גדי אלטמן: "הייתי כמו מנטור למתמודדים האחרים"

רוצה להבטיח את עתיד משפחתו ולהרים ביזנס ומותג על שמו. חושב שהוא מתאים ל"אח הגדול" וישמח להנחות לייט נייט, או לפחות להחליף את מיכאל אלוני. גדי אלטמן עוזב את The Voice אבל רוצה להישאר בטלוויזיה. ראיון

אילה בלופולסקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילה בלופולסקי, עכבר העיר

"באתי ל-The Voice" כדי לסקרן אותי, כדי לסקרן את הצופים, ובעיקר – כדי להביא לי את החשיפה שאני חייב בגלל המקצוע שבחרתי", אומר גדי אלטמן לאחר שהודח. חובבי רוק רבים הרימו גבה וגבותיים כאשר אלטמן, אחד הרוקרים האחרונים של The Voice עלה להופעה האחרונה שלו בתכנית עם חביב פלייליסט טיפוסי, "Viva la Vida" של להקת קולדפליי. אלטמן, עוד לפני התוכנית כחבר בלהקת "בוטן מתוק בקרקס" (אלה מ"כל מה שנשאר") ואז בלהקת "Flying Baby" (בה ניגן גם גבע אלון), הלך במסלול הזה עוד מהאודישן לתכנית בו ביצע את בלדת האייטיז "Against all Odds" של פיל קולינס. » The Voice ישראל - כל הביקורות והכתבות» מנטור שמנטור: אביב גפן נלחם ברדידות דרך הטלוויזיה» מקהלה עליזה: מאחורי הקלעים של The Voiceהביזנס והמותג בגיל 34, כשאחריו כבר רקורד מרשים של הופעות ושל הקלטות, אלטמן הוא אחד המתמודדים המבוגרים ביותר של " The Voice". אבל מבחינתו הגיל הוא דווקא יתרון, "הייתי כמו מנטור למתמודדים האחרים", הוא אומר, ומעיד על עצמו: "ניסיתי לתמוך, לייעץ ולעודד כמיטב יכולתי. היו שם כמה שהרגשתי שבאתי אליהם ברגע הכי מפוחד שלהם ואמרתי להם: 'אחי/אחותי, את/ה נהדר/ת, עוף/י קדימה'. אני מבין לליבם, אני יודע כמה זה קשה ומפחיד לפעמים".

חביב פלייליסט טיפוסי. אלטן מבצע קולדפליי: ואיך היתה העבודה עם רמי קליינשטיין, המנטור שלך? "רציתי לעבוד עם אביב, אבל פחדתי שהוא יהיה לי סוער מדי, שנתלקח ותפוצץ במקום ללחוץ ידיים. לא בקטע של חילוקי דעות, בקטע אנרגטי. רמי עשה רושם שהוא יספק לי את השקט שאני צריך. הרגשתי שהוא באמת במקום שבו הוא יכול להיות מנטור. אני בטוח שדווקא בגלל שהוא לא הכיר אותי לפני כן, הוא יכל לעמוד מולי ולתת את האינפוט המקצועי". את הגישה המפויסת, שאפשרה שלו להיות כינור שני בפרויקטים רבים אחרים, אלטמן מביא מילדותו כקיבוצניק שגדל בחינוך המשותף. "אני באיזשהו מקום סוג של היפי", הוא אומר, ומדבר על קהילתיות ושיתופיות, אבל היום הוא מודה, גם עם כל הערכים שבעולם, הוא רוצה גם קצת לבד "בהתחלה היה חשוב לי לצאת כלהקה ולא כזמר בודד, כי משהו בלדחוף את עצמך באופן אישי נראה לי בוטה ולא מגניב. כמובן שכיום אין לי שום בעיה עם זה. בגיל 20 אולי תהיה הרפתקני ותפתח לייבל עם החברים. בגיל 34 אתה רוצה להבטיח את העתיד של המשפחה שלך. הביזנס צריך להיקרא על שמי, על שם המותג גדי אלטמן. אני אמן עם אמירה, ואנשים צריכים לחוות אותי כגדי אלטמן, לא כגדי אלטמן מהרכב כלשהו", וממהר להוסיף: "אנשים צריכים לדעת שזה בא ממני, לא מתוך מקום של אגו". בדרך ל"האח הגדול"? הגיל אכן עושה את שלו ואלטמן כבר לא מרגיש צורך להתנצל או להצטנע כשהוא מסביר פנה לתחרות כשרונות: "אני אדם אנרגטי, שחי את הפגישה עם הקהל, והיה נראה לי פספוס שאני רק טוחן את המוח לקרובים אליי. הייתי חייב קהל יותר גדול לשדר לו את השגעונות שלי." את הבחירה לתפוס מקום דווקא ב" The Voice" מסביר אלטמן באופן שהולם בצורה מושלמת את קו התכנית. "הלכתי לשם כי הם חיפשו קול, והרגשתי שלי יש אחד כזה", הוא אומר, ומודה כי בזמן אחר זו הייתה יכולה להיות כוכב נולד שהייתה מחזירה אותה לתודעת הציבור הרחב. "הרגשתי ש'כוכב נולד' מאוד צעירה", הוא מבהיר. "יכול להיות שאם הייתי יותר צעיר הייתי הולך על זה. אני מאמין שדברים קורים בזמן שלהם."

אתה רואה את עצמך משתתף בעוד ריאליטי?"אני חושב שאני מתאים להאח הגדול כי אני קיבוצניק. לנו זו לא בעיה לשבת כל הזמן במקום אחד בלי לזוז". אז למה לא ללכת לעשות את זה דרך "האח הגדול"? "תמיד שאפתי לבוא דרך המוזיקה, ולא דרך האופי הסוער שלי, שהוא תופעת לוואי של היצירה שלי. אני תמיד צריך להזכיר לעצמי שאני קודם כל מוזיקאי, זמר ויוצר". כמוזיקאי היה אלטמן, לפני הכניסה לתכנית, בעיצומה של עבודה על תקליט שני, עם שירים שנכתבו סביב ההריון של אשתו ולידת בנו. בנוסף, חבר אלטמן נכון לרגע זה בשתי להקות שהוא מגדיר כפעילות – "כוח ראסטה" ו"בוטן מתוק בקרקס". זמר אחד, שתי להקות. אלטמן עם "בוטן מתוק בקרקס":

"בוטן מתוק בקרקס" להקה פעילה?"היינו מופיעים אחת לכמה חודשים, בלי פרסום ויחסי ציבור. היינו מגיעים לקהל של 300-700 איש ומנגנים בעיקר בשביל עצמנו. אני יודע שיש צורך גדול ברוק כבד בארץ, והיה חשוב לי להביא את זה".הפרוייקט הגדול החדש בו משתתף כעת אלטמן הוא הסופרגרופ Lunacidal Tendencies, בו חברים, בין היתר, מיקה שדה (זו מ"כוכב נולד"), קותי (לא זה מ"האח הגדול"),קרולינה, ושותפו ליצירה משכבר הימים, גבע אלון. "אני תמיד דוחף ומנג'ס", מודה אלטמן כשהוא נשאל על אפשרות האיחוד של "Flying Baby" . "אני מאוד רוצה", הוא מדגיש, אבל מסביר כי לוח הזמנים הצפוף של אלון מונע את האיחוד נכון לרגע זה. "לפני כמה שנים עמדתי איתו באותו מצב", אומר אלטמן, "ונתתי לו גב, ונסעתי איתו לסיבוב הופעות בחו"ל, ואני הכי גאה בקריירה שלו. ברגע שזה ישתלב בלוח הזמנים, זה יקרה", הוא מבטיח. "הוא יודע שאני בעד. אם זה יקרה, אני אהיה הראשון שיגיע לַבאלאנס". תמיד דוחף ומנג'ס. גדי אלטמן (צילום יח"צ)בינתיים, עד שזה יקרה, מגלה אלטמן כי ישמח לקחת חלק בהופעות הסיום של " The Voice", שוודאי תגענה, ו"מוזיקה, מוזיקה, מוזיקה". אבל במקביל הוא מגלה גם כי ייתכן שהמתחרה העיקרי שלו ב" The Voice " היה דווקא מיכאל אלוני. "אני רוצה להגיע להנחיה בטלוויזיה", הוא אומר. "אני חושב שאני עומד טוב מול מצלמה ואין לי בעיה לפתוח את הפה ולדבר. בגלל שאני כל כך אנרגטי, תמיד היה נורא קשה לי הרגע הזה שבו ההופעה נגמרת והקהל מתפזר. בטלוויזיה, ברגע המצלמות נדלקות אתה ישר מביא את האש שלך. אם תשאלי אותי מה ה"דרים ג'וב", זה לייט נייט. כשאני רואה ג'ימי קימל אני חושב שהיה יכול להיות נורא כיף לשבת על הספה הזו ולראיין. יש בי גם משהו מאוד אוהב אדם, אני חושב שקל לי לדבר עם אנשים".

כתבות מומלצות

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שר החוץ האיראני חוסיין אמיר־עבדולליהאן ועמיתו הרוסי סרגיי לברוב בטהראן, אתמול. איראן מוטרדת לא רק מישראל, אלא גם מהמחאה נגד הממשלה

זרועותיו של התמנון האיראני חשובות יותר מראשו

פרארי קופצת

נהגים בפורמולה 1 חוששים ש"יזדקקו למקל הליכה בגיל 30"

המאחז מצפה דני, אתמול. חיבור מאחזים לחשמל היה לציפור הנפש של ח"כ ניר אורבך

מהבנייה ועד הכספים החדשים למתנחלים: השנה של הממשלה מעבר לקו הירוק

הילה רוח. "יצאו באלבום החדש כמה שירים עם לב. ויש לי לב"

"באלבום החדש רציתי לחלוץ שד. אתה יכול לצטט"