סופשבוע בטלוויזיה: הדוקומנטריסטיות של "רשת"

לינוי בר גפן, צופית גרנט ושרון כידון מגיעות לערוץ 2 עם סדרת סרטים דוקומנטרים. וגם: הסיפור של בטי דיוויס, מה קרה לניצולי הטיסה בהרי האנדים בשנות ה-70, ומחווה לסרטי רוקי

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

יום חמישי: דוקו חדש ב"רשת"

"הסיפור", רצועות הדוקו החדשה של "רשת", מביאה מדי שבוע אל המסך סיפורים אישיים, הנפתחים אל מול המצלמה, בתוספת הענקת כלים מעשיים להתמודדות. לינוי בר גפן, צופית גרנט ושרון כידון יגישו את הרצועה, ובאמצעות מומחים ומרואיינים יידונו נושאים רגישים ומורכבים שיוצגו בסרטים. הסיפור, 21:00, ערוץ 2

וגם:

"הגברת הראשונה של המסך", בטי דיוויס, היא אחת הכוכבות הגדולות של הוליווד בכל הזמנים. נוכחותה עוצרת הנשימה סללה את הדרך לשחקניות אחרות, שממשיכות את המסורת עד עצם היום הזה. בניגוד לשחקניות אחרות בתקופתה, דיוויס לא התנגדה לגלם דמויות שנויות במחלוקת וכך קיבלה את התפקיד ב- Of Human Bondage, שהוכתר על ידי מגזין "לייף" כהופעה הטובה ביותר של שחקנית אמריקאית. המשך הקריירה שלה לווה בתפקידים גדולים לא פחות, בסרטים כמו "ג'יזבל" (1938) ו"הכל אודות חווה", שנחשב לתפקיד החשוב בקריירה שלה. היא גרפה אוסקרים, נודעה בשל הפרפקציוניזם הבלתי מתפשר שלה, וזכתה לשלל כינויים כמו "פני פוקר", ואינספור חיקויים תודות לסיגריה שתמיד החזיקה בקרבת מקום. למרות שהקריירה שלה דעכה בשנות ה-60, דיוויס הייתה ונותרה אייקון תרבותי בלתי נשכח.

הכוכבים של מסך הכסף - בטי דיוויס, 21:30, ערוץ 8נותרה אייקון בלתי נשכח. בטי דיוויס:

יום שישי: טיסה טראומטית
הסרט התיעודי "שרדתי את ההתרסקות באנדים" מציג את אחד מסיפורי ההישרדות האנושית המפורסמים בהיסטוריה - סיפורם של 16 ניצולי טיסה של חיל האוויר האורוגוואי, שהתרסקה הרי האנדים באוקטובר 1972. נאנדו פראדו, אחד מניצולי הטיסה, מספר מול המצלמה על החוויה הטראומתית אותה הוא נושא עימו מאז לכל חייו.

ביום שישי ה-13 באוקטובר 1972, מטוס צ'רטר שהיה בדרכו מאורוגוואי, לסנטיאגו, צ'ילה, ועליו 45 מחברי נבחרת הרוגבי של צ'ילה, התרסק בהרי האנדים. במשך 72 ימים, העולם כולו חשב שהם מתים. אך מה ש-16 ניצולי הטיסה חוו במשך הימים המסוייטים הללו, היה במובנים רבים גרוע ממוות - בתנאים של קור קיצוני, מחסור במזון והיעדר סיוע רפואי, הניצולים נאלצו לנקוט במעשים של קניבליזם כדי להישאר בחיים. התכנית כוללת שחזור של רגע ההתרסקות הדרמטי ומאבק ההישרדות הדרמטי הבלתי-אנושי שבא בעקבותיו.שרדתי את ההתרסקות באנדים, 16:20, ערוץ ההיסטוריה

סיפורים של הניצולים. "שרדתי את ההתרסקות באנדים":

שבת: הילדה הבעייתית שהפכה לאייקון אופנה אף אחד לא היה מעלה על דעתו שהבת הדכאונית, העגלגלה והפרובלמטית של שרון ואוזי אוסבורן, תהפוך עם השנים לאייקון אופנה עכשווית ונכונה. קלי אוסבורן, חברת הפאנל ב"משטרת האופנה" היא גם שחקנית, מנחת טלוויזיה, זמרת, סופרת, כתבת והפרזנטורית של"Material Girl" - המותג של מדונה ובתה לורדס. בספיישל זה קלי תדבר על מה שצופן לה העתיד ותחשוף את כל שאר הפרטים האינטימיים שכולנו רוצים לדעת - הדרמות המשפחתיות, ביניהן מחלת הסרטן של אמה, התאונה הקטלנית של אביה ותקופת הגמילה של אחיה, החינוך הבלתי שגרתי שקיבלה, המאבקים בהתמכרויות השונות והמסע העצמי בעקבות מציאת הרוקרית הקטנה שבה.

ספיישל: קלי אוסבורן, 16:00, ערוץ E!

וגם:הצלחתו הגדולה של הסרט רוקי הולידה חמישה סרטי המשך. בספיישל מחווה מיוחד, המופק לרגל 35 שנה לסרט הראשון, מתכנסים העוסקים במלאכה - בראשם התסריטאי, המפיק וכוכב הסאגה: סילבסטר סטאלון - לדיון מעמיק בסדרת הסרטים.

סיפורו של רוקי בלבואה, גובה חובות בן מעמד הפועלים שרצה להוכיח לעצמו ולכולם כי הוא יכול להיות קצת יותר טוב ממה שהוא ובחר לעשות זאת דרך זירת האגרוף, היה משל אותנטי על רוחו של החלום האמריקאי, והצליח לגעת ללב הקהל בעולם כולו. כתוצר של שנות ה-70 המפוקחות. הסיפור שסיפר הסרט, על מתאגרף צעיר ממוצא איטלקי שאינו מבקש לנצח את היריב אלא פשוט להוכיח שהוא יכול להחזיק מעמד מולו, הצליח להעביר אדפטציה מפוקחת ונוגעת ללב של חלום ההצלחה של מהגרים שמגיעים לאמריקה, ולגעת ללבם של רבים.

חיים בזירה: מחווה לסאגת סרטי רוקי, 17:10 ו-20:30, ערוץ Bio

דם, יזע ודמעות. "חיים בזירה":