדבר איתו על אמנות, שירה גרמנית מודרנית, יהדות, פסיכולוגיה ומוזיקה. הוא אוהב אדם אמיתי. נכון שהדעות שלו קצת קשות לעיכול, אבל בסופו של יום אנחנו מתקשרים לבני האדם. גם עם תמיר ורדי אשאר בקשר, אולי עם ערן טרטקובסקי וגם עם איתם ישראלי, שהוא באמת בן אדם מעורר השראה וגם עם קותי סבג". למה בחרת דווקא בקותי לדבר עבורך בשלב ההדחה?"חשבתי שהוא יעשה את זה בלב שלם "בטחתי רק בו ובסער, וחשבתי שהוא יעשה את זה בלב שלם. איתם שאל אותי אם אני רוצה שהוא ידבר עבורי, וקותי ישב לידי והסתכל עליי. הבנתי שהוא רוצה לדבר בשבילי".

מעבדה אנושית מי שזכה לנשום לרווחה ויצא נשכר מההדחה של רטוש היה ערן, שלא ברור כמה זמן ייתנו לו הצופים להישאר, אם ימשיך בגישת ה"אתה מזכיר לי קוף, אבל אני רוצה להתנצל", כלפי קותי. הוא טוען שהוא עובד על עצמו בין כותלי הווילה, אבל סביר שמה שלא קרה עד גיל 30, כבר לא יקרה. רטוש, מצידו, עוד לא יכול לשים את האצבע על השינוי שעבר שם: "אני פחות מ-24 שעות בחוץ ולא ראיתי מיטה, אז קצת קשה לי לענות לך על זה", הוא אומר, "אבל יש את האפטר-שוק של לאחר מכן והחשש ממה יהיה בחוץ. אני כן אומר שידעתי כשנכנסתי שאני מבין לאן אני נכנס ושאוהבים ללעוג ולקלל את התכנית הזאת כי היא סוג של מעבדה אנושית, אבל גם כי היה לי מה להגיד וגם בגלל החוויה החלטתי לעשות את זה".

ספר לנו דבר אחד שאנחנו לא יודעים על כל מתמודד."לאיתם יש הבנה מדהימה ועומק מטורף ועצמאות. יחד עם זאת, יש לו הומור שחור והוא אוהב להכניס 'קטנות' לאנשים. אני לא יודע איך הוציאו אותו בעריכה, הוא מאוד מקצועי ודעתן אבל כשהוא רוצה ללעוג למישהו הוא עושה את זה בקלות. ערן מחפש את עצמו, הוא יצא ממערכת צבאית, הוא עדיין בשוק. אני לא יודע עד כמה ראיתם, אבל הוא יושב איתי ועם סער ועם יעל ושותה בצמא כל דבר שאומרים לו ומנסה ללמוד, הוא סקרן מאוד. יוסי סרור נראה בשבועות הראשונים מאוד אהוב, אבל דיירי הבית לא יכולים לסבול את העובדה שהוא טרחן, ומכוון כל דבר למצלמות. לדעתי לא ירחק היום שיהיו איתו עימותים בבית, ואין ספק שהוא מאבד מכוחו, אבל לי אין בעיה איתו. יעל ברון מדברת בקלישאות ושטנצים, היא שמה את עצמה על תקן הפסיכולוגית בבית, אבל לדעתי היא התככנית הכי גדולה והכי מסוכנת בבית. תמיר הוא אדם נפלא, אוהב אדם. יש דיסוננס גדול בין היכולות לבין הילדותיות שלו, אני מצטער שלא הכרתי אותו יותר. קותי חד מאוד, שנון מאוד ומתוחכם מאוד, הוא אוהב את המקום של האנדרדוג, הוא ממש לא ג'קי, הוא מצחיק, שנון, טיפוס סינדרלה ועושים לו עוול עם התיוג.ממש לא ג'קי מנחם. קותי סבג (צילום מסך) יאנה יוסף היא עדיין ילדה, מחפשת את עצמה וכל הדיירות משחקות לה בראש. זו בחורה שמגיל 16 חיה לבד ושורדת בתל אביב, יש לה לוגיקה ופרקטיקה לחיים, היא בנאדם מרתק והייתי רוצה שיראו אותה יותר. אביבית בר זוהר, שהבנתי שהיא בדיחה בחוץ, היא למעשה בחורה מקסימה וטובת לב. נכון שהיא לא אוהבת נשים ושהיו לה קשרים רומנטיים בעייתיים, אבל כרגע היא מרגישה מאויימת. היא עשתה עבורי דברים מדהימים בבית.. שי רגב הוא ממסדי, מערכתי, פוליטיקלי קורקט. רגב לא אוהב עימותים ועושה הכל כדי להגיע למעלה, הוא אמר לי שהוא מנהיג ושהוא לא אשם שהוא כזה. הוא משתמש בנכסים החומריים שלו כדי לחפות על הביטחון העצמי שלו. בסופו של דבר, הוא טיפוס משעמם ולא נותן הרבה במשחק".

אז נתחיל לראות אותך עכשיו בהשקות?"לא יקרה. אני לא סלב ולא טאלנט. מהקריות באתי ואל הקריות אשוב".

הקפרא קיבלה קמפיין ולצידו ערימת מזומנים נאה."אם אקבל משהו כזה עם הצעה שלא אוכל לסרב לה, וזה לא יסתור את הערכים שלי ולא אזנה את עצמי, אז לא אשלול. כמובן שאחזור לחיים הרגילים שלי. אבל רכילויות והשקות ועניינים – שם לא תראו אותי".האח הגדול 4, ראשון, 21:00, ערוץ 2. שלישי, 21:30, קשת, ערוץ 2