השבוע בטלוויזיה: הפינאלה של "האח הגדול 4"

וגם: קיצור תולדות הנוכלות, הצד הקרבי של העיתונות, מה עובר על נשות האסירים, קומדיה בריטית של טעויות, הסיפור של אייס T ואשתו וסרט דוקומנטרי שופך אור על האמהות החד הוריות

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

יום ראשון: תעשיית הנוכלות מציינת את ה-1 באפריל ועיתונאים בקרב

תעשיית הנוכלות היא עסק מסוכן ורווחי ביותר, המגלגל כ-400 מיליארד דולר בשנה. הספיישל המרתק "אכלת אותה: תולדות הנוכלות", מגולל את ההיסטוריה של הנוכלים, התרמיות ומעשי הנוכלות המפורסמים בעולם. תחשף גם העובדה המדהימה כי ישנן בסך הכל חמש תרמיות עיקריות, המהוות את הבסיס לכל מעשה נוכלות משחר האנושות. למשל, "תרמיל האי-מייל הניגרית" המפורסמת שכבר הפילה קרבנות רבים בפח, היא למעשה צאצא של תרמית עתיקה שנולדה כבר במאה ה-15 לספירה, בימי הקונקוויסטדורים הספרדים.

את הספיישל מגיש פול ווילסון, המכונה "הנוכל הגדול בעולם". ווילסון מציג בתכנית מספר רב של תרמיות נודעות לשמצה שזכו להצלחה במהלך ההיסטוריה, וחושף כיצד אותן תרמיות ישנות זכו להתאמה ו"עודכנו" לתקופת ההיי-טק והגאדג'טים המשוכללים של ימינו. ווילסון, המתמחה במעשי הונאה, קסמים משחקי קלפים, מסתייע בתכנית באנשי צוותו ולוקח את הצופים למסע בנבכי המזימות והתרמיות שפגעו במיליוני בני-אדם תמימים במשך אלפי שנים. ווילסון, שהצליח עד היום להערים על יותר אנשים מכל אחד אחר בהיסטוריה, אינו מתכוון לקחת מהאנשים את כספם, אלא לחשוף את השיטה מאחורי אותן מעשי נוכלות ורמייה, בכדי שיוכלו בעתיד להימנע מליפול לאותן מלכודות מפתות ומסוכנות שעלולות להם ביוקר רב.

אכלת אותה: תולדות הנוכלות, 22:00, ערוץ ההיסטוריה

פול וילסון. או שתאכל אותה או שהוא יאכל אותך. (צילום: האתר הרשמי)

וגם:

שני עיתונאים בלבד נהרגו במלחמת העולם הראשונה. מלחמת עיראק גבתה עד כה 120. בהתקוממות הלובית שילמו ארבעה עיתונאים בחייהם, ורק לפני כשבועיים נהרגו שני עיתונאים בסוריה. עיתונאות המלחמה הופכת יותר ויותר לשליחות קטלנית. לא זו בלבד שעיתונאים וכתבים נתפסים כמטרות, אלא שהם חשופים גם לחטיפות, עינויים ואפילו עריפת-ראש. הסרט מרכיב תמונת פסיפס של העיתונאים והצלמים הללו – אלה ששרדו פיזית, אך "נשרטו" רגשית מהזוועות שראו. הסרט מתבסס על עבודתו של דר' אנטוני פיינשטין, פסיכיאטר שעבד עם כמה מאמצעי התקשורת הגדולים והחשובים בעולם, ומציג את המחיר הנפשי של המלחמה מנקודת ראותם של העיתונאים. הסרט היה בין מועמדי השורטליסט בטקס האוסקר 2012.

תחת אש: עיתונאים בקרב, 22:00, yes דוקו

משהו לכתוב עליו. טריילר "תחת אש: עיתונאים בקרב":

יום שני: גמר האח הגדול ונשואים מאחורי הסורגים

עונתה הרביעית של תכנית הריאליטי המצליחה בעולם, האח הגדול, מגיעה לסיומה. ארז טל ואסי עזר עוד רגע תולים את העניבות בארון, לא לפני שיכריזו על המנצח הגדול, שהצליח לגבור על 15 המתמודדים האחרים. אחרי שספגנו את מפגן הקריזות, העזיבות, הדיונים הפוליטיים ושלל שערוריות, ההכרעה נראית מורכבת מתמיד, כשבבית נותרו אלה שלא פחדו להחשף לפי אות הנורה האדומה של 50 המצלמות בבית "האח הגדול". לאחר שהיו מצולמים ומתועדים בכל רגע נתון 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. למועמדים לכס מובטחת דרך מרוצפת אבנים צהובות וגשם של פאפאצי. אה, גם יש מיליון. » האח הגדול - כל הביקורות והכתבות » הוגשה הצעת חוק המחייבת בדיקה נפשית למתמודדים בריאליטי» ערן טרטקובסקי: "בסך הכל, סער ואני דומים"» עליהום על "האח הגדול" בדיון בכנסת» צוות מיוחד יבדוק את הטיפול הנפשי במשתתפי תוכניות ריאליטיגמר האח הגדול (עונה 4), 21:30, ערוץ 2 (קשת)

וגם:

סדרת "נשות האסירים", העולה בבכורה, מציגה סיפורים של משפחות בהן האהבה מתגברת על המכשול שקיים כשאחת הנפשות נמצאת מאחורי הסורגים ועל השפעת המצב על מערכת היחסים בין בני הזוג. דרך ראיונות עומק וצילומים בלעדיים אנו נחשפים לסודות המציאות של המשפחות המיוחדות הללו: ריבים משפחתיים, הלחץ של לעבוד במספר עבודות, מערכות היחסים המשונות, נוגעות, מדהימות, משעשעות ונוראיות עם בן הזוג שבכלא המעידות על כוחה של אהבה, השורדת גם מאחורי הסורגים.

הפרק הראשון מציג את פאם בוקר, עובדת סוציאלית הנשואה ללאנס בוקר, המרצה שני מאסרי עולם בגין רצח וקשר לכנופיה. הסדרה עוקבת אחרי פאם כאשר היא מתמודדת עם האתגרים שעולים במציאות המורכבת הזו.

נשות האסירים, 22:50, ערוץ Zone Reality (ימי שני-שישי)

אל תשכחי את החמין. טריילר "נשות האסירים":

יום שלישי: המרגל שהפתיע אותי, והזוג שנחשף בדלתיים פתוחות

קומדיה בריטית חדשה, שנונה ואבסורדית אשר זכתה לשבחי המבקרים בבריטניה, היתה מועמדת לפרסי הקומדיה הבריטית, ואף גרפה את פרס השחקן הטוב ביותר עבור משחקו של דארן בויד, המגלם את דמותו של טים.

טים הוא אב גרוש, נחשב על ידי סביבתו כעצלן ולא יוצלח, שבנו ואשתו לשעבר בזים לו ויורדים לחייו. הוא בעל משמורת יחידה על בנו, ילד גאון בעל לשון משוחזת המרבה להבהיר לאביו עד כמה הוא היה מעדיף לגור עם אמו המוצלחת יותר מאשר עם הכשלון שהוא קיבל בתור אבא. טים מבין שהוא עובד באותה עבודת מכירות מטופשת כבר תקופה ארוכה, מחליט לעזוב את עבודתו, וניגש למרכז העבודה בשירות הסוציאלי, בניסיון להיות עובד מדינה ולזכות בטיפת כבוד מבנו וממשפחתו.

טים מסיים במהירות ובהצלחה יתרה את המבחנים לתפקיד, וכשהוא חוזר לראיון, הוא מגלה שבטעות נבחן והתקבל לתפקיד ב- MI5, ומעתה הוא סוכן שטח בשירות החשאי של הוד מלכותה. טים לא יכול לגלות על עבודתו לאף אחד, אבל באופן אבסורדי הגבר החלש והנלעג שכולם דורכים עליו, נחשב במקום עבודתו לעילוי ולאחד הסוכנים הטובים בבריטניה. מכאן מתחילה קומדיה של טעויות שעלולה לעלות לו במשמורת על בנו.

מרגל, 22:00, ערוץ yes Oh HD

אילו לגשש בלש היה BBC. הטריילר לסדרה "מרגל":

וגם:

אייס T וקוקו, זוג הוליוודי וצהבהב לכל עניין ודבר, חוזר אחורה בזמן, וחושף את עברו. "סיפורי הוליווד" מזמינים אתכם להבין מה מניע את שתי הדמויות הבלתי שגרתיות הללו. הידעתם? קוקו למדה בילדותה קראטה, בחדרה לא הייתם מוצאים אף בובה וחלומה כבר מגיל צעיר היה לדגמן במגזין פלייבוי, לאחר שמצאה חוברות אצל סבה. גם בן זוגה לא סתם פיתח עור קשיח. אייס T התייתם משני הוריו בגיל 14, ולאחר שעבר לגור עם דודתו הקפדנית, החל להסתובב בחברה רעה ונכנס לעולם הגנגסטרים והפשע. השניים נפגשו על סט צילומי קליפ מוזיקה, ניצוצות עפו באויר ותוך חודשיים החליפו נדרים במיטה. סיפורי הוליווד מביאה את סיפור חייהם הבאמת מרתק של הזוג המשעשע.

סיפורי הוליווד: אייס T וקוקו (עונה 2) , 22:15, ערוץ !E

מה הסיפור שלהם? טריילר הסדרה "אייס T וקוקו":

יום רביעי: רואים עולם ומשפחות חד-הוריות מוצאות מקומן

סדרת המסעות והתרבויות מבית היוצר היוקרתי של ערוץ דיסקאברי, יוצאת בספיישלים חדשים מסביב לעולם: סיקור נופיהן ומורשתן של מדינות שונות ברחבי העולם, ביניהן מצרים, בה תחשף העיר לוקסור, בירתו של חבל אל אוקסור והטריטוריה הארכיאולוגית העשירה בעולם; צרפת, המדינה בה החיים עצמם הם צורה של אמנות. מקום בו אוכל ומשקה, היסטוריה ומורשת נלקחים ברצינות ורוח המהפכה עודנה נושבת. המסע ייפתח בתכנית גרנדיוזית להפצצת מגדל אייפל בזיקוקי דינור לרגל יום הבסטיליה, וימשיך אל האלפים. כל זאת ועוד בסיוע המדריכים: מומחה לחומרי נפץ, שף רדיקלי, אדם המטפס על גורדי שחקים ללא חבלים, אצן ולוחם שוורים.

לבסוף - הודו, ספיישל מרהיב ובמרכזו חייהם של כמה מתושביה: ג'יוטי, ספן המסייע לעולים לרגל בקיום טקסים מקודשים על גדות נהר הגאנגס; קרישנה, טכנאי הכבלים של שכונת העוני הגדול ביותר באסיה; גיטה, מתכננת החתונות של בני האליטה הצעירים של הודו; ואנוג' בן ה-9, בנו של איכר המתגורר ברישיקש, למרגלות ההימלאיה.

אטלס עולמי (3 פרקים), 18:30, ערוץ הטיולים

אייל פלד, מאחוריך! פרומו הסדרה "אטלס עולמי":

וגם:

משפחות חד-הוריות נתפסות פעמים רבות בתקשורת כתופעה מודרנית, אך כפי שמגלה הסרט הזה, יש לסוגיה זו היסטוריה ארוכה וחבויה. הזמרת-יוצרת הבריטית ג'מליה, אם חד-הורית בעצמה, משוחחת עם מגוון של נשים שגידלו את ילדיהן לבדן, ומגלה כיצד העמדות השתנו עם השנים – מבתי העובדים של בית המלוכה, בהם אמהות לא נשואות נחשבו לא ראויות לגדל את ילדיהן; דרך שנות הששים העליזות, שאפילו בהן הסטיגמה היתה גדולה כל-כך שנשים רבות חשו שאין להן ברירה אלא למסור את תינוקותיהן לאימוץ; ועד לימינו אנו. בשילוב שיחות נוגעות ללב וקטעי ארכיון, הדוקו שלפנינו מאיר את מאבקן של דורות של נשים שנלחמו לזכות בלגיטימיות חברתית, ושינו את החברה שלנו לעד.

אמא יש רק אחת!, 21:05, yes דוקו

הזמרת ג'מילה, אם חד הורית, ובנותיה. (צילום: יח"צ)