דון דרייפר חוזר: מתכוננים לשובה של "מד מן"

לאחר משא ומתן ארוך עם יוצר הסדרה, ושורה של פליטות פה של הכוכב ג'ון האם, רשת AMC שחררה טיזרים לקראת העונה החמישית שתעלה על המסך בחודש הבא. וידאו

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

לאחר חופשה ארוכה במיוחד, מד מן מתקרבת למסך עם עונה חדשה שתיפתח בארה"ב ב-25 במרץ. צילומי הסדרה, שתשוב לטלוויזיה כשנה וחצי לאחר תום העונה הרביעית, התעכבו בעקבות משא ומתן ממושך בין רשת AMC ובין יוצר הסדרה, מתיו ויינר. בסופו של דבר הוצע לויינר חוזה בסך 30 מליון דולרים להפקת שתי עונות נוספות, עם אופציה לעונה שביעית ואחרונה. » מד מן - כל הביקורות והכתבות» מה הקשר בין "מד מן" ואסון התאומים?» פרק פתיחת העונה של "מד מן" ימשך כשעתייםאחרי שפירסמה הרשת פוסטר שעורר סערה ברשת, בו נראת דמות נופלת על רקע מגדל, מה שעורר אצל האמריקאים הקשרים לאסון התאומים, נחשפו טיזרים ראשונים שמחממים את האווירה לחזרתם של גיבורי הסדרה. אמנם הטיזרים אינם חושפים פרטים חדשים אלא מורכבים מסצינות שנראו בעונות הקודמות, אך אין ספק שהם מחזירים את הצופים לעניינים, ומזכירים, למי ששכח, את הסטייל, הכריזמה והדיאלוגים המשובחים שהסדרה מתהדרת בהם.

אפשר לסמוך עליו? דון דרייפר בטיזר: כזכור, כוכב "מד מן" ג'ון האם (דון דרייפר), שמככב בטיזר הראשון תחת המוטו "Don is Back", היה אחראי ללא מעט פליטות פה בנוגע לחזרתה של הסדרה. האם היה מי שחשף בטעות את תאריך החזרה לעונה חמישית (רשת AMC, שתכננה לחשוף את התאריך באופן חגיגי ורשמי יותר, נמנעה בתחילה מלהתייחס לפליטת הפה אך בסופו של דבר נכנעה וסיפקה אישור רשמי לדבריו). בהמשך אף חשף גם כי פרק הבכורה בוים על ידי מתיו ויינר, וכי מדובר בפרק חגיגי שיימשך שעתיים.

השבוע המשיך האם לסדוק את מעטה הסודיות שאופף את העונה החדשה, וסיפר בראיון כי העונה החמישית "תתמקד במידה רבה בדינמיקה בין דון וג'ואן" (כריסטינה הנדריקס). עם זאת, נזהר מלאשר אם אכן מדובר בהכרח במערכת יחסים מינית ואמר: "אל תבינו אותי לא נכון. אני רק אומר שהם עובדים ביחד הרבה מאוד זמן ומכירים אחד את השני טוב מאוד. הקשר ביניהם יזכה לזמן מסך משמעותי בעונה הקרובה".

בטיזר השני נח אור הזרקורים על רוג'ר סטרלינג. ג'ון סלטרי, שמגלם את דמותו, העלה את סף הציפיות מהעונה החדשה לאחר שהכריז בראיון כי בעיניו "העונה החמישית היא העונה הטובה ביותר שיצרנו עד כה ב'מד מן'".יהיה טוב? רוג'ר חוזר: