עכבר העיר

יום חמישי: אליפות ארצות הברית בסמסים

ברוח הסרטים המתעדים אליפויות ומרתונים שאף אחד לא ידע על קיומם, מצטרף לרשימה הסרט הזה, שעוקב אחר חייהם של שישה בני נוער ומסעם לאליפות ארצות הברית בשליחת הודעות טקסט. כשהם מצוידים בשתי אגודלים וטלפון סלולארי, המתחרים מגיעים לניו יורק כדי להתמודד על פרס של 50 אלף דולר למסמס המצטיין מכולם. אז מי הם בני הנוער האלה, שמקדישים את חייהם לשליחת סמסים ומדוע הם כה אובססיביים לנושא? היוצר זוכה פרס האוסקר ביל קוטורייה מפנה את המצלמה שלו לצעירים המיוחדים האלה, שעה שהם מתכוננים להביס כל חנון הייטק במדינה.

דור הסמס, 21:35, ערוץ 8

וגם:

סדרת מתח חדשה מבית היוצר של ג'יי ג'יי אברהמס ("זהות בדויה", אבודים) והתסריטאי ג'ונתן נולן ("ממנטו" "האביר האפל"). מר פינץ' (זוכה האמי מייקל אמרסון, "אבודים"), מיליארדר מסתורי, פיתח עבור הממשלה תוכנת מחשב מיוחדת שחוזה איומי טרור בניו יורק. התוכנה פותחה במטרה למנוע אסונות נוספים דוגמת ארועי ה-11 בספטמבר, אך פינץ' גילה שהתוכנה חוזה גם אירועים רבים שאינם קשורים לטרור - אירועי פשיעה אלימים, שנזרקים למאגר מידע נפרד, ונמחקים בכל ערב.

פינץ', שמבין שפשעים אלימים רבים יכלו להימנע אם ניתן היה להשתמש במידע, יוצר "דלת אחורית" לתוכנה. מאחר שהוא לא מסוגל לחקור את המקרים בעצמו, פינץ' שוכר את שירותיו של ג'ון רייס (ג'ים קאוויזל), לוחם לשעבר ב"כומתות הירוקות" וסוכן לשעבר ב-CIA שנחשב כמת, על מנת שיעזור לו לעצור את הפשעים לפני שהם קורים. פעולתם מושכת את תשומת הלב של משטרת ניו יורק, ובעיקר של הבלשית קרטר (טראג'י פי. הנסון), והשוטר פרסקו (קווין צ'פמן), שוטר מושחת שרייס סוחט על מנת לקבל מידע פנימי של המשטרה. עם אין סוף פשעים לעצור, רייס ופינץ' מגלים שהאדם הנכון עם המידע הנכון בזמן הנכון, יכול לשנות הכל.

מבוקש, 22:00, yes Action HD

נלחמים בפשע מאחורי הקלעים. "מבוקש":

יום שישי: מאחורי הקלעים של האחוזות השוות תאטרון IMAX פרטי, דיסקוטק בן 2 קומות, בריכה אולימפית, ואמבטיה ששרה הן רק חלק מהפינוקים השערורייתיים שמעטרים את בתי הסלבס שהוצעו למכירה לאחרונה באזור 90210. הבית של נסיכת הפופ - בריטני ספירס, למשל, אותו תוכלו לרכוש תמורת סכום פעוט של כשישה מיליון דולר, יושב על ראש גבעה, והוא מכיל כל מה שדרוש לאחר יום חזרות מפרך: ספא מותאם אישית, בריכה מאסיבית מוקפת נופים מרהיבים, מזרקה בחצר, דלתות צרפתיות שמובילות לטרקלין בסגנון ונציאני וקירות סטנסיל מטורפים, בהן מורגש המגע האישי של בריטני. את התוכנית מנחה דיוויד בורטקה, ובעזרתם של מנחת הסדרה "בתים במיליון דולר", סוכני נדל"ן ומעצבים מהשורה הראשונה, יקבלו הצופים סיור מודרך בנכסים היוקרתיים של הכוכבים. וכמילות השיר הידוע: "אם מתחשק לך לפעמים לפתוח לרגע את דלת הקסמים, בוא ואתן לך מפתח - תכנס ותהיה אורח".

ספיישל: אחוזות VIP, ב-17:00, ערוץ E!

וגם:האם אנחנו בדרך להפוך לציוויזילציה אבודה? האם בתולדות כדור הארץ צפויים "אטלנטיס" נוספים? האפשרות שברגע אחד החברה האנושית תימחה מעל-פני האדמה שרירה וקיימת בכל רגע נתון, שלושה מיליארד איש נתונים בסכנה ברורה ומיידית של פגיעה על ידי אסון טבע שאחריו לא תהיה דרך חזרה. בתכנית "ציוולזציה אבודה" ארכיאולוגים בכל רחבי העולם חושפים פריטים וחפצים המעידים על אפשרות קיומן של ציביליזציות עתיקות שלא הכרנו עד כה. ציווילזציה אבודה, 16:20, ערוץ ההיסטוריהבסכנת הכחדה? מתוך "ציוויליזציה אבודה":

שבת: איך יוצרים יום מושלם אחד? "החיים עוברים מהר, ואם לא תעצור מפעם לפעם ליהנות מהם, תפספס את כל החוויה". זהו הקונספט העומד בבסיס הסרט "שמתי ברז למורה" ונמסר מפיו של גיבורו, השמיניסט הגזעי פֵריס ביולר. גישת "תפוס את היום" מביאה אותו לתמרן את משפחתו, את בית הספר וכל זר הנקרה בדרכו כדי לגנוב לעצמו יום חופש אחד מושלם לצד נערתו היפה ולצד חברו הטוב - שנייה אחת לפני שהתיכון מסתיים והחיים האמיתיים מתחילים.

את פריס ביולר מגלם בסרט מתיו ברודריק הצעיר שהצליח לצקת לדמות התחמנית של פריס שפע של הומור עצמי וקסם, שהפכו אותו לאחת הדמויות האהובות והזכורות ביותר בקולנוע. אלן ראק, המגלם בסרט את חברו הנוירוטי קמרון, נכנס אף הוא לפנתיאון הקולנועי של דמויות "אוף-ביט" אהובות במיוחד. הסרט נכתב ובויים על ידי נער הזהב של קומדיות הנעורים של שנות ה-80 - הבמאי ג'ון יוז, שהיה אחראי לקלאסיקות כמו "יפה בוורוד" (תסריט) ו"מועדון ארוחת הבוקר" (תסריט ובימוי). הספיישל המוקדש לסרט, חוקר לעומק את סיפור הפקתו של הסרט, ומכנס מחדש את כוכביו 26 שנים אחרי. בולט בהיעדרו יוז הבמאי, שהלך לעולמו במפתיע ב-2009.

שמתי ברז למורה: הסיפור האמיתי, 17:10 ו-20:30, ערוץ Bio

מתגעגעים לשנות ה-80? מתוך "שמתי ברז למורה"

וגם:

יתוש מסתורי שעקיצתו קטלנית, גורם לפינוי כללי של ישראל. רק כוחות ההדברה נשארו מאחור. וליה, בחורה צעירה מתגוררת בדירה יוקרתית בבניין גבוה, מביטה מלמעלה על תל אביב השוממת וממשיכה את חייה המכונסים. יום אחד פורץ לדירה השכנה אליה אנטון, אחד המדבירים. נוכחותו בבניין יכולה לגאול את ליה מבדידותה. אבל במה היא תבחר?היתוש, 00:05‎, ערוץ 10