השבוע בטלוויזיה: "רופא להשכיר" חוזרת כדי לסיים עונה

וגם: הזדמנות נוספת ללמוד איך לעשות את המיליון הראשון, מה קרה במשפט המאה בפיליפינים, מאחורי הקלעים של בית מכירות פומביות יוקרתי, המסע בעקבות תיירים פדופילים, בדרך לעוד שיא גינס ומה רע בלהיות אנדרוגינוס?

עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר אונליין

‎ יום ראשון: המדריך למיליון הראשון חוזר להעשיר את חיינו ותיעוד המשפט של המאה

כולנו רוצים להתעשר. כולנו מפנטזים על הרגע בו זה יקרה גם לנו. הסדרה הדוקומנטרית "המדריך למיליון הראשון" חוזרת להעשיר את חיינו, בה שרון גל יציג בפנינו את כללי המשחק של עולם העסקים דרך סיפורי ההצלחה של האנשים שהתחילו מ"אפס", ויספק את כל מה שרציתם לדעת על שלושת אפיקי ההתעשרות הראשיים: שוק הנדל"ן, שוק ההון, ועולם היזמות.

בפרק הפותח את הסדרה שרון גל מביא הוכחות להנחת היסוד שאם נחליט שאנו רוצים להיות עשירים, ולפיכך נשנה את תפיסת עולמנו, תוך מספר שנים נוכל להיות בדרך לעשיית המיליון הראשון. הפרק יעסוק במכשול הפסיכולוגי להתמודדות עם פערי ידע ולקיחת סיכונים.‎ המדריך למיליון הראשון (ש.ח), 21:00, פרק 1 מתוך 4, ערוץ 10כמה מיילים עד למיליון? פרומו "המדריך למיליון הראשון":

וגם:

בלילה סוער אחד ביולי 1997, שתי אחיות נעלמו כאילו בלעה אותן האדמה. במאי הסרט, מייקל קולינס, עקב במשך למעלה משש שנים אחר חקירת תעלומת הרצח הפתלתלה ודרמת בית המשפט המרתקת, והצליח לתעד את "המשפט של המאה" בפרובינציית סבו שבפיליפינים: הסטודנט פאקו לאראנגה נידון למוות בגין חטיפה, אונס ורצח של האחיות צ'ונג. זאת למרות שהביא עדויות מצולמות, מסמכים רשמיים ועדויות של כ-40 אנשים לכך שהיה בעת ביצוע הפשע בצד השני של המדינה, בלימודים.

הסרט חושף עולם קפקאי שמאוכלס על ידי פקידי ציבור ראוותניים, שוטרים מושחתים וקרקס מטורף של תקשורת ומשפט. אך מדובר גם במאבק כמעט מיתולוגי של שתי אמהות כועסות ואכולות צער שהקדישו יותר מעשור להוצאתו להורג או לזיכויו ולהצלתו של איש צעיר אחד.

לוותר על המחר, 22:00 , יס דוקואל תוותרו על הצפיה. טריילר "לוותר על המחר":

יום שני: המיק ג'אגר של המכירות הפומביות וציד הפדופילים בקמבודיה

סימון דה פורי הוא בעליו של אחד מבתי המכירות הגדולים והחשובים בעולם, ונחשב לכוכב בעולם אליטיסטי ואקסקלוסיבי השמור אך ורק לעשירים ולאספני האמנות. אלא שגם הבועה הזו התנפצה ב-2008, עם תחילתו של המיתון הכלכלי העולמי, ודה פורי נאלץ לצאת למלחמת הישרדות. את אוספי האמנות הנדירים החליפו תכשיטים של כוכבי היפ הופ, צעצועים נדירים מיפן ואפילו הופעות של להקות אירופאיות, שנחשבות בעיניו לאמנות לא פחות. זוהי הפעם הראשונה שבה בעל בית מכירות מוכן להיחשף ולאפשר למצלמות לשוטט בנבכי עולם המכירות הפומביות.

מיליון אירו, פעם ראשונה, 21:30, ערוץ 8 HOT

וגם:

הסרט מלווה סוכנים אמריקאים במסעם לקמבודיה, שעה שהם יוצאים לצוד תיירים פדופילים. שיתוף הפעולה עם המשטרה המקומית ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת חושפים ראיות נגד פושעי מין, האורבים לילדים קטנים. כוכב הסרט הוא בוגר של המפלגה הקומוניסטית בקמבודיה, אותה שירת בילדותו, והיום סוכן אמריקאי למופת בעל משרד בשגרירות האמריקאית ותמונה עם חתימתו של ביל קלינטון.

ציידי הפדופילים, 23:15, ערוץ 8 HOTגו גט דם, טייגר. טריילר "ציידי הפדופילים":

יום שלישי: שיאי גינס הביזאריים בעולם ואנדרוגיניים שהחליטו בשבילם

מי הם האנשים מאחורי השיאים הביזאריים ביותר שנרשמו בשיאי העולם של גינס? בנג'מין פינגרהאט לוקח אותנו למסע דוקומנטרי המתעד שורה של דמויות ססגוניות המקדישות את חייהן למחוזות המוזרים והאקסצנטריים ביותר של ההצטיינות האנושית – מתופסי ענבים ועד ג'וגלינג (ג'אגלינג תוך כדי ריצה), אתגר ההולה הופ עם חישוק בקוטר חמישה מטרים, ואף שבירת שיא למספר השיאים שאדם בודד שבר (101 במספר, אגב).

למרות שיש שיאמרו שהשיאים הנשברים הללו הם חסרי חשיבות - עבור שוברי-השיאים עצמם מדובר במשמעת דתית של ממש, ובאמונה מוחלטת במה שהם עושים.

לשבור את שיא גינס, 22:00, יס דוקושברת - נרשמת. טריילר "לשבור את שיא גינס":

וגם:

תינוקות אנדרוגיניים נולדים לעולם שבו גורלם מוכתב עבורם – הרופאים מתקנים להם את איברי המין לפי דרישת ההורים, ורק בבגרותם הם יכולים לערער על ההחלטה הזו, כשכבר מאוחר מדי. עכשיו הם מעלים סוגיה חשובה: האם החלוקה המגדרית מוכרחה להיות לזכר ונקבה, או שאנחנו למעשה תופסים מין באופן שגוי וחוטא לאמת?

רבים מאותם תינוקות גדלו להיות מבוגרים שמאשימים את הרופאים בחוסר אחריות וגזירת אורח חיים שמעולם לא בחרו. אותם אנדרוגיניים מפקפקים עכשיו באופן שבו מין נתפס בחברה של היום ומאמינים שהחלוקה הברורה בין זכר ונקבה, היא פרימיטיבית ומייצגת רק חלק מהאוכלוסייה. הסרט מעלה שאלה חשובה: האם המין, כפי שאנו מגדירים אותו כיום, הוא באמת כזה, או שהתפיסה המגדרית שלנו היא שגויה מיסודה?

איזה מין אני, 21:35, ערוץ 8 HOTיום רביעי: "רופא להשכיר" סוגרת מעגל וקצת (הרבה) אקשן נשי

רגע לפני שנמאס לכם להתגעגע, סדרת הדרמה "רופא להשכיר" מקיימת הבטחתה, וחוזרת עם ששת הפרקים האחרונים לעונה השלישית. בפרק האחרון ששודר בישראל, דיביה העייפה ניסתה לאזן בין שתי העבודות שלה, ועשתה טעות קריטית וקטלנית בעת טיפול באספן האמנות אריק קסאביאן (ווילמר ולדראמה, פז ב"מופע שנות ה-70"). האם תואשם ברשלנות רפואית? האם אי פעם תצליח להשיב את האמון האבוד? במקביל, ג'יל, שמצאה לעצמה מחליף בבית החולים, מתכוונת להיפרד מהאנק כדי שתוכל להמשיך בחייה ולחזור לאורוגואי כמתוכנן. האנק מסכים לפרידה, עד שג'ק אומאלי (טום קאוונה "אד"), שחקן גולף מקצועי וחבר של האנק, מתחיל להתעניין בה וטורף את הקלפים. רופא להשכיר (עונה 3, חלק ב), 22:00, יס דרמה HD

שומה, ועל שום מה? "רופא להשכיר" סוגרת את עונתה השלישית. (צילום: יח"צ)

וגם:

במרכז הסרט חמש נשים מבוגרות שמספרות על הצרכים המיניים השונים שלהן, על התבגרות הגוף, על חיבורים עם גברים מתרבויות שונות ומגילאים שונים, על אימפוטנציה ועל יצירתיות במין. אספקט נוסף שמקבל חשיבות מיוחדת הוא ההתגברות על המכשולים ה"מוסריים" שהחברה מציבה לנשים הללו - בין אם אלה השכנים הקנאים או אפילו הילדים הבוגרים שלהן שנגעלים מכל העניין.

תשוקת הנשים הבשלות, 22:15, יס דוקוערסלית ושמה תשוקה. פריים מתוך הסרט "תשוקת הנשים הבשלות". (צילום: יח"צ)