מנכ"ל ערוץ 10 לעובדיו: אל תייצרו מחאה

בשיחה לקראת החג תלה יוסי ורשבסקי את מצבו של הערוץ גם במחאה החברתית ואמר כי "מחאה נוספת עלולה להוות מכת מוות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, אמר לעובדי הערוץ כי חשוב לשים לב שהערוץ יסקר אירועים כמו המחאה החברתית בקיץ האחרון, אך לא ייצר אותם. בהרמת כוסית, לרגל חג הפסח שנערכה שלשום, הציג ורשבסקי בפני העובדים את מצבו הכלכלי של הערוץ וציין כי בין היתר, המחאה החברתית בקיץ אחראית לירידה החדה בהכנסות מפרסום.

"המחאה בקיץ היוותה מכה קשה לשוק הפרסום ובכללו לערוץ", אמר לעובדים והוסיף כי "מחאה נוספת עלולה להוות מכת מוות". "אנחנו עיתונאים" אמר ורשבסקי, "אבל חשוב לשים לב שאנחנו מסקרים אירועים ולא מייצרים אותם".

האירוע לציון חג הפסח לווה במספר הודעות לא פשוטות לעובדים. במסגרת זו הודיע המנכ"ל לעובדים גם כי לנוכח המצב, יחול עיכוב בתשלום השכר לבכירי הערוץ.

עתידו של ערוץ 10, הנמצא בקשיים כלכליים, עדיין לוט בערפל. הערוץ אמנם הגיש בקשה לקבלת רישיון שידור, במסגרת המעבר משידורים בזיכיון לשידורים ברישיון, אולם מועצת הרשות השנייה טרם קיבלה החלטה בעניין. המועצה קבעה כי הרישיון יאושר רק אם הערוץ יסדיר את חובות העבר שלו, בסך 60 מיליון שקל, או אם תתוקן החקיקה הנוגעת לרישיון. בכירי הערוץ הבהירו לא אחת כי אי-קבלת רישיון תוביל לסגירתו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות גלריה ישירות לפייסבוק שלכם

בקרב בכירי הערוץ מציינים כי בתקופה האחרונה נערכים דיונים עם משקיעים חדשים אפשריים, בהם יריב אלבז ואיש העסקים חזי בצלאל. אולם בימים אלו לא נראה שהמשא ומתן מניב פרי, ונטען כי אחד התנאים של המשקיעים היא המרת החובות הכספיים של הערוץ בחובות תוכן.

בעבר התבטא יו"ר ועדת הטלוויזיה ברשות השנייה, יעקב שחם, בעד הפחתת סיקור המחאה החברתית, וטען כי יש לה תפקיד משמעותי בפגיעה בשוק הפרסום ובתוך כך בירידה בהכנסות ממנו. "אם תתקיים מחאה נוספת בקיץ והיא תקבל גב מאמצעי התקשורת, זו תהיה מכה אנושה", אמר אתמול שחם. לדבריו, המחאה תפגע ביצרנים ובהמשך בזכיינים, "בין זה לבין זה גם משרדי הפרסום ייפגעו. כך שאם אני הייתי במקומו של ורשבסקי הייתי אומר את אותם הדברים, במיוחד כאשר התקשורת לקחה צד בסיקור ואף ליבתה ולא תמיד היתה צמודה לדיווחי האמת".

מערוץ 10 נמסר בתגובה כי "בכינוס עובדי הערוץ לרגל חג הפסח הציג המנכ"ל סקירה קצרה על המצב הכלכלי של הערוץ, במסגרתה ניתנה התייחסות למשבר שהיה בשוק הפרסום ממש עד לפני כחודש, והתייחסות לעובדה שהמחאה בקיץ השפיעה על המצב בשוק הפרסום כולו וכמובן גם על הערוץ. בדבריו הדגיש ורשבסקי שלמרות ההשפעה הכלכלית על הערוץ, אם תהיה מחאה חברתית נוספת, אסור לעובדי הערוץ וחברת החדשות לשכוח שכגוף תקשורת המקדש את העצמאות העיתונאית, חובת הערוץ היא לסקר את המחאה למרות המחיר הכלכלי, ושיחד עם זה ראוי לשים לב שכגוף תקשורת ועיתונות יש להיזהר שלא לייצר את האירועים אלא לסקר אותם, ללא כחל וסרק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ